اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
هدف نهایی از راه اندازی میز خدمت تکریم ارباب رجوع است
 • 1397/5/20 شنبه هدف نهایی از راه اندازی میز خدمت تکریم ارباب رجوع است
  سخنگو و مدیرروابط عمومی گاز خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی میزخدمت در بیش از 27 اداره این شرکت اظهار کرد: هدف نهایی از این اقدام تسهیل خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع است.

  سخنگو و مدیرروابط عمومی گاز خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی میزخدمت در بیش از 27 اداره این شرکت اظهار کرد: هدف نهایی از این اقدام تسهیل خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با یادآوری نهضت بزرگ گازرسانی طی چند سال گذشته گفت: به موازات این اقدامات شاهد افزایش مراجعات و درخواست های مردمی در حوزه های گاز طبیعی هستیم.

  وی افزود: برای پاسخگویی بهتر به شهروندان و با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری، میز خدمت در اداره مرکزی شرکت گاز استان، ادارات گاز مشهد و 18 ناحیه گازرسانی در سطح شهرستان‌های این استان راه اندازی شده است.

  به گفته علوی، ارائه خدمت به موقع و مؤثر به مردم، تکریم ارباب رجوع، اطلاع رسانی شفاف، هدایت و راهنمایی آسان مراجعه کنندگان، ارئه کدرهگیری اختصاصی و حذف فرآیندهای غیرضروری و زائد از دلایل راه اندازی میزخدمت در شرکت گاز خراسان رضوی است.

  دبیر کمیته طرح تکریم ارباب رجوع در شرکت گاز خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هم استانی های گرامی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 37074 مرکز ارتباطات مردمی شرکت گاز خراسان رضوی تماس حاصل فرمایند. همچنین سامانه اینترنتی www.nigc-khrz.ir نیز آماده دریافت مستقیم انتقاد، پیشنهادات و یا گزارشات مردمی در حوزه های مرتبط با گاز طبیعی است.

رعایت انصاف و تقوای رسانه ای جزء اصول اولیه خبرنگاری است
 • 1397/5/20 شنبه رعایت انصاف و تقوای رسانه ای جزء اصول اولیه خبرنگاری است
  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی، رعایت انصاف و تقوای رسانه ای را جزء اصول اولیه حرفه خبرنگاری دانست و گفت: اگر هدف نهایی یک خبرنگار خدمت به اجتماع و پرهیز از هوا و هوس شخصی باشد کار او در حکم بهترین عبادات نزد خداوند محسوب خواهد شد.
  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی، رعایت انصاف و تقوای رسانه ای را جزء اصول اولیه حرفه خبرنگاری دانست و گفت: اگر هدف نهایی یک خبرنگار خدمت به اجتماع و پرهیز از هوا و هوس شخصی باشد کار او در حکم بهترین عبادات نزد خداوند محسوب خواهد شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمد علوی ضمن گرامیداشت هفدهم مرداد ماه، سالروز شهادت خبرنگار مجاهد شهید محمود صارمی و روز خبرنگار اظهار کرد: یکی از ویژگی های خبرنگار انقلابی، راستگویی و ایجاد حسن ظن نسبت به اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بین مردم است.
  وی افزود: خبرنگاران زبان گویای مردم هستند و در انعکاس مطالب باید به نحوی عمل کنند تا راهگشای مشکلات باشند و از سیاسی کاری و شتاب زدگی پرهیز کنند.
  علوی گفت: اصحاب رسانه می بایست قبل از انتشار هر مطلبی نسبت به صحت و سقم آن موضوع مطمئن، و با آگاهی و بصیرت نسبت به شرایط روز کشور قدم بردارند.
  وی با اشاره به "نهضت بزرگ گازرسانی" در خراسان رضوی طی چند سال اخیر اظهار کرد: انعکاس صحیح فعالیت ها و اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی زمینه ایجاد امید و نشاط در جامعه را فراهم می کند.
  به گفته علوی، در طول 5 سال اخیر، 853 روستای خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز کشور متصل شده که این مهم همطراز با اقدامات انجام شده در طول 35 سال ابتدایی انقلاب باشکوه اسلامی است و انعکاس مطلوب این اقدامات وظیفه هر خبرنگار انقلابی است.
  رئیس روابط عمومی گاز خراسان رضوی از تعامل و همکاری خبرنگاران و مدیران رسانه ای که در طول سالیان اخیر همراه و یاور این شرکت در انعکاس موضوعات گازرسانی بوده اند قدردانی و تشکر کرد.
  یادآور می شود؛ در طول پنج سال گذشته بیش از 217 رسانه مکتوب و مجازی استانی و کشوری نسبت به انتشار اخبار مرتبط با فعالیت‌های شرکت گاز خراسان رضوی همکاری و تعامل داشته اند.
تابستان 97؛ فصل نشاط و تعالی فرزندان کارکنان گاز خراسان رضوی
 • 1397/5/10 چهارشنبه تابستان 97؛ فصل نشاط و تعالی فرزندان کارکنان گاز خراسان رضوی
  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: برگزاری کلاس های اوقات فراغت تابستان 97، موجب شد تا فرزندان کارکنان برای اولین بار تجربه‌ای تازه و جدید را در مسیر مهارت آموزی تجربه کنند.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: برگزاری کلاس های اوقات فراغت تابستان 97، موجب شد تا فرزندان کارکنان برای اولین بار تجربه‌ای تازه و جدید را در مسیر مهارت آموزی تجربه کنند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در سالهای گذشته کمک هزینه ای برای‌ حضور فرزندان در کلاس های آموزشی فصل تابستان پرداخت می شد که با توجه به پراکندگی کلاسها، توانایی نظارت بر مهارت‌آموزی و تاثیرگذاری هزینه وجود نداشت.

  وی افزود: بحمداا... امسال موفق شدیم با همفکری امور ورزش، آموزش، دارالقرآن و روابط عمومی دوره هایی با بیشترین تقاضا و جذابیت فرهنگی را برای فرزندان در محیطی سالم و بانشاط برگزار کنیم.

   علوی با بیان این مطلب که امسال برای اولین بار کلاسهای اوقات فراغت تابستانی با عنوان "فصل نشاط و تعالی" در دورن سازمان و با نظارت مستقیم متولیان برگزار شد اظهار کرد: یکی از دغدغه هایی که خانواده های محترم در تابستان با آن روبرو هستند بحث اوقاغت فراغت فرزندان بود. اگر ما بتوانیم برنامه های خوبی برای فرزندان اجرایی کنیم بی شک دغدغه خانواده ها نیز کمتر شده و می توانیم به مباحث دیگر سازمان توجه کنیم.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان گفت: طبق تحقیقات علمی آسودگی خیال خانوادگی علی الخصوص درباره فرزندان با  "بهره وری"  و "احساس تعلق سازمانی" رابطه مستقیمی دارد.

