اوقات شرعي

True

محاسبه گاز بهاء

           
          
          

نظرسنجی

اخبار
کسب عنوان برتر نمایشگاه پژوهش و فناوری استان توسط شرکت گاز خراسان رضوی
 • 1396/9/22 چهارشنبه کسب عنوان برتر نمایشگاه پژوهش و فناوری استان توسط شرکت گاز خراسان رضوی
  هجدهمین دوره نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی با معرفی شرکت گاز استان به عنوان غرفه برتر به کار خود پایان داد.

  هجدهمین دوره نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی با معرفی شرکت گاز استان به عنوان غرفه برتر به کار خود پایان داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در مراسم اختتامیه این نمایشگاه که شب گذشته بیستم آذرماه با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد استانی برگزار شد، هیات داوری کمیسیون ارزیابی برگزاری هجدهمین دوره نمایشگاه پژوهش و فناوری استان در سال 96، با اکثریت آرا شرکت گاز خراسان رضوی را به عنوان غرفه برتر انتخاب کرد.

  بر طبق اعلام رسمی کمیته برگزاری این نمایشگاه، ارائه دستاوردهای جدید پژوهشی، بکارگیری شیوه‌های نوین طراحی و ایده‌پردازی در معرفی دستاوردهای علمی و نحوه برونداد نهایی تحقیقات از مهترین دلایل کسب این عنوان محسوب می شود.

  در لوح اهدایی این نمایشگاه که به امضای محمد کافی دبیرکل هفته گرامیداشت پژوهش و فناوری استان خطاب به مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی رسیده آمده است: "بی تردید برگزاری باشکوه و تاثیرگذار رویداد گرامیداشت هفته پژوهش وفناوری استان خراسان رضوی مرهون حضور ارزشمند جنابعالی و مشارکت مسئولانه اندیشمندان، پژوهشگران، فناوران و کارآفرینان دست اندرکار استان است. از اهتمام شایسته جناب عالی و همکاران محترمتان به توسعه پژوهش و فناوری تقدیر نموده و توفیق روزافزون جناب عالی را از خداوند متعال خواستارم.

  هجدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار استان خراسان رضوی با حضور 400 غرفه و در فضایی به مساحت 9 هزار متر مربع برگزار شد.

تحسین فعالیت های پژوهشی شرکت گاز خراسان رضوی توسط معاون استاندار
 • 1396/9/20 دوشنبه تحسین فعالیت های پژوهشی شرکت گاز خراسان رضوی توسط معاون استاندار
  معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی در بازدید از غرفه شرکت گاز استان در هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری گفت: فعالیت های پژوهشی شرکت گاز خراسان رضوی ارزشمند و قابل تحسین است.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی در بازدید از غرفه شرکت گاز استان در هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری گفت: فعالیت های پژوهشی شرکت گاز خراسان رضوی ارزشمند و قابل تحسین است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید جواد حسینی در مراسم رونمایی از شش دستاورد پژوهشی شرکت گاز استان در هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی گفت: حرکت سازمانها در مسیر علمی نشان دهنده تعالی فکری مدیران آن سازمان است.

  وی افزود: اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی در حوزه های مرتبط با مباحث پژوهشی ارزشمند و قابل تحسین است.

  در ابتدای این مراسم، حسن افتخاری مدیرمهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی با تشریح گوشه‌ای از فعالیت های پژوهش محور مجموعه متبوع خود گفت: کتب رونمایی شده حاصل تلاش شبانه روزی محققان امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان می باشد.

  وی با بیان این مطلب که در حال حاضر چندین عنوان پروژه کاربردی در حوزه‌های مختلف صنعت گاز توسط کارشناسان شرکت گاز خراسان رضوی تعریف و در حال بررسی است افزود: شرکت گاز استان همواره در عرصه های تحقیقاتی پیشرو و سرآمد بوده است.

   افتخاری ادامه داد: تالیف 21 عنوان کتاب، تولید بیش از 13 سامانه نرم افزاری و کسب چندین دوره متوالی دستگاه برتر پژوهشی استان گواه خوبی بر این ادعا است.

