اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
گازرسانی به ٣ هزار روستا در سال ٩٧ معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال که چهلمین سال انقلاب است ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شود که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال که چهلمین سال انقلاب است ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شود که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در آیین بهره برداری و کلنگ زنی بیش از 1300 پروژه گاز رسانی استان خراسان رضوی که با حضور مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه)  در مسجد روستای نسر تربت حیدریه برگزار شد، با بیان مطلب فوق افزود: انقلاب ما در آستانه 40سالگی است و ما در فرهنگ مان 40 سالگی را سال تکمیل می دانیم .

وی افزود: باید از تجربه 40 سالگی انقلاب به خوبی استفاده کرده و با تدبیر و اندیشه و درایت رو به جلو حرکت کنیم.

تربتی در ادامه سخنان خود بیان کرد: پیش از آنکه گاز به دست هر خانوار برسد در هر سال ۲ هزار لیتر نفت سفید از سوی هر خانواده مصرف می‌شد که قیمت جهانی آن حدود 10 تا 12 میلیون تومان بود که با جایگزین کردن آن با گاز طبیعی، این رقم دیگر طرح ها را خوراک می دهد.

وی ادامه داد: اما پس از رسیدن گاز به دست هر خانوار، چون مصرف آن راحت تر است، میزان مصرف کمی بیشتر و به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در سال می‌رسد که با احتساب قیمت جهانی گاز، چیزی حدود ٥ میلیون تومان هزینه سالیانه هر خانوار می شود که به این ترتیب، مازاد نفت سفید فروش رفته و هزینه گازرسانی به سایر روستاها تامین می شود.

وی ادامه داد: استفاده از بند (ق) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ زمینه‌ساز آن شد تا با رسیدن گاز به صنایع و خانواده‌ها در مصرف گازوئیل و نفت سفید صرفه‌جویی کنیم و از محل فروش آنها روستاها و صنایع بعدی را گازرسانی کنیم که این همان درایت 40 سالگی است .

تربتی در پایان گفت: امید داریم با حمایت نمایندگان مجلس بتوانیم خدمات بیشتری را برای مردم انجام دهیم .

وی تصریح کرد: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد که در 40 سالگی انقلاب به پایان گاز رسانی به شهرها نزدیک شده است.

مهندس تربتی در پایان گفت: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد بگوید این شرکت، انقلابی ترین صنعتی است که مردمی ترین خدمات را ارایه می دهد

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 124