اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
گازرسانی 100درصدی به روستاهای واجد شرایط فریمان
 • 1397/2/29 شنبه گازرسانی 100درصدی به روستاهای واجد شرایط فریمان
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با اتمام طرح های گازرسانی به 52 روستای فریمان، شاهد ارتقای ضریب نفوذ گاز در روستاهای واجد شرایط این شهرستان به 100 درصد خواهیم بود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با اتمام طرح های گازرسانی به 52 روستای فریمان، شاهد ارتقای ضریب نفوذ گاز در روستاهای واجد شرایط این شهرستان به 100 درصد خواهیم بود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: شهرستان فریمان دارای 115 روستای واجد شرایط بهره مندی از نعمت الهی گاز است که در حال حاضر63  روستا گازدار و عملیات اجرایی گازرسانی به  52روستای واجد شرایط دیگر با جمعیتی بالغ بر 2647خانوار در حال اجرا است.

  وی با اشاره به ادامه نهضت بزرگ گازرسانی روستایی در خراسان رضوی طی سال جاری افزود: برای گازرسانی به 52 روستای شهرستان فریمان اعتباری معادل معادل 23 میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت گاز استان در نظر گرفته شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به ضریب نفوذ 100 درصدی گاز طبیعی در بخش شهری فریمان گفت: با اتمام پروژه های در حال اجرا در بخش روستاهای واجد شرایط این شهرستان نیز به رقم 100 درصد خواهیم رسید.

  شهرستان فریمان در 75 کیلومتری مشهد مقدس و در شرق استان خراسان رضوی با آب و هوایی نسبتا سردسیر و کوهستانی قرار دارد.

انتصاب علی حسامی به سمت رئیس حسابرسی ناحیه یک مشهد
 • 1397/2/29 شنبه انتصاب علی حسامی به سمت رئیس حسابرسی ناحیه یک مشهد
  طی مراسمی از زحمات علی محق در حسابرسی ناحیه یک مشهد قدردانی و علی حسامی با حکم رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران به این سمت منصوب شد
  طی مراسمی از زحمات علی محق در حسابرسی ناحیه یک مشهد قدردانی و علی حسامی با حکم رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران به این سمت منصوب شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، علی نقدی در این مراسم با بیان این مطلب که انتخاب بسیار خوبی در جایگزینی این سمت حساس انجام شده اظهار کرد: اطمینان دارم این انتخاب موجب افزایش همکاری، جدیت و تعامل هر بیشتر در پیشبرد اهداف سازمان خواهد شد.
  رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران، توجه و ارزش قائل شدن برای زحمات انجام شده در کار را موجب ایجاد انگیزه برای نیروی انسانی هر مجموعه عنوان کرد و افزود: بازنشستگی نقطه عطف زندگی یک کارمند است.
  وی ضمن قدردانی از زحمات چندین ساله آقای موهق در امور حسابرسی، وی را فردی با ایمان و متعهد به امور کشور معرفی کرد.
  نقدی پیشنهاد کرد: با برنامه ریزی صحیح و اصولی می توانیم سال های اخر خدمت کارکنان را به موضوعاتی همچون مدیریت دانش و انتقال تجریبات اختصاص دهیم.
  وی با اشاره به ظرفیت بی نظیر بازنشستگان در تعالی سازمان افزود: تشکیل اتاق های فکر با حضور سرمایه های شرکت موجب رشد و بالندگی می شود.
  در پایان این مراسم، هدایایی از سوی شرکت های گاز استان خراسان رضوی، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و منطقه 4 عملیات انتقال گاز به پاس بیش از سه دهه تلاش و فعالیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم جناب آقای موهق گردید.
  در کارنامه علی حسامی، حسابرس، حسابرس ارشد، سرپرست گروه حسابرسی و سرپرست ارشد گروه حسابرسی  شرکت های گاز استان خراسان رضوی، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و منطقه 4 عملیات انتقال گاز دیده می شود.
یک سوم کلنگ زنی های گازرسانی در سفر رئیس جمهور به استان متعلق به فریمان است
 • 1397/2/25 سه‌شنبه یک سوم کلنگ زنی های گازرسانی در سفر رئیس جمهور به استان متعلق به فریمان است
  نماینده مردم فریمان و سرخس، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به یک سوم کلنگ زنی پروژه های گازرسانی در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان متعلق به شهرستان فریمان است.

  نماینده مردم فریمان و سرخس، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به یک سوم کلنگ زنی پروژه های گازرسانی در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان متعلق به شهرستان فریمان است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احسان قاضی زاده هاشمی ظهر روز گذشته در مراسم افتتاح طرح های گازرسانی به 24 روستا و کلنگ زنی پروژه های گازرسانی به 51 روستای دیگر شهرستان فریمان، با اشاره به رشد بی نظیر خدمات زیربنایی در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: این موضوع در بحث توسعه شبکه های گاز به خوبی ملموس و قابل مشاهده است.

  وی با قدردانی از تلاش های مجموعه شرکت ملی گاز ایران و مدیرعامل گاز استان در توجه به موضوع گازرسانی در فریمان افزود: نزدیک به یک سوم کلنگ زنی پروژه های گازرسانی در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان متعلق به فریمان است. همچنین در دی ماه سال گذشته نیز 24 روستای بخش رضویه با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره بردرای رسید که این دو موضوع مهر تائیدی بر تلاش مسئولان برای محرومیت زدایی از مناطق کمتر برخوردار است.

  وی ادامه داد: تا چند سال گذشته تنها دو سوم روستاهای فریمان از نعمت الهی گاز برخوردار بودند اما به لطف اقدامات انجام شده تا سال 98 شاهد نفوذ 95 درصدی این نعمت الهی در سطح روستاهای شهرستان فریمان خواهیم بود.

  قاضی زاده هاشمی گفت: با عنایت مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و مدیرگازرسانی این شرکت و پیگیری های مجدانه مدیرعامل شرکت گاز استان برای اجرای طرح های توسعه شبکه گاز روستایی گفت: اعتبار بسیار خوبی برای گازرسانی به روستاهای فریمان اختصاص یافته که از این بابت از دولت محترم قدردانی و تشکر می کنیم.