  گفتنی است؛ مراسم رونمایی از کتاب های "اصول و مبانی اجرای پروژه های گازرسانی"، "اصول و مبانی طراحی خطوط انتقال گاز"، "پیشکسوتان سخن می گویند"، "کلیات بودجه ریزی در بنگاه های اقتصادی" و "راهنمای امور مشترکین گاز طبیعی" با استقابل خوب بازدیدکنندگان هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان همراه بود.

افزایش 14 درصدی مصرف گاز در خراسان رضوی
 • 1396/9/19 يكشنبه افزایش 14 درصدی مصرف گاز در خراسان رضوی
  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی از افزایش 14 درصدی مصرف گاز استان طی روزهای یازدهم تا هفدهم آذرماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال 95 خبر داد.

  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی از افزایش 14 درصدی مصرف گاز استان طی روزهای یازدهم تا هفدهم آذرماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال 95 خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با اعلام این خبر اظهار کرد: کاهش محسوس دمای شهرها روستاهای استان طی هفته گذشته منجر به مصرف 320 میلیون و 400 هزار مترمکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف استان شد.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به مصرف 281 میلیون و 200 هزار مترمکعب گاز در بازه زمانی مشابه سال قبل افزود: با احتساب این رقم شاهد رشد 14 درصدی مصرف گاز استان در هفته دوم آذرماه96 هستیم.

  علوی اضافه کرد: در همین مدت از میزان 320 میلیون و400 هزار مترمکعب گاز مصرفی، 155 میلیون و 700 هزار مترمکعب سهم مرکز استان و 164 میلیون و 700 هزار مترمکعب در سطح سایر شهرها و روستاهای استان مصرف شده است.

  وی با اشاره به آمار حوادث مرتبط با گاز طبیعی در فصل زمستان گفت: بررسی و توجه به داغ بودن لوله بخاری مهمترین راهکار سنجش سلامت دودکش برای پیشگیری از مسمومیت های ناشی از گاز گرفتگی است.

  علوی همچنین به شهروندان توصیه کرد: ضمن رعایت دمای رفاه(بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد) از گرم کردن بیش از حد منازل خود به جهت حفظ سلامتی و شادابی جسمی خود پرهیز کنند.

نمایش دستاوردهای پژوهشی شرکت گاز خراسان رضوی در مشهد
 • 1396/9/19 يكشنبه نمایش دستاوردهای پژوهشی شرکت گاز خراسان رضوی در مشهد
  شرکت گاز خراسان رضوی با حضور در هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان، آخرین دستاوردهای خود در حوزه های مرتبط با پژوهش و فناوری را به نمایش گذاشت.

  شرکت گاز خراسان رضوی با حضور در هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان، آخرین دستاوردهای خود  در حوزه های مرتبط با پژوهش و فناوری را به نمایش گذاشت.

   به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این نمایشگاه که از عصر روز گذشته با حضور استاندار و جمعی از مقامات استانی آغاز شد، 400 سازمان و نهاد خصوصی و دولتی در فضایی به مساحت 9 هزار مترمربع آخرین دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی خود را به نمایش گذاشتند.

  بنابراین گزارش، امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی نیز در این دوره به عنوان یکی از دستگاه های پژوهشی برتر استان از پنج عنوان کتاب با نام های "اصول و مبانی اجرای پروژه های گازرسانی"، "اصول و مبانی طراحی خطوط انتقال گاز"، "پیشکسوتان سخن می گویند"، "کلیات بودجه ریزی در بنگاه های اقتصادی"، "راهنمای امور مشترکین گاز طبیعی" و یک عنوان نرم افزار رونمایی خواهد کرد.

  هجدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار مشهد از 17 تا 20 آذرماه و از ساعت 10 تا 19 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برپا خواهد بود.

ارزیابی مطلوب رئیس مجمع نمایندگان استان از سرعت پروژه های گازرسانی در خراسان رضوی
 • 1396/9/19 يكشنبه ارزیابی مطلوب رئیس مجمع نمایندگان استان از سرعت پروژه های گازرسانی در خراسان رضوی
  نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان با ارزیابی مطلوب از سرعت پروژه های گازرسانی در سطح روستاهای خراسان رضوی گفت: شرکت گاز مجموعه‌ای توانمند در بحث توسعه خدمات زیربنایی به مردم است.

  نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان با ارزیابی مطلوب از سرعت پروژه های گازرسانی در سطح روستاهای خراسان رضوی گفت: شرکت گاز مجموعه‌ای توانمند در بحث توسعه خدمات زیربنایی به مردم است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، رضا شیران خراسانی در نشست بحث و بررسی پیرامون وضعیت گازرسانی روستایی به شهرستان های مشهد و کلات که با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان و جمعی از دهیاران روستاهای این دو شهرستان برگزار شد اظهار کرد: طی چند سال گذشته زحمات زیادی در حوزه گازرسانی به روستاها و شهرهای خراسان رضوی صورت پذیرفته است.

  وی با اشاره به منابع غنی گاز ایران گفت: ان شاا... با برنامه ریزی های انجام شده در سال 98 شاهد اتصال کلیه روستاهای واجد شرایط استان به شبکه سراسری گاز خواهیم بود.

  رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با ارزیابی مطلوب از سرعت پروژه های گازرسانی روستایی در خراسان رضوی افزود: شرکت گاز مجموعه‌ای توانمند در بحث توسعه خدمات زیربنایی به مردم است.

   

  گازرسانی به 365 روستا در سال 96

  در ادامه این نشست سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به میانگین بالای ضرب نفوذ گاز شهری و روستایی استان در مقایسه با ضریب کشوری اظهار کرد: در حال حاضر 77 درصد جمعیت روستایی و 9/99 درصد جمعیت شهری خراسان رضوی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

  وی با اشاره به حجم بالای پروژه‌های گازرسانی در حال اجرا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 174روستای استان گاز دار شده اند و ان شاا... تا پایان سال جاری این رقم به 365 روستا خواهد رسید.

  فانی اضافه کرد: در سال96، روزانه دو روستا گازرسانی خواهد شد. به تعبیری هر 12 ساعت یک روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند و در 12 ساعت نیز عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا آغاز می شود.

  وی درباره طرح های گازرسانی به روستاهای شهرستان کلات تصریح کرد: پیمان گازرسانی به 16 روستای کلات با گستره جمعیتی یکهزار و 800 خانوار به مناقصه گذاشته شده و پس طی مراحل قانونی و آغاز به کار، طی 450 روز شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، انجام طرح های گازرسانی روستایی را وابسته به شرایط فنی و اقتصادی هر روستا دانست و افزود: سرانه گازرسانی 60 میلیون ریالی هر خانوار، مولفه اصلی آغاز پروژه ها است.

  فانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که شرکت گاز صرفا بر مبنای طرح هادی اقدام به اجرای پروژه های گازرسانی می‌کند گفت: امکان گازرسانی خارج از قانون برای هیچ منطقه ای وجود ندارد.

  بنابرین گزارش، دهیاران روستاهای دو شهرستان مشهد و کلات در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده توسط شرکت گاز استان، خواستار تعامل و همکاری سازمانهای دولتی در تسریع صدور مجوزهای لازم برای گازرسانی به روستاهای خود شدند.

درخشش تیم قرآنی شرکت گاز خراسان رضوی در مسابقات بهار در بهار
 • 1396/9/14 سه‌شنبه درخشش تیم قرآنی شرکت گاز خراسان رضوی در مسابقات بهار در بهار
  تیم اعزامی شرکت گاز خراسان رضوی در مسابقات قرآنی بهار در بهار شرکت ملی گاز ایران که به میزبانی بندرعباس برگزار شد موفق شد در بخش تیمی با کسب بالاترین امتیاز حائز عنوان شود.

  تیم اعزامی شرکت گاز خراسان رضوی در مسابقات قرآنی "بهار در بهار" شرکت ملی گاز ایران که به میزبانی بندرعباس برگزار شد موفق شد در بخش تیمی با کسب بالاترین امتیاز حائز عنوان  شود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد ایمانی‌فر در این باره اظهار کرد: تیم قرآنی شرکت گاز استان متشکل از برادران عباس لطفی، محمد پاسبان، مهدی شیخ الطائفه، علی اعتصامی فر، محمد رحیم آبادی، مجید تدین فر، امیرحسین خیر اندیش و خواهران شهابی، اکبری، کیوانی، فراهانی، همتیان و دیمه کارحقیقی موفق شدند عملکرد قابل قبولی از خود در مسابقات سراسری بهار در بهار شرکت ملی گاز ایران به ثبت برسانند.