  وی در ادامه به تشریح نحوه برگزاری کلاسهای اوقات فراغت تابستانی پرداخت و گفت: این کلاسها در دو گروه سنی "آ" و "ب" ویژه پسران و دختران و در سه بخش "فرهنگی-هنری"، "ورزشی" و "مهارتی برگزار" شد. در بحث فرهنگی، طراحی کلاس حفظ موضوعی قران کریم موجب شد تا فرزندان پس از حضور در پنج جلسه توانایی خواندن پنج سوره قرآن کریم از جزء سی را پیدا کنند. در دوره مهارتی کلاس کارآفرینی یا به عبارتی "ثروت ساز کوچولو" با هدف آموزش شیوه های کسب و کار طراحی و عملیاتی شد.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: در مبحث مهارتی، کار خلاقانه ای که انجام شد برگزاری دوره های تاسیساتی همانند "آشنایی با قطعات و ابزار فنی-صنعتی با بهره گیری از اساتید فنی حرفه ای استان بود. فرزندان پسر با حضور در این کلاس توانایی کارکردن با انوع ابزار فنی و برخی لوازم برقی پرکاربرد همانند کولر و موبایل را پیدا کردند. در حوزه هنری نیز کلاسهای نقاشی، خوشنویسی با خودکار و موسیقی و در حوزه مهارت آموزی نیز "رباتیک، عکاسی، مجسمه سازی و عروسک سازی و شیرینی پزی و قصه نویسی" طراحی شد.

  علوی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی فصل تابستان و برنامه ریزی برخی همکاران برای سایر برنامه های تابستانی همانند سفرهای تفریحی، تلاش کرده ایم تا در این مدت دو ماهه استعداد فرزندان را در محیطی سالم و بانشاط کشف و به خانواده ها منعکس کنیم.

  علوی در پایان از حمایت و راهنمایی مدیرعامل، مدیرمنابع انسانی و کلیه افرادی که در برگزاری این دوره ها زحماتی را متقبل شدند قدردانی کرد.

محمد وحدتی رئیس اداره گاز کلات شد
 • 1397/5/10 چهارشنبه محمد وحدتی رئیس اداره گاز کلات شد
  با حکم سرپرست مدیریت بهره برداری گازاستان، محمدوحدتی به عنوان رئیس جدید اداره گاز کلات منصوب شد.

  با حکم سرپرست مدیریت بهره برداری گازاستان، محمدوحدتی به عنوان رئیس جدید اداره گاز کلات منصوب شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدرضاغفاریان رئیس بهره برداری گاز شهرستانهای استان در آئین تودیع و معارفه رئیس اداره گاز کلات گفت: وظیفه ما حرکت در مسیر تعالی سازمانی و توسعه مطلوب فعالیت های مجموعه است.

  وی با اشاره به رشد قابل ملاحظه گازرسانی به روستاهای استان طی چند سال گذشته اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق مشترکان جز سیاست های کاری شرکت محسوب می شود.

  غفاریان در پایان ضمن قدردانی از تلاش های جعفر چاچی ریس سابق، برای محمد وحدتی سرپرست جدید اداره گاز کلات آرزوی موفقیت و پیروزی کرد.

  بهره گیری از "سرمایه های انسانی" و "تعامل سازنده با واحدهای مرتبط درون و برون سازمانی" از نکات مورد تاکید حسن افتخاری در حکم صادره وحدتی است.

  محمد وحدتی پیش از این در سمت مسوول تعمیرات وبهره برداری ناحیه گناباد مشغول به خدمت بوده است.

توسعه گازرسانی موجب ایجاد امید و نشاط اجتماعی شده است
 • 1397/4/31 يكشنبه توسعه گازرسانی موجب ایجاد امید و نشاط اجتماعی شده است
  پیش از ظهر امروز، مدیرعامل و تنی چند از مدیران شرکت گاز خراسان رضوی بصورت برخط از طریق سامانه 111 سامد پاسخگوی سوالات شهروندان در حوزه های مختلف گاز طبیعی بودند.

  پیش از ظهر امروز، مدیرعامل و تنی چند از مدیران شرکت گاز خراسان رضوی بصورت برخط از طریق سامانه 111 "سامد" پاسخگوی سوالات شهروندان در حوزه های مختلف گاز طبیعی بودند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در حاشیه این برنامه که امروز(31 تیرماه) در محل استقرار سامانه سامد در استانداری خراسان رضوی صورت گرفت اظهار کرد: پاسخگویی فوری به مشکلات شهروندان و تسریع در حل مشکلات آنان در بحث استفاده از نعمت الهی گاز از سیاست های مورد تاکید وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران است.

  وی با بیان این مطلب که توسعه گازرسانی روستایی و شهری موجب ایجاد امید و نشاط اجتماعی شده است افزود: به موازات افزایش آمار مشترکین تلاش کرده ایم تا از طریق راه اندازی دو سامانه ارتباطات مردمی به شماره 37074 و امداد 194 زمینه مدیریت مدیریت یکپارچه رسیدگی به مشکلات شهروندان را ایجاد کنیم.

  فانی ادامه داد: راه اندازی میز خدمت در اداره مرکزی شرکت گاز استان واقع در خیابان خیام، مناطق 7 گانه مشهد و 18 ناحیه و برخی ادارات تابعه نواحی شهرستانهای خراسان رضوی موجب گردیده تا مشکلات شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه رسیده و در نهایت شاهد رضایت اجتماعی بالایی از خدمات شرکت گاز باشیم.

  مدیرعامل گاز خراسان رضوی در ادامه با اشاره به تعهد شرکت گاز استان برای تامین گاز بیش از دو میلیون و 145 هزار مشترک گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرفی اظهار کرد: شرکت گاز خراسان رضوی به موازات موضوعات فنی پیگیر توسعه مباحث فرهنگی استفاده بهینه و ایمن گاز طبیعی و بحث تکریم ارباب رجوع است.

  به گفته فانی، درخواست توسعه شبکه گاز در خارج از طرح هادی و بافت های روستایی، انتقاد از تاخیر عملیات بانکی قبوض (پرداخت و نشست)، بازنگری در شیوه درخواست گازرسانی خانگی به دلیل طولانی بودن مسیر تقاضا،  درخواست تقسیط قبوض و تقاضای گازرسانی به برخی روستاهای دورافتاده و صعب العبور استان از مهمترین سوالات امروز مردم از طریق سامانه تلفنی 111 با مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی بود.

ارتباط مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با شهروندان از طریق سامانه سامد
 • 1397/4/27 چهارشنبه ارتباط مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با شهروندان از طریق سامانه سامد
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با حضور در سامانه الکترونیکی مردم و دولت سامد، بصورت تلفنی پاسخگوی مشکلات و درخواست های مردم استان خواهد بود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با حضور در سامانه الکترونیکی مردم و دولت "سامد"، بصورت تلفنی پاسخگوی مشکلات و درخواست های مردم استان خواهد بود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، این برنامه در راستای تاکید استاندار محترم در خصوص ارتباط بیشتر مدیران با مردم از طریق بستر سامانه ارتباط مردم و دولت انجام خواهد شد.

  طبق زمان بندی انجام شده مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در روز یکشنبه 31 تیرماه 97، از ساعت 10 الی 12 در محل سامانه سامد بصورت برخط پاسخگوی تماس هم استانی های عزیز خواهد بود.