  وی تعامل و همکاری مدیران شرکت گاز خراسان رضوی در اجرای طرح های های پیش رو را بی نظیر عنوان کرد و گفت: با توجه به محدودیت های ایجاد شده از سوی مستکبران و ظالمان برای جلوگیری از رشد کشور، انجام امور زیربنایی و سرعت بخشیدن به توزیع متوازن و عادلانه نعمت های این سرزمین بطور یکسان در اقصی نقاط کشور نیازمند یک روحیه جهادی و ایثارگری است. اعتراف میکنم این روحیه کار تیمی بخوبی در رگ های مدیران و کارکنان شرکت گاز استان جریان دارد. 
رضایت مردم؛ ثمره اصلی پروژه های گازرسانی روستایی
 • 1397/2/25 سه‌شنبه رضایت مردم؛ ثمره اصلی پروژه های گازرسانی روستایی
  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی، لبخند مردم را محصول و ثمره اصلی اجرای طرح های گازرسانی روستایی عنوان کرد.
  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی، لبخند مردم را محصول و ثمره اصلی اجرای طرح های گازرسانی روستایی عنوان کرد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید مصطفی حیدری روز گذشته 23 اردیبهشت ماه 97 در جریان سفری یک روزه به سه روستای فریمان که با حضور نماینده مردم سرخس، احمدآباد و رضویه و فرماندار این شهرستان انجام شد اظهار کرد: امروز شاهد بهره‌بردای از طرح های گازرسانی به 24 روستا و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 51 روستای دیگر در بخش قلندرآباد شهرستان فریمان هستیم.
  وی افزود: در حوزه افتتاح 88 میلیارد ریال برای بهره مندی 1250 خانوار هزینه شده است. همچنین با اتمام طرح های در حال اجرا نیز 2600 خانوار دیگر با اعتباری معادل 23 میلیارد ریال از نعمت الهی گاز بهره مند می شوند.
  حیدری تصریح کرد: توسعه شبکه های گازرسانی در شهرها و روستاها پیچ و خم های بسیار زیادی از جمله تخصیص اعتبار، پیمان سپاری و اخذ مجوزات لازم از سوی دستگاه‌های متولی همچون راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و ... دارد که اگر همکاری و تعامل مسئولان در این بین وجود نداشته باشد کار با کندی و دشواری همراه خواهد شد.
  وی که در جمع اهالی روستاهای بخش مرکزی فریمان سخن میگفت ادامه داد: علارغم زحمات بسیار زیادی که در بحث گازرسانی برای همکاران پرتلاش بنده در مجموعه شرکت گاز استان وجود دارد، اما اعتراف میکنم دیدن لبخند رضایت مردم در هنگام بهره برداری از پروژه ها بهترین محصول و به نوعی ثمره کار ما محسوب می شود.
  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان با بیان این مطلب که رعایت مسائل ایمنی اولین شرط استفاده از انرژی گاز است تاکید کرد: با توجه به شبکه گذاری گاز درکوچه ها و معابر از امروز هر نوع حفاری و گودبرداری باید با هماهنگی شرکت گاز انجام شود. همچنین تقاضا می کنم اگر در محل زندگی خود با بوی شدید گاز مواجه شدید مراتب را ازطریق سامانه 194 برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی به همکاران بنده اطلاع دهید.
  حیدری ادامه داد: گاز محور توسعه است. با خلاقیت می توان از این انرژی خدادادی برای رشد فعالیت های کشاورزی، صنعتی، دامداری و هزاران موضوع دیگر استفاده کرد. باید بدانیم گاز فقط برای سوزاندن نیست. جوانان باید از این نعمت الهی در مسیر آبادانی روستای خود استفاده کنند.
  وی در ادامه به تشریح خلاصه‌ای از وضعیت گازرسانی به روستاهای خراسان رضوی در سال گذشته پرداخت و گفت: طی سال 96، هر 12 ساعت یک روستای استان گازرسانی شد. ان شاا... امسال نیز شاهد اتصال روزانه یک روستا و 2 مورد صنعت به شبکه سراسری گاز خواهیم بود.
  گفتنی است؛ برنامه سفر یک روزه مدیرمهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی و هیات همراه به شهرستان فریمان در ساعت 10 صبح روز گذشته با حضور در مراسم بهره برداری از طرح های گازرسانی به 24 روستای بخش مرکزی سنگ بست آغاز شد. در بخش دوم سفر کلنگ گازرسانی به 36 روستای دهستان بالابند فریمان با حضور اهالی و مسئولان به زمین زده شد. پایان بخش این سفر نیز آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 15 روستای قلندرآباد شهرستان فریمان در روستای شهید پرور کلاته رحمان بود.
بازدید مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و هیات همراه از نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران
 • 1397/2/19 چهارشنبه بازدید مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و هیات همراه از نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران
  مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: با توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط خراسان رضوی، هم اکنون دو میلیون و 165 هزار خانوار در بخش های مختلف مصرفی تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

  مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: با توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط خراسان رضوی، هم اکنون دو میلیون و 165 هزار خانوار در بخش های مختلف مصرفی تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در حاشیه بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، با اعلام این مطلب اظهار کرد: در سال گذشته شاهد رشد بی نظیر خدمات گازرسانی در استان بودیم به نحوی که هر 12 ساعت یک روستا گازرسانی و در 12 ساعت دیگر نیز عملیات گازرسانی به یک روستا آغاز شد.

  وی افزود: در 12 ماه سال 96، 87 کیلومتر شبکه شهری و یکهزار و 621 کیلومتر شبکه گاز روستایی احداث شد. همچنین از مجموع 48 هزار و 701 انشعاب نصب شده در این مدت، 6887 سهم شهری و 41841 انشعاب نیز سهم روستایی بوده است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: در بخش اشتراک پذیری نیز 102هزار و 451 مشترک جدید جذب شرکت گاز شده اند که از این تعداد 51305 مشترک شهری و 51146 مشترک نیز سهم روستایی استان است.

  فانی گفت: به موازات افزایش تعداد اشتراک پذیری در سال 96، 94 هزار و 616 خانوار جدید تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته اند. در مجموع دومیلیون و 165 هزار خانوار استان تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

  وی با اشاره به ارائه خدمات به 12 هزار و 783 مشترک صنعتی در استان گفت: از این تعداد 1501 مشترک صنعتی عمده و 11282 مشترک جزء محسوب می شوند.

