اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
خراسان رضوی رکورددار گازرسانی روستایی در کشور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به طرح های اجرایی گازرسانی طی دو سال گذشته در خراسان رضوی گفت: این استان رکورد دار اجرای طرح های گازرسانی روستایی کشور است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به طرح های اجرایی گازرسانی طی دو سال گذشته در خراسان رضوی گفت: این استان رکورد دار اجرای طرح های گازرسانی روستایی کشور است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حمید رضا عراقی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: شرکت گاز خراسان رضوی طی یک حرکت خلاقانه موفق شده در سال 95 هر 2 روز یک روستا را گازرسانی کرده و این رقم را با افزایش 4 برابری ظرفیت کاری به هر 12 ساعت یک روستا در سال گذشته برساند.

وی افزود: آمار گازرسانی روستایی استان خراسان رضوی تا قبل از آغاز به کار دولت تدبیر و امید 56 درصد بوده که در حال حاضر به 83 ارتقا یافته است.

معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: در سال 97 هر روز یک روستا و 2 مورد صنعت در خراسان رضوی گازرسانی می شود. صنعت هایی همانند گلخانه، مرغداری و در مجموع صنایع کوچک و بزرگ در این طرح قرار دارند.

وی در ادامه به عملکرد گازرسانی دولت یازدهم و دوازدهم در کشور پرداخت و گفت: با توجه به بسترهایی که در دولت تدبیر و امید فراهم شده تا کنون 11500 روستا طی 5 سال گذشته گازرسانی شده اند. به تعبیری 9هزار روستا در دولت یازدهم و 2500 روستا نیز در مدت زمان یک ساله اول دولت دوازدهم گازرسانی شد.

عراقی اظهار امیدواری کرد: با توجه به منابع حاصل از محل صرفه جویی سوختهای میان تقطیر که به عنوان (بند ق) مطرح است بتوانیم با تامین منابع مالی مورد نیاز، 6000 هزار روستا را که در حال حاضر طراحی شده و مقداری از آن نیز در حال اجراست به اتمام برسانیم. در حال حاضر 25000 روستا در سطح کشور گازرسانی شده و 8000 روستا واجد شرایط گازرسانی نیز وجود دارد که امیدواریم در سال آتی گازرسانی به آنها تمام شود.

وی پیش بینی کرد: تا سال 98 روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارد و به محیط زیست لطمه نمی زند و هزینه های آن به نحوی است که توجیه پذیر باشد به اتمام برسد.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 88