  شهروندان گرامی می‌توانند از طریق تماس با تلفن 111 در ساعات اعلام شده نظرات، مشکلات و مسائل مختلف خود در حوزه گاز طبیعی را به بصورت مستقیم و بی واسطه با مدیرعامل شرکت گاز استان مطرح کنند. درخواست‌های مطرح شده از طریق کد رهگیری که سامانه در اختیار شهروندان قرار خواهد داد ظرف مدت زمان 20 تا 30 روز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  یادآور می شود؛  با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید نهضت بزرگ گازرسانی روستایی در خراسان رضوی آغاز شد. بصورتی که از ابتدای سال 92 تا پایان 96، 846 روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد و عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای واجد شرایط باقی مانده فاقد گاز استان نیز در اردیبهشت ماه سال جاری به دستور رئیس جمهوری آغاز شد.

آغاز گازرسانی به 16 روستای کلات با 130 میلیارد ریال اعتبار
 • 1397/4/20 چهارشنبه آغاز گازرسانی به 16 روستای کلات با 130 میلیارد ریال اعتبار
  طرح گازسانی به 16 روستای شهرستان کلات در خراسان رضوی با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان و تنی چند از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

  طرح گازسانی به 16 روستای شهرستان کلات در خراسان رضوی با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان و تنی چند از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در این مراسم که ظهر دیروز در محل روستای "ایده لیک" شهرستان کلات برگزار شد اظهار کرد: شرکت گاز خراسان رضوی رکورددار اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید در بحث گازرسانی روستای در کشور بوده است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی افزود: در سال 96 موفق شدیم به لطف خدا و تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت گاز استان، 365 روستا را گازرسانی و عملیات اجرایی 365 روستا را آغاز کنیم. به تعبیری در سال گذشته هر 12 ساعت یک روستا گازرسانی شد. امسال نیز عهد کرده‌ایم هر روز یک روستا و دو مورد صنعت را گازرسانی کنیم.

  فانی در ادامه به تشریح وضعیت گازرسانی روستایی کلات مطابق با آخرین تقسیم بندی های کشوری پرداخت و گفت: در حال حاضر 9 روستای کلات با ضریب نفوذ 59.6 گازدار هستند و ان شاا... با بهره برداری از این 16 روستا با جمعیت 1800 خانوار به ضریب 94.4 خواهیم رسید.

  وی اضافه کرد: 130 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است و ان شاا.. با تعامل و همکاری مردم و مسئولان در مدت زمان 365 روز موفق به بهره برداری از آن خواهیم شد.

  فانی همچنین از آمادگی شرکت گاز خراسان رضوی برای گازرسانی به دو روستای فاقد گاز "حمام قلعه" و "جلیل آباد" در کلات خبر داد و گفت: در صورت مساعدت مسئولان برای صدور مجوزهای لازم این دو روستا نیز گازرسانی شده و به ضریب 100 درصد خواهیم رسید.

  در این جلسه، حجت‌‌الاسلام والمسلمین نصراله پژمان‌فر، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و حجت‌‌الاسلام والمسلمین حسین زاده بحرینی از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

  کلات در شمال شرقی استان خراسان رضوی و در فاصله 145 کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد.

آئین تودیع و معارفه رئیس اداره گاز قوچان برگزار شد
 • 1397/4/20 چهارشنبه آئین تودیع و معارفه رئیس اداره گاز قوچان برگزار شد
  با حضور سرپرست بهره‌برداری گاز شهرستانهای خراسان رضوی، مراسم تودیع محسن هادیزاده رئیس سابق و غلامعلی مظفری رئیس جدید اداره گاز قوچان برگزار شد.

  با حضور سرپرست بهره‌برداری گاز شهرستانهای خراسان رضوی، مراسم تودیع محسن هادیزاده رئیس سابق و غلامعلی مظفری رئیس جدید اداره گاز قوچان برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدرضا غفاریان در این مراسم اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم در راستای اهداف سازمان قدم برداریم و برای رشد و توسعه فعالیت های مجموعه از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.

  سرپرست بهره‌برداری گاز شهرستانهای خراسان رضوی با یادآوری تاکیدات مدیرعامل محترم شرکت گاز استان مبنی بر لزوم توجه به بحث تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی فوری به مشترکان افزود: تسریع در پیگیری و حل مشکلات مردم رضایت آنان و در نهایت موجب کسب رضایت خداوند متعال می شود.

  غفاریان در ادامه از زحمات و تلاش های انجام شده توسط محسن هادیزاده در پیگیری و تحقق کامل اهداف سازمان در ناحیه قوچان قدردانی کرد.

  در پایان این مراسم، حکم انتصاب غلامعلی مظفری به عنوان رئیس جدید اداره گاز قوچان به وی اهدا شد.

  مظفری پیش از این به مدت 10 سال در سمت رئیس اداره گاز گلبهار مشغول به خدمت بوده است.

تلاش شرکت گازخراسان رضوی برای تسهیل در تولید بخاری هایی با راندمان بالا
 • 1397/4/16 شنبه تلاش شرکت گازخراسان رضوی برای تسهیل در تولید بخاری هایی با راندمان بالا
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اهتمام این شرکت برای تسهیل در جهت تولید بخاری هایی با رده انرژی A و B خبر داد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اهتمام این شرکت برای تسهیل در جهت تولید بخاری هایی با رده انرژی A و  B خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این خبر گفت: باید از استفاده اشتباه و بی رویه بخاری هایی با رده انرژی F و G جلوگیری و استفاده از بخاری با رده A و B را ترویج کنیم؛ چراکه استفاده از محصولاتی که در رده انرژی پایین قرار دارند نه تنها هزینه های خانوار را افزایش داده بلکه میزان هدر رفت انرژی را نیز بیشتر می‌کنند.

  وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در کشور افزود: باید به سمتی حرکت کنیم تا کارکرد وسایل گازسوز بهبود و مصرف انرژی در آنها بهینه شود. از جمله این وسایل بخاریها هستند. هم اکنون بخاریهای مورد استفاده مردم عمدتا دارای رده انرژی پایینی هستند و این در حالی است که شرکت های تولید کننده بخاری در خراسان رضوی آمادگی تولید نمونه هایی با کیفیت A و  Bرا دارند.

  فانی با بیان این مطلب که در حال حاضر آزمایشگاهی برای تست و آزمون عملکرد بخاری هایی در رده A و  B که دارای فن در مسیر احتراق باشند وجود ندارد گفت: بزودی با راه اندازی یک آزمایشگاه تخصصی توسط شرکت گاز خراسان رضوی برای اولین بار در کشور بستر آزمون بخاری های فن دار بر اساس استاندارد ملی 19940 محقق خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: طبق تحقیقات انجام شده مابه التفاوت هزینه جایگزینی بخاری های رده انرژی A و B با رده‌های F و G  در کمتر از دو سال برای مصرف کننده بازگشت سرمایه خواهد داشت.