  فانی با اعلام این مطلب که در سال گذشته، 11 میلیارد و و 745 میلیون مترمکعب گاز در بخش های مختلف مصرف شده اظهار کرد: از این رقم، سه میلیارد و 684 میلیون مترمکعب سهم پنج نیروگاه بزرگ استان و چهار میلیارد و 622 میلیون مترمکعب در بخش خانگی، عمومی و تجاری مصرف شده است. در همین مدت کارخانجات بزرگ فولاد و سیمان به انضمام سایر صنایع استان نیز رقمی بالغ بر دو میلیارد و 670 میلون مترمکعب گاز مصرف کرده اند.

  مدیرعامل شرکت گاز استان با تاکید بر لزوم جایگزینی گاز طبیعی به جای بنزیل و گازوئیل در حمل و نقل های شهری به جهت آلایندگی کمتر گفت: از مجموع رقم گاز مصرفی استان در سال96، رقمی بالغ بر 769 میلیون مترمکعب نیز به بخش حمل و نقل(CNG) تخصیص یافته است.

  فانی افزود: در حال حاضر از مجموع 2554 روستای واجد شرایط استان، 1799 روستا با جمعیتی بالغ بر 424839 خانوار گازدار، و عملیات اجرایی گازرسانی به 617 روستا نیز در حال اجراست. در بخش شهری نیز از مجموع 73 شهر واجدشرایط، 72 شهر از نعمت گاز بهره مند و پروژه گازرسانی به شهر بار به عنوان تنها شهر واجد شرایط فاقد بهره مندی از نعمت الهی گاز نیز در حال انجام است.

  فانی، تکمیل پروژه های در دست اجرا و گازرسانی به 1700 مورد صنعت را از برنامه های مهم سال 97 شرکت گاز استان عنوان کرد.

  بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه سالانه با حضور جمع کثیری از شرکتهای توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می شود. این نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکتهای فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار داده و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیتها و نوآوری های آتی خود را هدایت نمایند.

تشکر مردم گناباد ازمدیرعامل و کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی
 • 1397/2/18 سه‌شنبه تشکر مردم گناباد ازمدیرعامل و کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی
  امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در مراسم آغاز طرح های گازرسانی به 334 روستای استان که به میزبانی این شهرستان برگزار شد، از توجه ویژه مدیرعامل و کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی به توسعه شبکه های گاز در روستاهای فاقد گاز قدردانی کردند.
  امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در مراسم آغاز طرح های گازرسانی به 334 روستای استان که به میزبانی این شهرستان برگزار شد، از توجه ویژه مدیرعامل و کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی به توسعه شبکه های گاز در روستاهای فاقد گاز قدردانی کردند.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه گناباد با ارزیابی مثبت از عملکرد گازرسانی در روستاهای این شهرستان گفت: به نمایندگی از مردم انقلابی و ولایتمدار گناباد از زحمات انجام شده قدردانی می کنم.
  وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم مبنی بر لزوم شکر نعمت از سوی بندگان افزود: خدای مهربان گاز را نعمتی برای آسایش و آرامش انسان قرار داد و انسان نیز باید با مصرف صحیح قدردان این نعمت الهی باشد.
  گازرسانی روستایی؛ امیدبخشی به مردم
  فرماندار شهرستان گناباد نیز با بیان این مطلب که گازرسانی به 11500 روستا در دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون انجام شده گفت: این خدمات موجب افزایش امید در بین مردم شده است.
  محمدعلی‌نبی پور با اشاره به نهضت بزرگ گازرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: از طرف همه اهالی گناباد از تلاش های مدیرعامل و کارکنان شرکت گاز استان و حمایت های مهندس عراقی در بحث گازرسانی به روستاهای شهرستان گناباد قدردانی می کنم.
  مهاجرت معکوس؛ دستاورد گازرسانی روستایی
  در ادامه این برنامه نماینده مردم گناباد در مجلس شواری اسلامی بازگشت مردم به روستاهای زادگاه خود را یکی از نتایج ارزشمند گازرسانی عنوان کرد و گفت: مجلس با تمام قوا در موضوع گازرسانی روستایی ایستاده و امیدواریم این مهم با مدیریت خوب جناب آقای عراقی در مسیر برنامه ریزی شده ادامه یابد.
  وی افزود: به برکت نظام و انقلاب اسلامی هم اکنون ضریب نفوذ گازطبیعی در روستاهای استان 83 درصد است. در حالی که پیش از انقلاب هیچ روستایی، نه تنها در خراسان بلکه در کشور به شبکه گاز متصل نبود.
خراسان رضوی رکورددار گازرسانی روستایی در کشور
 • 1397/2/18 سه‌شنبه خراسان رضوی رکورددار گازرسانی روستایی در کشور
  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به طرح های اجرایی گازرسانی طی دو سال گذشته در خراسان رضوی گفت: این استان رکورد دار اجرای طرح های گازرسانی روستایی کشور است.

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به طرح های اجرایی گازرسانی طی دو سال گذشته در خراسان رضوی گفت: این استان رکورد دار اجرای طرح های گازرسانی روستایی کشور است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حمید رضا عراقی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: شرکت گاز خراسان رضوی طی یک حرکت خلاقانه موفق شده در سال 95 هر 2 روز یک روستا را گازرسانی کرده و این رقم را با افزایش 4 برابری ظرفیت کاری به هر 12 ساعت یک روستا در سال گذشته برساند.

  وی افزود: آمار گازرسانی روستایی استان خراسان رضوی تا قبل از آغاز به کار دولت تدبیر و امید 56 درصد بوده که در حال حاضر به 83 ارتقا یافته است.

  معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: در سال 97 هر روز یک روستا و 2 مورد صنعت در خراسان رضوی گازرسانی می شود. صنعت هایی همانند گلخانه، مرغداری و در مجموع صنایع کوچک و بزرگ در این طرح قرار دارند.

  وی در ادامه به عملکرد گازرسانی دولت یازدهم و دوازدهم در کشور پرداخت و گفت: با توجه به بسترهایی که در دولت تدبیر و امید فراهم شده تا کنون 11500 روستا طی 5 سال گذشته گازرسانی شده اند. به تعبیری 9هزار روستا در دولت یازدهم و 2500 روستا نیز در مدت زمان یک ساله اول دولت دوازدهم گازرسانی شد.