  مسئول دارالقرآن شرکت گاز استان افزود: در مجموع تیمی، گروه اعزامی آقایان شرکت گاز خراسان رضوی با کسب بالاترین امتیاز تیم برتر شناخته شدند. در بخش انفرادی نیز آقایان عباس لطفی و مجید تدین فر به ترتیب حائر مقام اول رشته های قرائت تحقیق و اذان شدند.

  ایمانی فر ادامه داد: در رشته حفظ کل قرآن نیز محمد پاسبان از اداره گاز ناحیه تایباد عنوان دومی این بخش را به خود اختصاص داد. همچنین امیرحسین خیراندیش موفق شد در رشته قرائت ترتیل در جایگاه سومی این رشته قرار گیرد.

  وی ضمن تبریک پیروزی حاصل شده، از حمایت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در بین کارکنان و خانواده های آنان قدردانی کرد.

ارزیابی مثبت فرماندار کاشمر از اقدامات اداره گاز شهرستان
 • 1396/9/14 سه‌شنبه ارزیابی مثبت فرماندار کاشمر از اقدامات اداره گاز شهرستان
  فرماندار کاشمر با ارزیابی مثبت از اقدامات و فعالیت‌های اداره گاز این شهرستان در بحث تکریم ارباب رجوع و توسعه خدمات زیربنایی اظهار کرد: خدمت رسانی به مردم تکلیف شرعی و قانونی نهادهای دولتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

  فرماندار کاشمر با ارزیابی مثبت از اقدامات و فعالیت‌های اداره گاز این شهرستان در بحث تکریم ارباب رجوع و توسعه خدمات زیربنایی اظهار کرد: خدمت رسانی به مردم تکلیف شرعی و قانونی نهادهای دولتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد حسن فرهادی صبح امروز با حضور در اداره گاز ناحیه کاشمر از بخش های مختلف این اداره بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های کارکنان این مجموعه قرار گرفت.

  وی در ادامه از تلاش‌های خالصانه رئیس و کارکنان این اداره در حوزه تکریم ارباب رجوع قدردانی کرد و گفت: بحمدالله شاهد رضایت‌مندی بالایی از سوی شهروندان در امر توسعه خدمات گازرسانی هستیم که این امر شایسته قدردانی است.

  فرهادی خدمت‌رسانی به مردم را تکلیف شرعی و قانونی نهادهای دولتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و وظیفه مسئولان دولتی خدمت گذاری به این مردم است.

  فرماندار کاشمر پیرامون تسریع در امر صدور مجوزهای لازم برای توسعه و تقویت شبکه گازرسانی شهرستان قول مساعد داد و افزود: یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید ایجاد حس هم افزایی و تعامل در بین مسئولان است.

  رضایت مردم افتخار کارکنان اداره گاز

  در ادامه این مراسم محمد خلیلی رئیس اداره گاز ناحیه کاشمر، رضایت مردم از اقدامات شرکت گاز را افتخار کارکنان این مجموعه عنوان کرد و گفت: هم اکنون 30 روستای شهرستان کاشمر با گستره جمعیتی 14 هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

  وی ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی کاشمر را به ترتیب 100 و 73 درصد اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستای "نامق" ضریب نفوذ گاز روستایی شهرستان به  75درصد ارتقا خواهد یافت.

  گفتنی است؛ شهرستان کاشمر در جنوب غربی استان خراسان رضوی و در فاصله 240 کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد.

جذب 58 هزار مشترک جدید گاز در خراسان رضوی طی 8 ماهه نخست امسال
 • 1396/9/12 يكشنبه جذب 58 هزار مشترک جدید گاز در خراسان رضوی طی 8 ماهه نخست امسال
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 58 هزار مشترک جدید در استان تحت پوشش شبکه سراسری گاز قرار گرفتند.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 58  هزار مشترک جدید در استان تحت پوشش شبکه سراسری گاز قرار گرفتند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: در همین مدت 31 هزار و 984 مشترک در بخش شهری و 26 هزار و 282 مشترک نیز در بخش روستایی استان گازدار شدند.