  فانی با بیان این مطلب که در سال گذشته تصمیمات بسیار خوبی در این زمینه گرفته شده است تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با یک برنامه ریزی درست و اصولی، موانع موجود برای جایگزینی بخاری هایی با رده انرژی A و  B با مدل های قدیمی را در کشور برطرف کنیم.

  به گفته مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، تلاش در جهت کاهش مصرف گاز در بخش های مختلف کشور زمینه ساز ماندگاری این نعمت الهی برای آیندگان است.

گام های بلند شرکت گاز خراسان رضوی در عرصه آی تی
 • 1397/4/16 شنبه گام های بلند شرکت گاز خراسان رضوی در عرصه آی تی
  شرکت گاز خراسان رضوی طی چند سال گذشته اقدامات گسترده ای در عرصه مباحث نرم افزاری انجام داده که این مهم منجر به رضایت حداکثری کارکنان و مشترکین شده است.

  شرکت گاز خراسان رضوی طی چند سال گذشته اقدامات گسترده ای در عرصه مباحث نرم افزاری انجام داده که این مهم منجر به رضایت حداکثری کارکنان و مشترکین شده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد ابراهیم رفیعی در این باره به خبرنگار ما گفت: این اقدامات با توجه به نیاز روز همکاران و مشترکین در مسیر تحقق نهضت خدمت رسانی صورت گرفته است.

  رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز خراسان رضوی، تفکر علمی و قدرت اجرایی را دو ویژگی اصلی کارشناسان این امور عنوان کرد و گفت: این ویژگی ها در سایه حمایت های مدیرعامل و اعضای هیات مدیره از توسعه فعالیت های علمی موجب برداشتن گام های بلندی در مسیر رشد و توسعه خدمات آی تی محور داشته است.

  رفیعی در ادامه به تشریح اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی در حوزه نرم افزاری پرداخت و گفت: تولید نرم افزارهای نگهداری و تعمیرات(PM)، مدیریت پروژه های اجرای طرحها(CM)، برداشت خودکار فایل           ته سوش بانکها، سامانه مشترکین عمده(سماع) و افزودن بیش از دهها عنوان خدمت جدید به دفاتر پیشخوان از جمله این موارد است.

  به گفته رفیعی، ایجاد مرکز تماس، تلفن گویا و سامانه ارائه خدمات از طریق اینترانت ملی توانسته زمینه پاسخگویی فوری و بی واسطه به مشترکان را ممکن کند.

  رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به تولید نرم افزارهایی با برنامه نویسی اندروید جهت استفاده در تلفن همراه و تبلت اشاره کرد و گفت: نرم افزار قرائت کنتور(سنجاقک)، امداد(سبا)، برنامه کاربردی مشترکین و نصب موجب افزایش سرعت عمل و دقت کاری کارکنان شده است.

مصرف دو میلیارد و 700 میلیون مترمکعب گاز در خراسان رضوی
 • 1397/4/9 شنبه مصرف دو میلیارد و 700 میلیون مترمکعب گاز در خراسان رضوی
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در سه ماه نخست امسال 2 میلیارد و 700 میلیون متر مکعب گاز در این استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال هشت درصد افزایش دارد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در سه ماه نخست امسال 2 میلیارد و 700 میلیون متر مکعب گاز در این استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال هشت درصد افزایش دارد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی 41 درصد مصرف گاز سه ماه نخست امسال را مربوط به بخش نیروگاهی عنوان کرد و افزود: نیروگاه نیشابور با 306 میلیون، فردوسی با 274 میلیون و توس با 205 میلیون مترمکعب بیشترین میزان مصرف گاز طبیعی را داشته اند.

  وی با بیان اینکه با گازرسانی های انجام شده به مناطق مختلف استان به تامین گاز پایدار رسیده ایم، افزود: در ادامه نهضت گازرسانی، امسال بطور میانگین در هر روز یک روستا و 2 واحد صنعتی در استان گازرسانی خواهد شد.

  وی با اشاره به اتصال یک شهر و 365 روستای استان به شبکه گاز در سال گذشته، اظهار کرد: خراسان رضوی با دارا بودن 29 هزار و 572 کیلومتر شبکه گازرسانی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

  فانی خاطرنشان کرد: هم اکنون از 2 هزار و 530 روستای واجد شرایط بهره مندی از نعمت گاز، یک هزار و 799 روستا گازدارند و شمار مشترکان روستایی و شهری استان به 2 میلیون و 141 هزار مورد رسیده که از این تعداد یک میلیون و 727 هزار مشترک شهری و 414 هزار مشترک روستایی هستند. 12 هزار و 783 مشترک صنعتی عمده و جزء نیز در خراسان رضوی از سوخت گاز استفاده می کنند.

تامین 100 درصدی اقلام شرکت گاز خراسان رضوی از تولیدات داخلی
 • 1397/4/5 سه‌شنبه تامین 100 درصدی اقلام شرکت گاز خراسان رضوی از تولیدات داخلی
  رئیس امور بازرسی فنی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: هم اکنون100 درصد اقلام کالاهای مصرفی پروژهها از محل تولیدات شرکت های داخلی تهیه و تامین می شود.

  رئیس امور بازرسی فنی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: هم اکنون100 درصد اقلام کالاهای مصرفی پروژهها از محل تولیدات شرکت های داخلی تهیه و تامین می شود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محسن مربایان با اشاره به اهمیت راهبردی صنعت گاز اظهار کرد: از همین رو واحدی با عنوان بازرسی فنی در زمینه تامین ایمنی شبکهها و تاسیسات گازی فعالیت میکند. بر این اساس، همه کالاها، تجهیزات و اقلامی که در صنعت گاز به کار گرفته میشود، باید استانداردهای لازم را داشته باشد و پیش و پس از استفاده، بررسیهای لازم انجام شود.

  وی افزود: بازرسی فنی شرکت گاز خراسان رضوی، تاسیسات اجرا شده و به بهرهبرداری رسیده را نیز به صورت ماهانه ارزیابی و مواردی همچون ضخامت سنجی و عملکرد تجهیزات را پیوسته بررسی میکند. همچنین به دلیل اهمیت شبکه گاز، نشت یابی از شبکه، تاسیسات، تجهیزات و ایستگاهها نیز انجام میشود تا هرگونه نشتی از این تاسیسات و تجهیزات در اسرع وقت به واحدهای مرتبط اعلام و به رفع نشتی اقدام شود.

  رئیس امور بازرسی فنی شرکت گاز خراسان رضوی تاکید کرد: کالاهایی که در مرحله نخست ارزیابی میشوند، در حین اجرا نیز به مراتب بازرسی و از سوی همکاران بازرسی فنی رصد میشود و درصورتی که عدم انطباقی نسبت به استانداردها مشاهده شود، این گزارشها مرتب به واحدها منعکس تا به آنها رسیدگی و به رفع عدم انطباق اقدام کنند.

  وی با بیان این مطلب که برای دفاع از تولیدات داخلی ملزم هستیم کالاهای خود را از شرکتهای ایرانی تامین کنیم اظهار کرد: خوشبختانه هم اکنون 100 درصد کالاهای مصرفی پروژهها داخلی هستند. به دلیل حفظ منافع ملی و ایجاد اشتغال در کشور، حمایت گستردهای از مصرف کالاهای داخلی با کیفیت و براساس استانداردهای صنعت گاز از سوی تولید کنندگان کشورمان انجام میشود.

