اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
بازدید مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و هیات همراه از نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: با توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط خراسان رضوی، هم اکنون دو میلیون و 165 هزار خانوار در بخش های مختلف مصرفی تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: با توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط خراسان رضوی، هم اکنون دو میلیون و 165 هزار خانوار در بخش های مختلف مصرفی تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در حاشیه بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، با اعلام این مطلب اظهار کرد: در سال گذشته شاهد رشد بی نظیر خدمات گازرسانی در استان بودیم به نحوی که هر 12 ساعت یک روستا گازرسانی و در 12 ساعت دیگر نیز عملیات گازرسانی به یک روستا آغاز شد.

وی افزود: در 12 ماه سال 96، 87 کیلومتر شبکه شهری و یکهزار و 621 کیلومتر شبکه گاز روستایی احداث شد. همچنین از مجموع 48 هزار و 701 انشعاب نصب شده در این مدت، 6887 سهم شهری و 41841 انشعاب نیز سهم روستایی بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: در بخش اشتراک پذیری نیز 102هزار و 451 مشترک جدید جذب شرکت گاز شده اند که از این تعداد 51305 مشترک شهری و 51146 مشترک نیز سهم روستایی استان است.

فانی گفت: به موازات افزایش تعداد اشتراک پذیری در سال 96، 94 هزار و 616 خانوار جدید تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته اند. در مجموع دومیلیون و 165 هزار خانوار استان تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار دارند.

وی با اشاره به ارائه خدمات به 12 هزار و 783 مشترک صنعتی در استان گفت: از این تعداد 1501 مشترک صنعتی عمده و 11282 مشترک جزء محسوب می شوند.

فانی با اعلام این مطلب که در سال گذشته، 11 میلیارد و و 745 میلیون مترمکعب گاز در بخش های مختلف مصرف شده اظهار کرد: از این رقم، سه میلیارد و 684 میلیون مترمکعب سهم پنج نیروگاه بزرگ استان و چهار میلیارد و 622 میلیون مترمکعب در بخش خانگی، عمومی و تجاری مصرف شده است. در همین مدت کارخانجات بزرگ فولاد و سیمان به انضمام سایر صنایع استان نیز رقمی بالغ بر دو میلیارد و 670 میلون مترمکعب گاز مصرف کرده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان با تاکید بر لزوم جایگزینی گاز طبیعی به جای بنزیل و گازوئیل در حمل و نقل های شهری به جهت آلایندگی کمتر گفت: از مجموع رقم گاز مصرفی استان در سال96، رقمی بالغ بر 769 میلیون مترمکعب نیز به بخش حمل و نقل(CNG) تخصیص یافته است.

فانی افزود: در حال حاضر از مجموع 2554 روستای واجد شرایط استان، 1799 روستا با جمعیتی بالغ بر 424839 خانوار گازدار، و عملیات اجرایی گازرسانی به 617 روستا نیز در حال اجراست. در بخش شهری نیز از مجموع 73 شهر واجدشرایط، 72 شهر از نعمت گاز بهره مند و پروژه گازرسانی به شهر بار به عنوان تنها شهر واجد شرایط فاقد بهره مندی از نعمت الهی گاز نیز در حال انجام است.

فانی، تکمیل پروژه های در دست اجرا و گازرسانی به 1700 مورد صنعت را از برنامه های مهم سال 97 شرکت گاز استان عنوان کرد.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه سالانه با حضور جمع کثیری از شرکتهای توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می شود. این نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکتهای فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار داده و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیتها و نوآوری های آتی خود را هدایت نمایند.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 108