  عراقی اظهار امیدواری کرد: با توجه به منابع حاصل از محل صرفه جویی سوختهای میان تقطیر که به عنوان (بند ق) مطرح است بتوانیم با تامین منابع مالی مورد نیاز، 6000 هزار روستا را که در حال حاضر طراحی شده و مقداری از آن نیز در حال اجراست به اتمام برسانیم. در حال حاضر 25000 روستا در سطح کشور گازرسانی شده و 8000 روستا واجد شرایط گازرسانی نیز وجود دارد که امیدواریم در سال آتی گازرسانی به آنها تمام شود.

  وی پیش بینی کرد: تا سال 98 روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارد و به محیط زیست لطمه نمی زند و هزینه های آن به نحوی است که توجیه پذیر باشد به اتمام برسد.

مهندس عراقی در گناباد: خلاقیت و نوآوری موجب افزایش ارزش افزوده می شود
 • 1397/2/18 سه‌شنبه مهندس عراقی در گناباد: خلاقیت و نوآوری موجب افزایش ارزش افزوده می شود
  معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران معتقد است پیدا کردن راهکارهایی برای تبدیل گاز، این نعمت الهی به ارزش افزوده، نیازمند خلاقیت و نوآوری از سوی مردم است.

  معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران معتقد است پیدا کردن راهکارهایی برای تبدیل گاز، این نعمت الهی به ارزش افزوده، نیازمند خلاقیت و نوآوری از سوی مردم است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، مهندس حمیدرضا عراقی که برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های گازرسانی به ۳۳۴ روستای خراسان رضوی همزمان با سفر ریاست جمهوری در گناباد حضور دارد، در جمع مردم این شهرستان، ضمن بیان این مطلب، گاز را انرژی برای ساختن دانست و اظهار داشت: مردم باید دلیل رشد و توسعه خدمات زیربنایی علی الخصوص در حوزه گاز طبیعی را به خوبی درک کنند؛ پاسخ به این مطلب که گاز اصلا برای چه به وجود آمده و باید با آن چه بکنیم، سوال بسیار مهمی است.

  وی در ادامه با تشریح خلاصه مراحل تولید گاز طبیعی در طول میلیون ها سال و استخراج آن گفت: آسایش و خطر دو مولفه همیشگی گاز طبیعی است. انسان باید انتخاب کند. اگر آسایش و رفاه آن را می خواهد باید به مباحث ایمنی و صرفه جویی آن هم، دقت ویژه ای داشته باشد.

  مهندس عراقی ادامه داد: همه باید برای رشد و توسعه بیشتر کشور تلاش کنیم و این انتظار که تنها دولت برای رفاه تلاش کند، اشتباه است؛ چراکه جامعه با یاری و کمک همه افراد آن ساخته می شود.

  معاون وزیرنفت خطاب به مدیران حاضر در جلسه خاطرنشان کرد: بزرگی مسئولان به برآوردن درخواست های مردم است، ضمن آن که مردم هم باید قدردان نظام باشند.

  این مقام مسئول وظیفه تمام دستگاه های دولتی از جمله شرکت ملی گاز را خدمتگذاری به مردم عنوان کرد و گفت: امروز با دستور ریاست جمهوری ۱۶۱ روستا مورد بهره برداری و عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۷۳ روستا در خراسان رضوی آغاز شد. این خدمتی بزرگ برای مردم است که هیچ منتی هم برای آن بر گردن کسی نیست.

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ضمن بازخوانی آیه "والتین والزیتون و طور سینین" گفت: این آیه گواهی خداوند برای نشان دادن سود فراوان در کنار امکانات کم و تمام محدودیت ها است.

  معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پایان تاکید کرد: اگرچه برای ادامه راه و مدیریت کشور در برخی مواقع، با تابلوی محدودیت مواجه هستیم، اما مهم آن است که توقف تحت هر عنوانی ممنوع است.
با دستور روحانی؛ طرح های گازرسانی به 334 روستای خراسان رضوی آغاز شد
 • 1397/2/18 سه‌شنبه با دستور روحانی؛ طرح های گازرسانی به 334 روستای خراسان رضوی آغاز شد
  رئیس جمهوری گفت: انصافاٌ باید به ملت ایران برای کار بی نظیری که در حوزه گازرسانی شهری و روستایی انجام شده، تبریک گفت؛ چراکه تنها در مدت زمان دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون، آمارگازرسانی روستایی به 11500 روستا رسید

  رئیس جمهوری گفت: انصافاٌ باید به ملت ایران برای کار بی نظیری که در حوزه گازرسانی شهری و روستایی انجام شده، تبریک گفت؛ چراکه تنها در مدت زمان دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون، آمارگازرسانی روستایی به 11500 روستا رسید.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن روحانی رییس جمهوری ظهر روز امروز دوشنبه 17 مردادماه طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و در ارتباط زنده تصویری با گناباد و در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های گازرسانی به 334 روستای خراسان رضوی با گستردگی در 16 شهرستان این استان، با بیان این مطلب، اظهار داشت: ایجاد امید در جامعه هدف نهایی تمام پروژه های در دست اجرا از جمله گازرسانی شهری و روستایی است؛ چراکه اگر به آینده امیدوار باشیم می توانیم از همه مشکلات عبور کنیم.

  دکتر روحانی افزود: در دولت تدبیر و امید بحث گازرسانی به شهرها به ۹۹ درصد و در بخش روستایی به ۸۲ درصد افزایش یافت. این در حالی است که این رقم تا ابتدای دولت یازدهم ۵۵ درصد بود. البته تعداد روستای باقی مانده فاقد گاز نیز در مناطق دوردست و صعب العبور قرار دارند که گازرسانی به آنها مشکل است.

  روحانی ادامه داد: در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیازمند افزایش سرعت طرح های گازرسانی هستیم که در  این زمینه باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

  گازرسانی هر 12 ساعت یک روستا؛ اقدام خلاقانه شرکت گاز خراسان رضوی

  مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نیز در ابتدای این مراسم گفت: با توجه به تاکیدات رییس جمهوری مبنی بر گازرسانی به روستاها، این مهم با جدیت در حال انجام است.

  وی افزود: در مدت زمان کمتر از دو ماه موفق شدیم ۵۰۰ روستای دیگر را گازرسانی کرده و آمار گازرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید را به ۱۱۵۰۰ روستا افزایش دهیم.