   

  تشکیل کمیته فنی و اقتصاد مقاومتی

  به گفته مربایان، این شرکت با بهرهگیری از تجارب سالهای گذشته اقدام به تشکیل کمیته فنی و اقتصاد مقاومتی از سال 95 کرده است و در آن تلاش میکنیم مشکلات خاص فنی را در حوزه عملکردی واحدهای مشغول به کار گاز بررسی کنیم. از سوی دیگر، برنامه آموزش مدونی برای ارتقای همکاران در نظر گرفته شده است و به دورههای عمومی بسنده نمیکنیم. با توجه به اهمیت نقش همکاران در بازرسی فنی در جهت اطمینان از کارکرد صحیح تاسیسات در حال کار، مسلما از دورههای آموزشی و تخصصی مکمل شرکتهای دیگر استفاده میکنیم.

  وی ادامه داد: یکی از ابزارهای مهم عملکرد همکاران بحث آموزش است. افزون بر این، با توجه به توسعه شبکههای در حال بهرهبرداری، لازم است که از تجهیزات و فناوریهای جدید برای بازرسیهای شبکههای در حال کار استفاده کنیم. بر این اساس  با حضور در نمایشگاههای بینالمللی از این فرصت استفاده میکنیم.

  رئیس امور بازرسی فنی شرکت گاز خراسان رضوی افزود: با توجه به توانمندی، دانش فنی و تجربه همکارانمان، شرکت گاز خراسان رضوی به عنوان یکی از شرکتهای که مبدا فعالیتهای نوآورانه، شناخته شده و بسیاری از شرکتهای گاز استانی که سال تاسیس آنها همچون گاز این استان طولانی نیست، برای موضوعهای مختلف با ما تماس میگیرند و از تجربیات همکاران ما استفاده میکنند. به یقین از انتقال این دانش و تجربیات استقبال و برای تدوین دستورعملهای اجرایی تلاش میکنیم. تاکنون چند مورد دستور و نقشههای استاندارد در بحث حوزه تیپ کردن ایستگاهها و دستورعملهای اجرایی همچون روش اجرایی جوش به روش بات فیوژن در شبکههای پلی اتیلن و دستورعملهای جوشکاران بات فیوژن و الکتروفیوژن، همچنین دستورعمل تستهای کشش در آزمایش سرجوشهای مخرب تدوین شده است. این دستورعمل به کمیته تدوین استانداردهای ستاد ارسال و پس از تایید نهایی به شرکتهای گاز استانی ابلاغ میشود.

برنامه ریزی برای افزایش دانش زیست محیطی کارکنان گاز خراسان رضوی
 • 1397/3/21 دوشنبه برنامه ریزی برای افزایش دانش زیست محیطی کارکنان گاز خراسان رضوی
  رییس امور HSE شرکت گاز خراسان رضوی ضمن تبریک فرارسیدن هفته جهانی محیط زیست به دوستداران زندگی سالم و بانشاط، برنامه ریزی برای افزایش دانش زیست محیطی کارکنان در سال جاری را از مهمترین برنامه های امور متبوع خود طی سال 97 اعلام کرد.

  رییس امور HSE شرکت گاز خراسان رضوی ضمن تبریک فرارسیدن هفته جهانی محیط زیست به دوستداران زندگی سالم و بانشاط، برنامه ریزی برای افزایش دانش زیست محیطی کارکنان در سال جاری را از مهمترین برنامه های امور متبوع خود طی سال 97 اعلام کرد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد ایمانی فر در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تاکید بر ترویج و گسترش فرهنگ محیط زیستی از طریق آموزش و آگاهی بخشی درون سازمانی و توسعه مسوولیت های محیط زیستی در سطح جامعه اظهار کرد: مهم ترین رسالت و هدف محیط زیست امور HSE گاز خراسان رضوی، اجرای قوانین، الزامات و مقررات سازمان محیط زیست ، HSE وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران در کلیه سطوح و فرایندهای جاری است.

  وی در ادامه به تشریح اقدامات امور hse شرکت گاز استان در بحث محیط زیست طی سال گذشته پرداخت و افزود: پایش و اندازه گیری شدت صوت در فنس ایستگاههای TBS و گازهای خروجی از دودکش هیترهای ایستگاههایCGS توسط آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست، اندازه گیری مساحت فضای سبز موجود در سطح مناطق و نواحی استان، اجرای شبکه آبیاری قطره ای در تعدادی از ادارات در نواحی استان، بررسی و تایید حرایم محیط زیستی در کروکی تحصیل زمین ایستگاههای CGS و TBS ، اجرای الزمات مدیریت پسماند شامل: جمع آوری و بوزدایی از بشکه های خالی ادرانت موجود در سطح استان و پیگیری جهت فروش این ضایعات از مهمترین فعالیت های انجام شده است.

  وی ادامه داد: همچنین تهیه و توزیع برچسب مواد زائد خطرناک برای تعدادی از بشکه های خالی ادرانت، خریداری ظروف جمع آوری پسماندهای شهری به منظور تفکیک پسماند از مبداء، تهیه و توزیع تابلوهای گالوانیزه " نحوه پاکسازی محیط زیستی محوطه آلوده به ادرانت"، اصلاح و تغییر در فرم ثبت ماهیانه میزان ضایعات تولیدی در سیستم اتوماسیون بر اساس کد بندی ابلاغی پسماندها از سوی شرکت ملی گاز ایران، تعیین روش مدیریت کلیه پسماندهای ویژه و عادی صنعتی، آموزش محیط زیستی نیروهای رسمی و پیمانکاری و..، بازدید محیط زیستی مستمر از ادارات، تاسیسات و پروژه ها، شرکت در جلسات مدیریت کربن و انرژی از دیگر اقدامات انجام شده امور hse شرکت گاز استان در بحث محیط زیست طی سال گذشته محسوب می شود.

  ایمانی فر فعالیت های محیط زیستی شرکت گاز استان در راستای فرهنگ سازی و مسوولیت های اجتماعی را شامل خریداری و توزیع ساک نخی مخصوص خرید با درج شعار محیط زیستی در مناسبت های محیط زیستی، اطلاع رسانی و بزرگداشت مناسبت های محیط زیستی در سطح شرکت (مانند: روز زمین پاک، هفته هوای پاک، هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، سه شنبه بدون خودرو، پاکسازی محیط زیستی و... )، خریداری ماسک تنفسی مخصوص آلودگی هوا نوع FFP2 و توزیع بین کارکنانی که بیشترین تردد در سطح شهر مشهد را در زمان الودگی هوا دارند، حضور در مدارس سطح شهر مشهد و فرهنگ رسانی محیط زیستی برشمرد.

