اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
افزایش تاب آوری در دستور کار شرکت گاز استان خراسان رضوی امور HSE شرکت گاز استان خراسان رضوی در سال 98 بطور جدی در مسیر ارتقای میزان تاب آوری حرکت خواهد کرد.

امور HSE شرکت گاز استان خراسان رضوی در سال 98 بطور جدی در مسیر ارتقای میزان تاب آوری حرکت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی، با اعلام این خبر و با اشاره به حجم بالای پروژه های گازرسانی این شرکت اظهار کرد: در سال جاری برای هر پیمان فعال، مانورهایی با سناریوی مرتبط طراحی شده که تحت نظارت امورHSE  شرکت گاز استان اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به ارتقای 30 درصدی تعداد مانورهای برگزار شده در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، افزود: سال گذشته 200 مانور در سطوح مختلف برگزار شد که این تعداد در سال 96، 153 مورد بود.

فانی گفت: از تعداد 200 مانور برگزار شده در سال 97، دو مانور در سطح A، 10 مانور در سطح B و 188 مانور در سطح C و علاوه بر این، تعداد 25 مانور نیز با سناریوی لحظه صفر در سطح نواحی شهرستان‌ها و مناطق مشهد و چهار مانور تخلیه اضطراری نیز در اداره مرکزی برگزار شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی افزود: سناریوی اصلی مانورهای برگزار شده در دو محور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل تقسیم بندی می شود و عمده سناریوهای طراحی شده در شرکت گاز خراسان رضوی شامل سیل، زلزله، حوادث صنعتی، ورود نفر به محل ممنوعه، خرابکاری در تاسیسات، حمله تروریستی و قطع تعمدی سیستم های ارتباطی افت فشار گاز است.

فانی با بیان این مطلب که هر چه آگاهی ما در مواجهه با حوادث بیشتر باشد آسیب پذیری کمتر خواهد بود اظهار کرد: هدف از برگزاری این مانورها سنجش مداوم آمادگی نیروها، شناخت وضعیت موجود و ایجاد فضای روانی لازم برای مواجهه  با حوادث بحران مدار است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت گاز استان خراسان رضوی در بحث آمادگی، فراتر از جایگاه سازمانی خود قرار دارد. در بهینه کاوی انجام شده در مورد مانورهای ایمنی از نظر کمی و کیفی و همچنین تنوع سناریوهای انجام شده در مقایسه با دیگر سازمان ها از جایگاه بسیار خوبی برخوردار هستیم که البته این به معنای پایان فعالیت های آموزشی این شرکت نخواهد بود و انشاا... با اجرای برنامه های سال جاری، شاهد توسعه روز افزون ایمنی در بحث گازرسانی خواهیم بود.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 79