  عراقی با اشاره به فواید بی نظیر اجرای طرح های گازرسانی روستایی گفت: گازرسانی فقط موجب ایجاد رفاه نمی شود، بلکه در بحث محیط زیست نیز تاثیرات بسیار زیادی را با خود به همراه دارد.

  وی با اشاره به این که در حال حاضر، طرح های گازرسانی به 161 روستا با 23573 خانوار و اعتباری معادل 113 میلیارد تومان افتتاح شده، گفت: این در حالی است که عملیات اجرایی به 173 روستا با 17563 خانوار و اعتباری معادل 155 میلیارد تومان نیز آغاز شده است.

  معاون وزیر نفت در امور گاز تاکید کرد: بیش از ۹۸ درصد تجهیزات گازرسانی در داخل کشور تولید می شود.

  وی درباره اجرای طرح های گازرسانی در خراسان رضوی نیز گفت: این استان رکورد دار اجرای طرح های گازرسانی کشور است.

  به گفته عراقی، در سال ۹۵ هر ۲ روز یک روستا در خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد. این رقم در سال ۹۶ با یک حرکت خلاقانه به افتتاح هر ۱۲ ساعت یک روستا و آغاز عملیات اجرایی به یک روستا در ۱۲ ساعت دیگر رسید.

افتتاح طرح های گازرسانی به 334 روستا در سفر ریاست محترم جمهور به خراسان رضوی
 • 1397/2/15 شنبه افتتاح طرح های گازرسانی به 334 روستا در سفر ریاست محترم جمهور به خراسان رضوی
  مدیرعامل شرکت گاز استان از بهره برداری رسمی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 334 روستای این استان در سفر ریاست محترم جمهور و کاروان تدبیر و امید به خراسان رضوی خبر داد.

  مدیرعامل شرکت گاز استان از بهره برداری رسمی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 334 روستای این استان در سفر ریاست محترم جمهور و کاروان تدبیر و امید به خراسان رضوی خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این مطلب گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شد، بهره برداری رسمی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 334 روستای استان با اعتبار 268 میلیارد تومان با دستور مستقیم ریاست محترم جمهور و حضور مقام عالی وزارت نفت در روز دوشنبه 17 اردیبهشت ماه بصورت ویدیو کنفرانس در شهرستان گناباد آغاز خواهد شد.

  وی با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور مبنی بر توزیع متوازن خدمات زیربنایی در اقصی نقاط استان افزود: طرح ها و پروژه های مورد نظر در این سفر با گستردگی در 16 شهرستان استان انجام می شود.

  فانی ادامه داد: پس از اجرای این برنامه، مقام عالی وزارت نفت با حضور در یکی از روستاهای شهرستان گناباد ضمن دیدار با مردم، به تشریح وضعیت گازرسانی استان و شهرستان گناباد خواهد پرداخت.

  استان خراسان رضوی با دو میلیون و 151 هزار مشترک گاز طبیعی، رتبه نخست شبکه گذاری گاز کشور در بین تمام استان های کشور را داراست.

قدردانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح های گازرسانی
 • 1397/2/13 پنجشنبه قدردانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح های گازرسانی
  حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین حسین‌زاده بحرینی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی برای اجرای گسترده طرح های گازرسانی روستایی قدردانی کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین حسین‌زاده بحرینی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی برای اجرای گسترده طرح های گازرسانی روستایی قدردانی کرد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین بحرینی صبح امروز (سه شنبه 11 اردیبهشت 97) در جمع اهالی روستای جغری اظهار کرد: تلاش های انجام شده توسط شرکت گاز استان در مسیر اجرای گسترده طرح های گازرسانی روستایی قابل تقدیر است.

  در ابتدای این برنامه، سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی نیز با اشاره به ارتقای قابل ملاحظه شاخص گازرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید گفت: مراحل اجرایی طرح گازرسانی به 26 روستای محور عارفی، سیرزار، کج النگ، گونجوک اردمه و مایانات در مسیر مشهد بینالود با اعتباری معادل 387 میلیارد ریال و جمعیتی بالغ بر 4246 خانوار آغاز شده است.

  وی افزود: با اتمام این طرح 13 روستای بخش مرکزی و احمدآباد مشهد با جمعیت 2721 خانوار و همچنین 13 روستای بخش طرقبه بینالود نیز با جمعیتی بالغ بر 1525 خانوار به شبکه سراسری گاز کشور متصل خواهند شد.

  فانی اظهار امیدواری کرد: در مدت زمان کمتر از دو سال شاهد بهره برداری از این پروژه خواهیم بود.

   به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان، برای گازرسانی به 26 روستای گفته شده، 39438 متر شبکه تغذیه فولادی، 126متر شبکه توزیع فولادی، 229428 مترشبکه توزیع پلی اتیلن و دو ایستگاه TBS با ظرفیت های 5000 و 2500 مترمکعب بر ساعت احداث و راه اندازی خواهد شد.

  گفتنی است؛ از مجموع 343 روستای واجدشرایط بهره مندی از نعمت الهی گاز در شهرستان مشهد، هم اکنون 299 روستا گازدار هستند.

برگزاری مسابقات قرآنی ویژه خانواده های کارکنان گاز خراسان رضوی
 • 1397/2/8 شنبه برگزاری مسابقات قرآنی ویژه خانواده های کارکنان گاز خراسان رضوی
  مسابقات قرآن بهاردربهار ویژه کارکنان و خانواده های کارکنان شرکت گاز استان خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

  مسابقات قرآن "بهاردربهار" ویژه کارکنان و خانواده های کارکنان شرکت گاز استان خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد ایمانی فر مسئول دارالقرآن این شرکت در حاشیه این برنامه گفت: مسابقات قرآنی "بهار در بهار" ویژه کارکنان، همسران و فرزندان کارکنان شرکت گاز استان در 11 رشته صحیح خوانی، ترتیل، تحقیق، حفظ تخصصی، حفظ عمومی، مفاهیم قرآن، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیح صحیفه سجادیه، اذان، حفظ موضوعی و ترجمه قرآن برگزار شد.