  وی همکاری مستمر و مشارکت حوزه محیط زیست گاز خراسان رضوی با امور پژوهش و فناوری این شرکت در تهیه دستورالعمل های "مشخصات فنی خرید صدا خفه کن بر خط)  (In-Line silencer   " و " طراحی ایستگاههای تقلیل فشار گاز از  منظر آکوستیکی" و " تهیه دستورالعمل نحوه بوزدایی از بشکه های خالی ادرانت با استفاده از ازن" در طی سال های گذشته و در نهایت تدوین دو دستورالعمل از سوی کمیته تدوین استاندارد را افتخار دیگری HSE گاز خراسان رضوی عنوان کرد.   

  ایمانی فر گفت: تهیه نرم افزار پایش و اندازه گیری محیط زیست، اجرای الزامات، قوانین و دستورالعمل های محیط زیستی به ویژه افزایش درصد انطباق صوت محیط زیستی در ایستگاههای تقلیل فشار گاز از طریق نصب سایلنسر و یا اجرای سایر راهکارهای آکوستیکی، ایجاد سیستم تصفیه پساب بهداشتی در تعدادی از ادارات سطح استان و توسعه فضای سبز و آبیاری قطره ای از جمله اولویت های محیط زیستی سال جاری است که ان شاا... با همکاری مستقیم حوزه های مهندسی و بهره برداری شرکت اجرایی خواهد شد.

  یادآور می شود؛ روز جهانی محیط زیست همه ساله از تاریخ 15 لغایت 22 خرداد همزمان با 5 ژوئن آغاز می شود. شعار جهانی سال جاری این روز از سوی سازمان ملل متحد " بر آلودگی پلاستیک چیره شویم"  نامگذاری شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی: زلزله قابل پیشگیری است/لزوم مشارکت جمعی در مواجهه با بلایایی طبیعی
 • 1397/3/21 دوشنبه مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی: زلزله قابل پیشگیری است/لزوم مشارکت جمعی در مواجهه با بلایایی طبیعی
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که زلزله قابل پیش بینی نیست اما قابلیت پیشگیری دارد، خواستار مشارکت و همکاری جمعی کارکنان این شرکت در مواجهه با بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که زلزله قابل پیش بینی نیست اما قابلیت پیشگیری دارد، خواستار مشارکت و همکاری جمعی کارکنان این شرکت در مواجهه با بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی صبح امروز(20 خرداد 97) در محل برگزاری مانور زلزله اداره مرکزی اظهار کرد: ارتقا آمادگی کارکنان و شناسایی نقاط قوت و ضعف از اصلی ترین اهداف برگزاری مانور زلزله امروز بود.

  وی افزود: باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم ظرفیت برگزاری مانور لحظه صفر را در سازمان افزایش دهیم. در حال حاضر مانورهایی برای واحد امداد بصورت لحظه صفر برگزار می شود و حتما این کار در ساختمان اداره مرکزی نیز باید اجرایی شود.

  فانی برگزاری جلسات متعدد برای آمادگی مواجهه با زلزله و آتش سوزی و خروجی این جلسات را قابل تقدیر دانست و گفت: تخلیه به موقع ساختمان و استفاده همه همکاران از پله های اضطراری در مانور امروز نشان دهنده حس مسئولیت پذیری و مشارکت جمعی همکاران است.

  وی تاکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم بدون اطلاع قبلی مانورهای لحظه صفر بیشتری را در سطح ادارات برگزار کنیم.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: پیام بنده در این مانور همکاری جدی در بحث زلزله است. زلزله خبر نمی کند، اما قابل پیشگیری است. در بحث ساختمان های اداری نیز باید اشکالات و نواقص موجود را برطرف کنیم.

  گفتنی است؛ طبق سناریوی مانور، وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر در ساعت 9:00 صبح 20 خرداد 97 موجب لرزش 20 ثانیه ای شهرستان مشهد می شود. با پخش صدای آژیر خطر، کارکنان حاضر در ساختمان در مکان های مناسب پناه گرفته و سپس از طریق پله های اضطراری محل را ترک می کنند. در ادامه عملیات امدادرسانی به مصدومین حادثه و برپایی چادر کمک های اولیه با همکاری بسیج پایگاه شهید ارجمند شرکت انجام، و کلیه کارکنان نیز برای حفظ ایمنی در محوطه اداره مرکزی تجمع می کنند. این مانور در ساعت 10:00 صبح امروز به پایان رسید.

هر روز 1 روستا و 2 صنعت در خراسان رضوی گازرسانی می شوند
 • 1397/3/8 سه‌شنبه هر روز 1 روستا و 2 صنعت در خراسان رضوی گازرسانی می شوند
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به تحقق 100درصدی اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه گازرسانی گفت: در ادامه نهضت بزرگ گازرسانی در سال 97 نیز هر روز یک روستا و 2 مورد صنعت در استان گازرسانی خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به تحقق 100درصدی اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه گازرسانی گفت: در ادامه نهضت بزرگ گازرسانی در سال 97 نیز هر روز یک روستا و 2 مورد صنعت در استان گازرسانی خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: تلاش های گسترده ای در حوزه گازرسانی شهری و روستایی در دولت تدبیر و امید انجام شده که این موضوع هم اکنون نیز با شتاب ادامه دارد.

  وی با بیان این مطلب که در حال حاضر 1799 روستای استان تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارند گفت: این در حالی است که عملیات اجرایی گازرسانی به 617 روستای دیگر نیز با جمعیتی معادل 81 هزار و 721 خانوار در حال اجرا است. در ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای استان 56 درصد بود که این رقم تاکنون به 83 درصد ارتقا یافته است.

  مدیرعامل شرکت‌گاز خراسان رضوی افزود: در سال 95؛ هر 2 روز یک روستای استان به شبکه سراسری گاز کشور متصل، و این رقم با افزایش چهار برابری ظرفیت کاری در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به "هر 12 ساعت یک روستا" رسید.

  فانی با اشاره به نام گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر سال "حمایت از کالای ایرانی" گفت: در راستای تسهیل در امر توسعه اقتصادی استان طی سال جاری علاوه بر اتصال یک روستا به شبکه سراسری گاز کشور به ازای هر روز، 2 مورد صنعت نیز گازرسانی می شود.

  وی کاهش بهای تمام شده کالا، کمک به حفظ محیط زیست و ایجاد رقابت برای تولید کنندگان داخلی در مقابل رقبای خارجی را از دستاوردهای گازرسانی به صنایع دانست.

  فانی با اشاره به برنامه ریزی های گسترده شرکت گاز استان در مسیر گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ اعلام کرد: این شرکت پیشرو و سرآمد بحث ایجاد اشتغال و زمینه ساز رشد اقتصادی بنگاه‌های تولیدی استان است.

  یادآور می شود؛ هم اکنون 12 هزار و 783 مشترک صنعتی عمده و جزء  در خراسان رضوی از سوخت گاز استفاده می کنند.
گازرسانی 100درصدی به روستاهای واجد شرایط فریمان
 • 1397/2/29 شنبه گازرسانی 100درصدی به روستاهای واجد شرایط فریمان
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با اتمام طرح های گازرسانی به 52 روستای فریمان، شاهد ارتقای ضریب نفوذ گاز در روستاهای واجد شرایط این شهرستان به 100 درصد خواهیم بود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با اتمام طرح های گازرسانی به 52 روستای فریمان، شاهد ارتقای ضریب نفوذ گاز در روستاهای واجد شرایط این شهرستان به 100 درصد خواهیم بود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: شهرستان فریمان دارای 115 روستای واجد شرایط بهره مندی از نعمت الهی گاز است که در حال حاضر63  روستا گازدار و عملیات اجرایی گازرسانی به  52روستای واجد شرایط دیگر با جمعیتی بالغ بر 2647خانوار در حال اجرا است.

