اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
پایداری حداکثری جریان گاز در خراسان رضوی/هماهنگی با شرکت گاز قبل از لایروبی مسیرها ضروری است مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارش های نوروزی امسال گفت: با اقدامات انجام شده شاهد پایداری حداکثری جریان گاز بصورت ایمن در استان هستیم.

مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارش های نوروزی امسال گفت: با اقدامات انجام شده شاهد پایداری حداکثری جریان گاز بصورت ایمن در استان هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری در حاشیه بازدید از برخی از روستاهای شهرستان بینالود که در معرض سیل و روان آب  قرار گرفته اظهار کرد: علارغم وقوع بارندگی و جاری شدن سیلاب در برخی نقاط استان و همچنین مناطق نزدیک به شهر مقدس مشهد همانند طرقبه، شاندیز و زشک و آب ‌شستگی و آب بردگی که در پی این بارندگی ها به وجود آمده است، گاز مناطق و نواحی استان بصورت گسترده برقرار می باشد.

مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به آمادگی شرکت گاز برای مواجهه با بحران های احتمالی اظهار کرد: تاکنون قطع گاز گسترده‌ای در مقایسه با تعداد دو میلیون و 240 هزار مشترک گاز در استان وجود نداشته و نمونه های موردی نیز بلافاصله پس از ایمن سازی وصل خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی های سازمان هواشناسی استان حاکی از  وقوع بارندگی طی روزهای آینده و وقوع روان آب ها دارد. این مهم علاوه بر اثرات مخرب اولیه، از دیدگاه زمین شناسی نیز ممکن است تاثیراتی بر روی لوله های گاز داشته باشد که شرکت گاز استان پیش بینی لازم برای مواجه با این تاثیرات را تدارک دیده است.

افتخاری خطاب به مشترکین اظهار کرد: در زمان وقوع بارش شدید باران، قطع موردی گاز به دلیل عملکرد تجهیزات حساس رگولاتور افزایش می‌یابد. در این هنگام مردم می توانند در روستاها طی تماس با گازبان و در شهرها نیز با شماره 194 ارتباط بگیرند. کارشناسان شرکت گاز بصورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

مدیربهره برداری شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام  لای‌روبی، حفاری و بعضا تخریب پل‌ها در هنگام وقوع سیل, هشدار داد: با توجه به وجود تاسیسات و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و همچنین عبور لوله‌های گاز بصورت طولی در برخی از مسیرها، هماهنگی با شرکت گاز قبل از انجام هرگونه حفاری ضروری است.

وی با بیان این مطلب که لای‌روبی در هنگام بحران بصورت فوری انجام می شود گفت: بازگشایی مسیرها نباید به بصورتی انجام شود که موجب بروز خسارت بر روی تاسیسات گاز و یا قطع ارتباط دسترسی به شیرهای گاز شود. چراکه خود این کار، خسارات و حوادث ثانویه را به دنبال خواهد داشت.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 58