اوقات شرعي

True

نظرسنجی

رونمایی از کتاب و نرم افزار پرتونگاری صنعتی در شرکت گاز خراسان رضوی رئیس امور پژوهش و فناوری گاز خراسان رضوی از تالیف و انتشار کتاب و نرم افزار تخصصیپرتونگاری صنعتی به همت جمعی از کارشناسان این امور خبر داد.

رئیس امور پژوهش و فناوری گاز خراسان رضوی از تالیف و انتشار کتاب و نرم افزار تخصصی"پرتونگاری صنعتی" به همت جمعی از کارشناسان این امور خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید ایمان پیش بین با اعلام این خبر اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح ارتقا دانش صنایع به ویژه کارشناسان در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی بود.

وی افزود: امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی در راستای انتشار مجموعه کتب و بسته های نرم افزاری حوزه صنعت گاز، در قالب یک پروژه پژوهشی چند ماهه اقدام به تالیف و انتشار کتاب و نرم افزار آموزشی "پرتونگاری صنعتی" با استفاده از تجربیات کارکنان این شرکت نمود.

پیش بین اضافه کرد: در این کتاب سعی شده تا روش‌های اجرای پرتونگاری صنعتی، فرآیندهای ظهور و ثبوت، نحوه تفسیر فیلم‌های پرتونگاری و همچنین استاندارهای مرتبط با پرتونگاری و رعایت موارد ایمنی مورد نقد و بررسی علمی قرار گیرد.

به گفته رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی ارائه اطلاعات کاربردی در خصوص آشنایی بیشتر پرتونگاران، دست‌اندرکاران پرتونگاری صنعتی و بازرسان با مباحث تخصصی و همچنین استفاده در رشته‌های مهندسی مکانیک، عمران، متالورژی و بازرسی غیرمخرب از فوائد این طرح محسوب می شود. همچنین پرتونگاری صنعتی در حوزه های هوا فضا، خودروسازی و مجموعه های نظامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مجموعه، به نویسندگی آقایان عبادی، سازگاران و مکارم و ویراستاری ارژنگ حمدا... زاده، حسین معین و سمیه کاراندیش و با هدف ثبت و نگهداشت تجربیات و دانش ارزشمند همکار ارجمند جناب آقای عبادی به رشته تحریر در آمده است.

شایان ذکر "پرتونگاری صنعتی"، در فرآیندهای صنعتی به ویژه در اجرای خطوط انتقال گاز به عنوان اصلی ترین روش بازرسی غیرمخرب و کنترل کیفیت جوشکاری به صورت گسترده در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 252