  وی با اشاره به ادامه نهضت بزرگ گازرسانی روستایی در خراسان رضوی طی سال جاری افزود: برای گازرسانی به 52 روستای شهرستان فریمان اعتباری معادل معادل 23 میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت گاز استان در نظر گرفته شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به ضریب نفوذ 100 درصدی گاز طبیعی در بخش شهری فریمان گفت: با اتمام پروژه های در حال اجرا در بخش روستاهای واجد شرایط این شهرستان نیز به رقم 100 درصد خواهیم رسید.

  شهرستان فریمان در 75 کیلومتری مشهد مقدس و در شرق استان خراسان رضوی با آب و هوایی نسبتا سردسیر و کوهستانی قرار دارد.

انتصاب علی حسامی به سمت رئیس حسابرسی ناحیه یک مشهد
 • 1397/2/29 شنبه انتصاب علی حسامی به سمت رئیس حسابرسی ناحیه یک مشهد
  طی مراسمی از زحمات علی محق در حسابرسی ناحیه یک مشهد قدردانی و علی حسامی با حکم رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران به این سمت منصوب شد
  طی مراسمی از زحمات علی محق در حسابرسی ناحیه یک مشهد قدردانی و علی حسامی با حکم رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران به این سمت منصوب شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، علی نقدی در این مراسم با بیان این مطلب که انتخاب بسیار خوبی در جایگزینی این سمت حساس انجام شده اظهار کرد: اطمینان دارم این انتخاب موجب افزایش همکاری، جدیت و تعامل هر بیشتر در پیشبرد اهداف سازمان خواهد شد.
  رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران، توجه و ارزش قائل شدن برای زحمات انجام شده در کار را موجب ایجاد انگیزه برای نیروی انسانی هر مجموعه عنوان کرد و افزود: بازنشستگی نقطه عطف زندگی یک کارمند است.
  وی ضمن قدردانی از زحمات چندین ساله آقای موهق در امور حسابرسی، وی را فردی با ایمان و متعهد به امور کشور معرفی کرد.
  نقدی پیشنهاد کرد: با برنامه ریزی صحیح و اصولی می توانیم سال های اخر خدمت کارکنان را به موضوعاتی همچون مدیریت دانش و انتقال تجریبات اختصاص دهیم.
  وی با اشاره به ظرفیت بی نظیر بازنشستگان در تعالی سازمان افزود: تشکیل اتاق های فکر با حضور سرمایه های شرکت موجب رشد و بالندگی می شود.
  در پایان این مراسم، هدایایی از سوی شرکت های گاز استان خراسان رضوی، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و منطقه 4 عملیات انتقال گاز به پاس بیش از سه دهه تلاش و فعالیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم جناب آقای موهق گردید.
  در کارنامه علی حسامی، حسابرس، حسابرس ارشد، سرپرست گروه حسابرسی و سرپرست ارشد گروه حسابرسی  شرکت های گاز استان خراسان رضوی، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و منطقه 4 عملیات انتقال گاز دیده می شود.
یک سوم کلنگ زنی های گازرسانی در سفر رئیس جمهور به استان متعلق به فریمان است
 • 1397/2/25 سه‌شنبه یک سوم کلنگ زنی های گازرسانی در سفر رئیس جمهور به استان متعلق به فریمان است
  نماینده مردم فریمان و سرخس، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به یک سوم کلنگ زنی پروژه های گازرسانی در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان متعلق به شهرستان فریمان است.

  نماینده مردم فریمان و سرخس، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به یک سوم کلنگ زنی پروژه های گازرسانی در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان متعلق به شهرستان فریمان است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احسان قاضی زاده هاشمی ظهر روز گذشته در مراسم افتتاح طرح های گازرسانی به 24 روستا و کلنگ زنی پروژه های گازرسانی به 51 روستای دیگر شهرستان فریمان، با اشاره به رشد بی نظیر خدمات زیربنایی در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: این موضوع در بحث توسعه شبکه های گاز به خوبی ملموس و قابل مشاهده است.

  وی با قدردانی از تلاش های مجموعه شرکت ملی گاز ایران و مدیرعامل گاز استان در توجه به موضوع گازرسانی در فریمان افزود: نزدیک به یک سوم کلنگ زنی پروژه های گازرسانی در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان متعلق به فریمان است. همچنین در دی ماه سال گذشته نیز 24 روستای بخش رضویه با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره بردرای رسید که این دو موضوع مهر تائیدی بر تلاش مسئولان برای محرومیت زدایی از مناطق کمتر برخوردار است.

  وی ادامه داد: تا چند سال گذشته تنها دو سوم روستاهای فریمان از نعمت الهی گاز برخوردار بودند اما به لطف اقدامات انجام شده تا سال 98 شاهد نفوذ 95 درصدی این نعمت الهی در سطح روستاهای شهرستان فریمان خواهیم بود.

  قاضی زاده هاشمی گفت: با عنایت مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و مدیرگازرسانی این شرکت و پیگیری های مجدانه مدیرعامل شرکت گاز استان برای اجرای طرح های توسعه شبکه گاز روستایی گفت: اعتبار بسیار خوبی برای گازرسانی به روستاهای فریمان اختصاص یافته که از این بابت از دولت محترم قدردانی و تشکر می کنیم.