  وی با بیان این مطلب که هم اکنون دو میلیون و 107 هزار و 426 مشترک استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند افزود: یک میلیون و 710 هزار و 758 مشترک در بخش شهری و 396 هزار و 668 مشترک نیز در حوزه روستایی هستند.

  فانی در بخش دیگری از سخنان خود شتاب پروژه‌های گازرسانی در استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: درحال حاضر عملیات گازرسانی به 518 روستا با گستره 78 هزار و 849 خانوار در حال اجراست.

  وی یادآور شد: از مجموع دو هزار و 526 روستای واجد شرایط بهره مندی از نعمت گاز طبیعی در حال حاضر یکهزار و 601 روستا با ضریب نفوذ 3/76 درصد گازدار هستند که با بهره برداری از این پروژه ها ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به 5/91 درصد ارتقا خواهد یافت. در تلاش هستیم تا به امید خدا تا پایان سال جاری هر روز یک روستای استان را به شبکه سراسری گاز متصل کنیم.

  مدیرعامل شرکت گاز استان همچنین از افتتاح و بهره برداری بخش گسترده ای از پروژه های در دست اجرای این شرکت در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: به امید خدا تا ابتدای سال 97 پرونده گازرسانی روستایی در خراسان رضوی بسته خواهد شد.

پروژه گازرسانی به روستای خیرآباد در شهرستان تایباد افتتاح شد
 • 1396/9/12 يكشنبه پروژه گازرسانی به روستای خیرآباد در شهرستان تایباد افتتاح شد
  همزمان با هفته وحدت، استاندار خراسان رضوی و مدیرعامل شرکت گاز استان با حضور در روستای سنی نشین خیرآباد از توابع شهرستان تایباد، پروژه گازرسانی به این روستا را افتتاح کردند.

  همزمان با هفته وحدت، استاندار خراسان رضوی و مدیرعامل شرکت گاز استان با حضور در روستای سنی نشین خیرآباد از توابع شهرستان تایباد، پروژه گازرسانی به این روستا را افتتاح کردند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در این مراسم با اشاره به گرامیداشت هفته وحدت در جمع علما و مردم روستای خیرآباد گفت: هفته وحدت فرصت بسیار مغتنمی است تا علمای بزرگوار روح وحدت و همدلی را بین مسلمانان رواج دهند و قدردان توفیقات به دست آمده باشند.

  استاندار خراسان رضوی با اشاره به حضور پرشور اهل سنت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی(ع) و مشارکت در ایستگاههای صلواتی گفت: مفهوم این مشارکت و حضور آنان در مناسبت های مذهبی در کنار شیعیان موید آن است که مردم و علمای اهل سنت در حب پیامبر و اهل بیت علیهم السلام با شیعیان اشتراک نظر دارند.

  وی گفت: تحقق عدالت در توزیع امکانات و رسیدگی به مشکلات در اقصی نقاط استان از رویکردهای مهم دولت یازدهم و دوازدهم است.

  گازرسانی ساعتی در خراسان  رضوی

  در ادامه این مراسم سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به نهضت عظیم گازرسانی روستایی در استان اظهار کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال 96، هر 12 ساعت یک روستا در خراسان رضوی گازدار و در 12 ساعت دیگر نیز عملیات گازرسانی به یک روستا را آغاز خواهیم کرد.

  وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 174 روستای استان به شبکه سراسری گازکشور متصل گردیده  و امیدواریم طی ماههای باقی مانده آخر سال این رقم به بیش از 300 روستا افزایش یابد.

  فانی خاطرنشان کرد: در پروژه گازرسانی به روستای خیرآباد شهرستان تایباد، یکهزار خانوار با هزینه ای معادل پنجاه میلیارد ریال از نعمت الهی گاز بهره مند شدند.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌رضوی با بیان اینکه از امروز روستاییان عزیز می توانند با اخذ تاییده نظام مهندسی جهت اشتراک پذیری اقدام کنند، گفت: گاز گرما بخش منازل شما است؛ اگر از این نعمت درست استفاده شود موجب آرامش است اما اگر ایمنی آن رعایت نشود خطرآفرین خواهد بود.