  وی با اشاره به حضور بیش از 400 نفر در این دوره از مسابقات افزود: مسابقات قرآنی بهار در بهار در بخش فرزندان نیز در  در 5 گروه سنی 7 سال الی مقاطع تحصیلات تکمیلی برگزار گردید.

  مسئول دارالقرآن شرکت گاز استان تصریح کرد: برگزاری این دست مسابقات قرآنی موجب ترویج فرهنگ قرآنی در بین همکاران و خانواده های آنان و فرصتی برای تبادل دانش قرآنی است.

  وی با بیان این مطلب که توسعه فعالیت های قرآنی همواره در دستور کار شرکت گاز قرار دارد افزود: هدف ما این است که بتوانیم فضا را به گونه ای مهیا کنیم تا خانواده های کارکنان در چنین فضاهای معنوی ورود پیدا کرده و در آن رشد کنند.

حفظ محیط زیست نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت جمعی
 • 1397/2/4 سه‌شنبه حفظ محیط زیست نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت جمعی
  رئیس امور HSE شرکت گاز خراسان رضوی گفت: حفظ محیط زیست نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت جمعی و همگانی است.

  رئیس امور HSE شرکت گاز خراسان رضوی گفت: حفظ محیط زیست نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت جمعی و همگانی است.

   به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد ایمانی فر به مناسبت دوم اردیبهشت ماه "روز زمین پاک"در گفتگو با خبرنگار ما افزود: پیشگیری از آلودگی محیط زیست پیرامونی شهرها با فرهنگ سازی جمع آوری زباله در طبیعت توسط شهروندان مسئولیت پذیر موجب صیانت از زمین خواهد شد.

  وی تصریح کرد: بی شک مسئولیت پذیری و مشارکت جمعی در این حوزه می تواند منجر به تحقق اهدافی مشترک نظیر محیط زیستی پاک و زندگی آسوده و سالم برای همگان شود.

   

  رئیس امور HSE شرکت گاز خراسان رضوی درباره ویژه برنامه های این شرکت به مناسبت دوم اردیبهشت ماه "روز زمین پاک" گفت: در این راستا تعداد 1300 عدد کیسه پارچه ای تهیه و از طریق هماهنگی با مدیریت بهره برداری شرکت در اختیار ادارات گاز شهرستانهای استان به جهت جایگزینی با پلاستیک توزیع خواهد شد. همچنین طبق برنامه پاکسازی بخشی از محیط زیست پیرامونی شهرستانها در برنامه های سالیانه نواحی گازرسانی استان گنجانده شده است.

  ایمانی فر اضافه کرد: همچنین برنامه زباله زدایی از دامان طبیعت با هماهنگی امور خدمات اجتماعی رفاهی شرکت طی روزهای آینده توسط کارکنان و خانواده های کارکنان ادارات گاز مشهد در اطراف این شهر برگزار خواهد داشت.

  وی در پایان با اشاره به شعار جهانی امسال

  روز زمین پاک با عنوان"نه به پلاستیک" گفت: پویش نه به استفاده از پلاستیک می تواند سرآغاز محیط زیست پایدار برای همه انسانها باشد.

  روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند.

افزایش مصرف گاز در خراسان رضوی طی روزهای گذشته
 • 1397/2/1 شنبه افزایش مصرف گاز در خراسان رضوی طی روزهای گذشته
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با کاهش دمای هوا از 25 تا 28 فروردین ماه سال جاری حجم مصرف گاز در این استان نسبت به مدت مشابه پارسال 25 درصد افزایش یافت.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با کاهش دمای هوا از 25 تا 28 فروردین ماه سال جاری حجم مصرف گاز در این استان نسبت به مدت مشابه پارسال 25 درصد افزایش یافت.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این خبر اظهار کرد: از روز شنبه هفته جاری تا سه شنبه 28 فروردین 128 میلیون مترمکعب گاز در خراسان رضوی به مصرف شد.

  وی افزود: از میزان 128 میلیون گاز مصرفی استان، 48 میلیون مترمکعب معادل 38 درصد آن سهم شهرستان مشهد بوده است.

  شرکت گاز خراسان رضوی دو میلیون و 141 هزار مشترک دارد که از این تعداد یک میلیون و 727 هزار مشترک شهری و 414 هزار مشترک روستایی هستند.

  دمای هوای از ابتدای هفته جاری نسبت به هفته پیش در خراسان رضوی 15 درجه کاهش یافت.

انقلاب گازرسانی در استان خراسان رضوی
 • 1397/1/27 دوشنبه انقلاب گازرسانی در استان خراسان رضوی
  بهره مندی از سوخت گاز و دغدغه تمام شدن کپسول گاز مایع در حین پخت و پز یا اتمام نفت بخاری در سرمای شدید زمستان از جمله مشکلات نبود گازرسانی به مناطق مختلف به خصوص روستاهای خراسان رضوی بود. اما در دولت تدبیر و امید به لطف حمایت های وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به ارتقای ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی این استان توجه ویژه شده است.

  بهره مندی از سوخت گاز و دغدغه تمام شدن کپسول گاز مایع در حین پخت و پز یا اتمام نفت بخاری در سرمای شدید زمستان از جمله مشکلات نبود گازرسانی به مناطق مختلف به خصوص روستاهای خراسان رضوی بود. اما در دولت تدبیر و امید به لطف حمایت های وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به ارتقای ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی این استان توجه ویژه شده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، ارتقای شاخص گازرسانی و بهره مندی مناطق محروم و کم برخوردار از این نعمت الهی از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید بود که با شتاب بسیار مطلوبی دنبال شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در همین باره به خبرنگار ما گفت: یکی از هدفگذاریهای مهم ابتدای سال 96، گازرسانی هر 12 ساعت به یک روستا بود که با موفقیت انجام شد.

  سیدحمید فانی افزود: هم اکنون در خراسان رضوی ضریب گاز شهری 99،9 و روستایی 83 درصد است. پارسال گازرسانی به 365 روستا و شهر همت آباد در شهرستان فیروزه با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید و کلنگ گازرسانی به 365 روستا و یک شهر دیگر در خراسان رضوی به زمین زده شد.

  وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرحها 53 هزار و 619 خانوار از مزایای شبکه گازرسانی بهره مند شدند و با بهره برداری از طرحهای در دست اجرا نیز 45 هزار و 361 خانوار دیگر به شبکه گازرسانی دسترسی می یابند.

