اوقات شرعي

True

نظرسنجی

استاندار: قطع گاز ترکمنستان مشکلی درخراسان رضوی ایجاد نمی کند استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه با افزایش تولید گاز در عسلویه و ذخیره سازی انجام شده در استان، قطع گاز ترکمنستان مشکلی در این استان ایجاد نمی کند.

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه با افزایش تولید گاز در عسلویه و ذخیره سازی انجام شده در استان، قطع گاز ترکمنستان مشکلی در این استان ایجاد نمی کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان با بیان اینکه ترکمنستان با قطع گاز وارداتی خود به ایران دچار نوعی اشتباه راهبردی شد، افزود: طرح ها و برنامه های جایگزین از سوی شرکت های پخش فرآورده های نفی و گاز پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به ذخیره گاز و نیز دیگر اقدامات صورت گرفته، مشکلی برای تامین گاز خانگی، نیروگاهی و صنعت در استان نیست ولی اولویت با ماارف خانگی است.

وی تصریح کرد : ترکمنستان دچار اشتباه راهبردی شد که تصور کرد نقشی را که در مساله گاز در زمینه روسیه و اکراین داشته در مورد ما هم می تواند بازی کند در حالی که کشور ما یکی از بزرگترین تولید کنندگان گازجهان است.

وی گفت : سهم ترکمنستان در تامین گاز مورد نیاز خراسان رضوی و برخی استان های کشور خیلی ناچیز بوده است

وی اظهار کرد : در عین حال با توجه به مذاکراتی که با این کشور صورت گرفته بود امید می رفت این مشکل حل شود اما نیاز به گزار وارداتی به شدت کاهش یافته است.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 264