  وی تعامل و همکاری مدیران شرکت گاز خراسان رضوی در اجرای طرح های های پیش رو را بی نظیر عنوان کرد و گفت: با توجه به محدودیت های ایجاد شده از سوی مستکبران و ظالمان برای جلوگیری از رشد کشور، انجام امور زیربنایی و سرعت بخشیدن به توزیع متوازن و عادلانه نعمت های این سرزمین بطور یکسان در اقصی نقاط کشور نیازمند یک روحیه جهادی و ایثارگری است. اعتراف میکنم این روحیه کار تیمی بخوبی در رگ های مدیران و کارکنان شرکت گاز استان جریان دارد. 
رضایت مردم؛ ثمره اصلی پروژه های گازرسانی روستایی
 • 1397/2/25 سه‌شنبه رضایت مردم؛ ثمره اصلی پروژه های گازرسانی روستایی
  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی، لبخند مردم را محصول و ثمره اصلی اجرای طرح های گازرسانی روستایی عنوان کرد.
  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی، لبخند مردم را محصول و ثمره اصلی اجرای طرح های گازرسانی روستایی عنوان کرد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید مصطفی حیدری روز گذشته 23 اردیبهشت ماه 97 در جریان سفری یک روزه به سه روستای فریمان که با حضور نماینده مردم سرخس، احمدآباد و رضویه و فرماندار این شهرستان انجام شد اظهار کرد: امروز شاهد بهره‌بردای از طرح های گازرسانی به 24 روستا و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 51 روستای دیگر در بخش قلندرآباد شهرستان فریمان هستیم.
  وی افزود: در حوزه افتتاح 88 میلیارد ریال برای بهره مندی 1250 خانوار هزینه شده است. همچنین با اتمام طرح های در حال اجرا نیز 2600 خانوار دیگر با اعتباری معادل 23 میلیارد ریال از نعمت الهی گاز بهره مند می شوند.
  حیدری تصریح کرد: توسعه شبکه های گازرسانی در شهرها و روستاها پیچ و خم های بسیار زیادی از جمله تخصیص اعتبار، پیمان سپاری و اخذ مجوزات لازم از سوی دستگاه‌های متولی همچون راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و ... دارد که اگر همکاری و تعامل مسئولان در این بین وجود نداشته باشد کار با کندی و دشواری همراه خواهد شد.
  وی که در جمع اهالی روستاهای بخش مرکزی فریمان سخن میگفت ادامه داد: علارغم زحمات بسیار زیادی که در بحث گازرسانی برای همکاران پرتلاش بنده در مجموعه شرکت گاز استان وجود دارد، اما اعتراف میکنم دیدن لبخند رضایت مردم در هنگام بهره برداری از پروژه ها بهترین محصول و به نوعی ثمره کار ما محسوب می شود.
  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان با بیان این مطلب که رعایت مسائل ایمنی اولین شرط استفاده از انرژی گاز است تاکید کرد: با توجه به شبکه گذاری گاز درکوچه ها و معابر از امروز هر نوع حفاری و گودبرداری باید با هماهنگی شرکت گاز انجام شود. همچنین تقاضا می کنم اگر در محل زندگی خود با بوی شدید گاز مواجه شدید مراتب را ازطریق سامانه 194 برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی به همکاران بنده اطلاع دهید.
  حیدری ادامه داد: گاز محور توسعه است. با خلاقیت می توان از این انرژی خدادادی برای رشد فعالیت های کشاورزی، صنعتی، دامداری و هزاران موضوع دیگر استفاده کرد. باید بدانیم گاز فقط برای سوزاندن نیست. جوانان باید از این نعمت الهی در مسیر آبادانی روستای خود استفاده کنند.
  وی در ادامه به تشریح خلاصه‌ای از وضعیت گازرسانی به روستاهای خراسان رضوی در سال گذشته پرداخت و گفت: طی سال 96، هر 12 ساعت یک روستای استان گازرسانی شد. ان شاا... امسال نیز شاهد اتصال روزانه یک روستا و 2 مورد صنعت به شبکه سراسری گاز خواهیم بود.
  گفتنی است؛ برنامه سفر یک روزه مدیرمهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی و هیات همراه به شهرستان فریمان در ساعت 10 صبح روز گذشته با حضور در مراسم بهره برداری از طرح های گازرسانی به 24 روستای بخش مرکزی سنگ بست آغاز شد. در بخش دوم سفر کلنگ گازرسانی به 36 روستای دهستان بالابند فریمان با حضور اهالی و مسئولان به زمین زده شد. پایان بخش این سفر نیز آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 15 روستای قلندرآباد شهرستان فریمان در روستای شهید پرور کلاته رحمان بود.
بازدید مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و هیات همراه از نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران
 • 1397/2/19 چهارشنبه بازدید مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و هیات همراه از نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران
  مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: با توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط خراسان رضوی، هم اکنون دو میلیون و 165 هزار خانوار در بخش های مختلف مصرفی تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

  مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: با توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط خراسان رضوی، هم اکنون دو میلیون و 165 هزار خانوار در بخش های مختلف مصرفی تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در حاشیه بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، با اعلام این مطلب اظهار کرد: در سال گذشته شاهد رشد بی نظیر خدمات گازرسانی در استان بودیم به نحوی که هر 12 ساعت یک روستا گازرسانی و در 12 ساعت دیگر نیز عملیات گازرسانی به یک روستا آغاز شد.

  وی افزود: در 12 ماه سال 96، 87 کیلومتر شبکه شهری و یکهزار و 621 کیلومتر شبکه گاز روستایی احداث شد. همچنین از مجموع 48 هزار و 701 انشعاب نصب شده در این مدت، 6887 سهم شهری و 41841 انشعاب نیز سهم روستایی بوده است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: در بخش اشتراک پذیری نیز 102هزار و 451 مشترک جدید جذب شرکت گاز شده اند که از این تعداد 51305 مشترک شهری و 51146 مشترک نیز سهم روستایی استان است.

  فانی گفت: به موازات افزایش تعداد اشتراک پذیری در سال 96، 94 هزار و 616 خانوار جدید تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته اند. در مجموع دومیلیون و 165 هزار خانوار استان تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

  وی با اشاره به ارائه خدمات به 12 هزار و 783 مشترک صنعتی در استان گفت: از این تعداد 1501 مشترک صنعتی عمده و 11282 مشترک جزء محسوب می شوند.

  فانی با اعلام این مطلب که در سال گذشته، 11 میلیارد و و 745 میلیون مترمکعب گاز در بخش های مختلف مصرف شده اظهار کرد: از این رقم، سه میلیارد و 684 میلیون مترمکعب سهم پنج نیروگاه بزرگ استان و چهار میلیارد و 622 میلیون مترمکعب در بخش خانگی، عمومی و تجاری مصرف شده است. در همین مدت کارخانجات بزرگ فولاد و سیمان به انضمام سایر صنایع استان نیز رقمی بالغ بر دو میلیارد و 670 میلون مترمکعب گاز مصرف کرده اند.

  مدیرعامل شرکت گاز استان با تاکید بر لزوم جایگزینی گاز طبیعی به جای بنزیل و گازوئیل در حمل و نقل های شهری به جهت آلایندگی کمتر گفت: از مجموع رقم گاز مصرفی استان در سال96، رقمی بالغ بر 769 میلیون مترمکعب نیز به بخش حمل و نقل(CNG) تخصیص یافته است.

  فانی افزود: در حال حاضر از مجموع 2554 روستای واجد شرایط استان، 1799 روستا با جمعیتی بالغ بر 424839 خانوار گازدار، و عملیات اجرایی گازرسانی به 617 روستا نیز در حال اجراست. در بخش شهری نیز از مجموع 73 شهر واجدشرایط، 72 شهر از نعمت گاز بهره مند و پروژه گازرسانی به شهر بار به عنوان تنها شهر واجد شرایط فاقد بهره مندی از نعمت الهی گاز نیز در حال انجام است.

  فانی، تکمیل پروژه های در دست اجرا و گازرسانی به 1700 مورد صنعت را از برنامه های مهم سال 97 شرکت گاز استان عنوان کرد.

  بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه سالانه با حضور جمع کثیری از شرکتهای توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می شود. این نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکتهای فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار داده و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیتها و نوآوری های آتی خود را هدایت نمایند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
تعداد بازديد اين صفحه: 2810