  وی یادآور شد: 70 درصد حوادث مرتبط با گازطبیعی به علت نصب غیراستاندارد دودکش بخاری است که این مهم نیازمند دقت بیشتر مشترکان است.

  شهرستان تایباد در شرق استان خراسان رضوی و در نزدیکی مرز ایران و افغانستان قرار دارد. این شهر در ۶۰ کیلومتری جنوب تربت جام و ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع شده‌است.

برگزاری مانور انفجار تاسیسات و قطع گاز در بردسکن
 • 1396/9/12 يكشنبه برگزاری مانور انفجار تاسیسات و قطع گاز در بردسکن
  رئیس اداره گاز ناحیه بردسکن گفت: مانور انفجار تاسیسات و قطع گاز این شهرستان با هدف سنجش میزان آمادگی نیروهای امدادی در مواجهه با حوادث مرتبط و افزایش هماهنگی بین ادارات و نهادهای دولتی برگزار شد.

  رئیس اداره گاز ناحیه بردسکن گفت: مانور انفجار تاسیسات و قطع گاز این شهرستان با هدف سنجش میزان آمادگی نیروهای امدادی در مواجهه با حوادث مرتبط و افزایش هماهنگی بین ادارات و نهادهای دولتی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، ناصر ایمانی با اعلام این خبر اظهار کرد: برطبق سناریوی از پیش تعیین شده در این مانور، بخشی از تاسیسات گاز شهرستان دچار انفجار شده و شبکه گاز نزدیک به 50 درصد مشترکین بردسکن در فصل سرما قطع گردید.

  وی افزود: در ادامه کلیه دستگاه‌های دولتی شهرستان با اطلاع فوری اداره گاز ناحیه بردسکن اقدام به انجام وظایف ذاتی خود همچون تامین سوخت دوم مراکز حساس شهرستان، ‌ایجاد امنیت محل حادثه و اقدامات پلیسی جهت پیدا کردن خرابکار پرداختند.

  به گفته ایمانی، ارتقای سطح آمادگی کارکنان امدادی در مواجهه با حوادث غیرمترقبه صنعت گاز، بالا بردن آمادگی و توان عملیاتی دستگاههای دولتی و افزایش هماهنگی بین ادارات و نهادهای دولتی شهرستان از اصلی ترین دلایل برگزاری این مانور محسوب می شود.

برپایی ایستگاه ایمنی گاز در مصلی تربت حیدریه
 • 1396/9/12 يكشنبه برپایی ایستگاه ایمنی گاز در مصلی تربت حیدریه
  رئیس اداره گاز ناحیه تربت حیدریه از برپایی ایستگاه ایمنی مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی در محل مصلی مسجد جامع این شهرستان خبر داد.

  رئیس اداره گاز ناحیه تربت حیدریه از برپایی ایستگاه ایمنی مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی در محل مصلی مسجد جامع این شهرستان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جواد معصومی با اعلام این مطلب اظهار کرد: همزمان با گرامی داشت هفته بسیج و با هدف ترویج فرهنگ مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی، جمعی از بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج شهدای مدافع حرم اداره گاز تربت حیدریه اقدام به برپایی این ایستگاه نمودند.

  وی افزود: توزیع اقلام فرهنگی حاوی نکات ایمنی و پاسخگویی به سوالات نمازگزاران حاضر در فریضه نمازجمعه شهرستان بخشی از اقدامات انجام شده توسط کارشناسان بسیجی اداره گاز ناحیه تربت حیدریه بود.

  بنابراین گزارش؛ این اقدام فرهنگی از سوی امام جمعه و فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرستان تربت حیدریه مورد تقدیر قرار گرفت.

برگزاری تور فناوری شرکت ملی گاز ایران در پارک علم و فن آوری خراسان رضوی
 • 1396/9/12 يكشنبه برگزاری تور فناوری شرکت ملی گاز ایران در پارک علم و فن آوری خراسان رضوی
  با هدف بازدید و آگاهی از آخرین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت گاز، تور فناوری کارشناسان شرکت ملی گاز ایران از پارک علم و فن آوری خراسان رضوی طی روزهای ششم و هفتم آبان ماه در مشهد برگزار شد.