  * پنج هزار میلیارد ریال اعتبار گازرسانی

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای روستاهایی بهره برداری شده دو هزار و 741 میلیارد و 100 میلیون ریال و اعتبار منظور شده برای روستاهای در دست اجرا سه هزار و 213 میلیارد و 953 میلیون ریال است.

  فانی افزود: از دو هزار و 530 روستای واجد شرایط بهره مندی از شبکه گازرسانی یکهزار و 799 روستا گازدار شده اند و تعداد مشترکان گاز روستایی و شهری در خراسان رضوی به دو میلیون و 141 هزار مورد رسیده است. از این تعداد یک میلیون و 727 هزار مشترک شهری و 414 هزار مشترک روستایی هستند.

  گفتنی است؛ به لطف اقدامات انجام شده در سال 96، ارتقای قابل ملاحظه‌ای در شاخص گازرسانی روستایی استان ایجاد شد.

نگهداری و صیانت از تجهیزات گازرسانی وظیفه اصلی حوزه بهره برداری
 • 1397/1/27 دوشنبه نگهداری و صیانت از تجهیزات گازرسانی وظیفه اصلی حوزه بهره برداری
  سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی معتقد است ظرفیت اصلی کاری امور بهره برداری شرکت باید به نگهداری و صیانت از تجهیزات و تاسیسات گازرسانی اختصاص یابد.

  سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی معتقد است ظرفیت اصلی کاری امور بهره برداری شرکت باید به نگهداری و صیانت از تجهیزات و تاسیسات گازرسانی اختصاص یابد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری ضمن قدردانی از حسن اعتماد مدیرعامل و هیات مدیره گفت: استفاده از سرمایه های ارزشمند منابع انسانی، تحول دیجیتال، اصلاح فرآیندها بمنظور تغییر استراتژی شرکت از کمیت به کیفیت، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات کیفی به متقاضیان و مشترکین و برنامه‌ریزی برای برون سپاری نظام‌مند و ساختار یافته امور ابلاغ شده توسط ستاد با حفظ و تقویت فرآیند نظارت عالیه بر امور واگذار  شده از مهمترین سرفصل های کاری امور بهره برداری در سال جاری خواهد بود.

  وی افزود: علاوه بر آن طرح ریزی تقویت پایداری و تاب آوری شبکه ها و تاسیسات گازرسانی به کمک سایر واحدهای شرکت  باید به طور جدی پیگیری و عملیاتی شود.

  سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت گاز استان تاکید کرد: توان و ظرفیت فعالیت کاری ادارات شهرستانها باید به نگهداری و صیانت از تجهیزات و تاسیسات گازرسانی اختصاص داشته و نبایستی نگران بحث‌های توسعه ای باشند؛ چراکه اینگونه امورات  غیر مرتبط با مباحث  نت توسط واحدهای ستادی حوزه مدیریت بهره برداری و بصورت تجمیعی مدیریت خواهد شد.

  افتخاری خاطرنشان کرد: ضمن استمرار فعالیت های خوب گذشته، با کمک و همکاری کلیه همکاران نگاه جدیدی به امور بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی ایجاد خواهد شد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت ها و همکاری مدیر عامل و کلیه مدیران ، روسا و همکاران در فرآیند اجرای پروژه های گازرسانی استان در بخش های مختلف که منجر به بهره برداری از 365 روستا و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۳۶۵ روستای دیگر در مدت یکسال و  ثبت رکورد بی سابقه ای در استان و کشور گردید تقدیر و تشکر کرد.

  افتخاری ضمن اعلام آمادگی برای همفکری و همکاری با مدیر جدید مهندسی و اجرای طرح های شرکت برای ایشان آرزوی موفقیت و برای مهندس بیدار مدیر سابق بهره برداری که به افتخار بازنشستگی نایل گردیده اند نیز از خداوند منان بهروزی و تندرستی را خواستار شد.

در سال 96؛6 میلیارد و 343 میلیون مترمکعب گاز در مشهد مصرف شد
 • 1397/1/21 سه‌شنبه در سال 96؛6 میلیارد و 343 میلیون مترمکعب گاز در مشهد مصرف شد
  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در سال گذشته شش میلیارد و 343 میلیون مترمکعب گاز در شهرستان مشهد مصرف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال 95، 250 میلیون کاهش یافته است.

  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در سال گذشته شش میلیارد و 343 میلیون مترمکعب گاز در شهرستان مشهد مصرف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال 95، 250 میلیون کاهش یافته است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با بیان اینکه مصرف گاز مشهد طی سال 96 نسبت به سال قبل از آن کاهش یافته تصریح کرد: در سال 96 میزان مصرف گاز شهرستان مشهد شش میلیارد 343 میلیون متر مکعب و در سال 95 این رقم برابر با شش میلیارد 593 میلیون متر مکعب بوده است.

  وی ادامه داد: در سال 96، ماه پر مصرف مشهد در دی ماه با مصرفی در حدود 654 میلیون متر مکعب و کمترین ماه سال نیز مهر ماه با مصرف 473 میلیون متر مکعب به ثبت رسید.

  علوی اضافه کرد: از مجموع 343 روستای واجدشرایط بهره مندی از نعمت الهی گاز در مشهد، هم اکنون 299 روستا گازدار و عملیات اجرایی گازرسانی به 26 روستای دیگر نیز در حال انجام است.

  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی با بیان اینکه در سال گذشته هر ۱۲ ساعت یک روستا در خراسان رضوی گازدار شده است، عنوان کرد: در همین مدت گازرسانی به شهر همت آباد از توابع شهرستان فیروزه و 365 روستای استان با جمعیتی بالغ بر 53 هزار و 619 خانوار و اعتبار 2741 میلیارد و 100 میلیون ریال به بهره برداری رسید

  علوی خاطر نشان کرد: همچنین عملیات گازرسانی به شهر بار نیشابور و 383 روستای دیگر استان نیز با 45 هزار و 361 خانوار آغاز شد.

  وی با اشاره به اینکه هم اکنون از 2530 روستای واجد شرایط بهره‌مندی از گاز، 1799 روستا گازدار است، افزود: مشترکان گاز روستایی و شهری استان نیز به دو میلیون و 141 هزار مورد رسیده که از این تعداد یک میلیون و 727 هزار مشترک شهری و 414 هزار مشترک نیز روستایی است.

اهدا بسته های حمایتی توسط کارکنان گاز خراسان رضوی به دانش آموزان محروم
 • 1397/1/21 سه‌شنبه اهدا بسته های حمایتی توسط کارکنان گاز خراسان رضوی به دانش آموزان محروم
  با تلاش انجمن اسلامی شرکت گاز خراسان رضوی، بسته های حمایتی اهدایی توسط کارکنان این شرکت تقدیم دانش آموزان مناطق محروم استان شد.

  با تلاش انجمن اسلامی شرکت گاز خراسان رضوی، بسته های حمایتی اهدایی توسط کارکنان این شرکت تقدیم دانش آموزان مناطق محروم استان شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این حرکت خداپسندانه که با همکاری امور حراست و صندوق قرض الحسنه امام رضا(ع) انجام شد طی مدت زمان یک ماه، هزینه تهیه 93 جفت کفش توسط کارکنان شرکت تامین و توسط اعضای انجمن اسلامی تقدیم دانش آموزان مناطق کمتربرخوردار گردید.

  گفتنی است؛ این برنامه همزمان با جشن ملی نیکوکاری انجام شد.

  نیکوکاری صرف نظر از اهدا هدایایی که طی آن جمع آوری می شود به لحاظ معنوی اجتماعی و فرهنگی کارکردهایی همچون گسترش و تقویت فرهنگ احسان، انفاق و انسجام اجتماعی است که در دیدگاه الهی امری ذاتی و فطری است.

قدردانی استاندار و نمایندگان مجلس از خدمات شرکت گاز در دیدارهای نوروزی
 • 1397/1/21 سه‌شنبه قدردانی استاندار و نمایندگان مجلس از خدمات شرکت گاز در دیدارهای نوروزی
  استاندار خراسان رضوی و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دیدارهای جداگانه نوروزی با مدیرعامل و روسای شرکت گاز استان از زحمات و تلاش های انجام شده در راستای بهره مندی حداکثری مردم از نعمت الهی گاز در سال گذشته قدردانی کردند

  استاندار خراسان رضوی و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دیدارهای جداگانه نوروزی با مدیرعامل و روسای شرکت گاز استان از زحمات و تلاش های انجام شده در راستای بهره مندی حداکثری مردم از نعمت الهی گاز در سال گذشته قدردانی کردند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، مدیرعامل و جمعی از روسای شرکت گاز استان در این دیدارها ضمن تبریک سال نو به تشریح بخشی از عملکرد این شرکت در سال گذشته و برنامه های پیش رو در سال جاری پرداختند.

  در ادامه، استاندار و نمایندگان مجلس نیز اقدامات انجام شده در راستای توسعه شبکه های گازرسانی و توزیع متوازن این نعمت الهی در اقصی نقاط استان را شایسته قدردانی دانستند.

  در سال گذشته، هر 12 ساعت یک روستا در خراسان رضوی گازرسانی شد. در این همین مدت گازرسانی به شهر همت آباد از توابع شهرستان فیروزه و 365 روستای استان با جمعیتی بالغ بر 53 هزار و 619 خانوار افتتاح و عملیات اجرایی گازرسانی به شهر «بار» نیشابور به عنوان تنها شهر واجد شرایط فاقد گاز طبیعی و 383 روستای دیگر استان نیز با جمعیت 45 هزار و 361 خانوار آغاز شد.

  به گفته اکثر نمایندگان مجلس شواری اسلامی و کارشناسان حوزه صنعت گاز کشور، اقدامات انجام شده در مسیر بهره‌مندی حداکثری مردم خراسان رضوی از نعمت گاز طی چند سال گذشته، بی نظیر و مثال زدنی بوده

نمره 20 نماینده سبزوار به عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی در سال 96
 • 1397/1/21 سه‌شنبه نمره 20 نماینده سبزوار به عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی در سال 96
  نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم پروژه هایی اجرایی شرکت گاز در سال 96 اظهار کرد: نمره عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی با درنظر گرفتن اعتبارات پروژه های اجرایی 20 است.

  نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم پروژه هایی اجرایی شرکت گاز در سال 96 اظهار کرد: نمره عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی با درنظر گرفتن اعتبارات پروژه های اجرایی 20 است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، رمضانعلی سبحانی‌فر در حاشیه نشست با مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: شرکت گاز طی چند سال گذشته زحمات بسیار زیادی در حوزه گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور متقبل شده که حاصل آن ارتقای قابل ملاحظه شاخص گازرسانی بوده است.

  وی افزود: از حدود 14 هزار روستای گازدار در ابتدای سال 92، در حال حاضر به عدد 25 هزار روستا رسیده ایم که این آمار به معنای فعالیت معادل 36 سال گذشته در نظام مقدس جمهوری اسلامی  است.

  نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خودکفایی کشور از گاز وارداتی ترکمنستان ادامه داد: با تلاش مهندسان و متخصصان شرکت گاز طی چند سال گذشته وابستگی کشور به ترکمنستان از نظر تامیین گاز مرتفع شد که این مهم نیز شایسته تقدیر است.

  رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه به بیان تشریح عملکرد شرکت گاز در حوزه انتخابیه متبوع خود پرداخت و گفت:  با اتمام پروژه های در حال اجرا در سطح شهرستان جغتای، جوین و داورزن تقریبا به ضریب نفوذ 100 درصد خواهیم رسید. همچنین در شهرستان خوشاب نیز دو پروژه گازرسانی وجود دارد که طی 18 ماه آینده ضریب نفوذ گاز را به 100 درصد ارتقا خواهد داد.

  سبحانی فر ادامه داد: در جنوب سبزوار نیز تعدادی روستا وجود دارد که در یک طرح تعداد 13 روستا در مرحله گازرسانی قرار دارد و دو پیمان دیگر وجود دارد که یکی در حال اجرا و دیگری در حال پیمان سپاری است. با اتمام این پروژه ها ضریب برخورداری مردم این منطقه از نعمت الهی گاز به بالای 95 درصد در حوزه انتخابیه شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و بخش های ششتمد و روداب خواهد رسید.

  نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نمره شرکت گاز خراسان رضوی در مقایسه با سازمانهای دیگر با درنظر گرفتن اعتبارات پروژه های اجرایی 20 است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
تعداد بازديد اين صفحه: 768