  با هدف بازدید و آگاهی از آخرین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت گاز، تور فناوری کارشناسان شرکت ملی گاز ایران از پارک علم و فن آوری خراسان رضوی طی روزهای ششم و هفتم آبان ماه در مشهد برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این بازدید دوروزه که با حضور

  بیش از 40 نفر از مدیران و کارشناسان شرکت ملی گاز ایران در محل پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار شد، حاضران از آخرین دستاوردهای 32 شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف صنعت گاز بازدید کردند.

  در بخشی از این برنامه مدیران شرکت ملی گاز ایران بی واسطه با تولیدکنندگان داخلی پیرامون نیازهای روزانه و ارزش گذاری تجهیزات تولیدی داخلی در مقایسه با نمونه های خارجی آن به گفتگو نشستند.

  نکته قابل توجه در این تور دو روزه، تاکید همه مدیران صنعت گاز بر ارتقای دانش شرکت های دانش بنیان و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی آنان در ادامه عقد قراردادهای کاری با شرکت های صنعت گاز کشور بود.

  بنابراین گزارش؛ سید رضا غفاریان رئیس امور بازرسی فنی، سید حسین علیزاده رئیس امور تدارکات و عملیات کالا، عباس مرادی رئیس اداره گاز منطقه 7 و تنی چند از پژوهشگران و کارشناسان شرکت گاز خراسان رضوی نیز در این برنامه حضور داشتند.

لزوم تعامل سازمان های دولتی در جهت آگاه سازی اجتماعی ازخطرات گاز
 • 1396/9/7 سه‌شنبه لزوم تعامل سازمان های دولتی در جهت آگاه سازی اجتماعی ازخطرات گاز
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به آغاز فصل سرما و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، خواستار تعامل و همکاری سازمان های دولتی در جهت آگاه سازی اجتماعی از خطرات و حوادث مرتبط با گاز طبیعی شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به آغاز فصل سرما و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، خواستار تعامل و همکاری سازمان های دولتی در جهت آگاه سازی اجتماعی از خطرات و حوادث مرتبط با گاز طبیعی شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در جلسه تجزیه و تحلیل راهکارهای جلوگیری از بروز حوادث مرتبط با گاز طبیعی که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی و تنی چند از نمایندگان سازمان‌های مرتبط با این حوزه برگزار شد ضمن بیان این مطلب که رسالت شرکت گاز صرفا تامین گاز شهری مشترکین و تحویل تا درب منازل است اظهار کرد: ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی شهروندان مسئولیتی است که برعهده چندین سازمان و نهاد دولتی دیگر گذاشته شده است.

  وی با بیان این مطلب که البته شرکت گاز تاکنون صرفا برمبنای مسئولیت اجتماعی و نه الزامات قانونی اقدامات گسترده‌ای را در این بحث انجام داده افزود: عدم ایفای وظایف قانونی و تعامل و همکاری سازمان های مرتبط با این حوزه می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

  فانی با ارائه آمار گاز گرفتگی و انفجار ناشی از نشت گاز در استان و مقایسه آن با آمار کشوری اضافه کرد: انرژی گاز نعمتی خدادادی است که استفاده صحیح و ایمن از آن دو مولفه لازم و ضروری است. یکی از راهکارهای مواجهه با قاتل نامرئی، تحلیل دقیق و آسیب شناسی فنی حوادث گذشته به جهت رسیدن به یک الگوی مصرف صحیح و در ادامه فرهنگ سازی اجتماعی از طریق تعامل و همکاری همه سازمان های دولتی با یکدیگر است.

  وی رسانه ها را پل ارتباطی میان مردم و مسئولان عنوان کرد و گفت: بروز اتفاقات روزانه در حوزه گاز طبیعی اعلم از نشت گاز، نصب غیر اصولی بخاری و... نیازمند افزایش آگاهی بخشی اجتماعی از طریق رسانه ها است. 

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم توجه به بحث آموزش همگانی جامعه از سنین پایه خاطرنشان کرد: دانش آموزان سفیران ایمنی هستند که می توانند با یادگیری درست الگوهای مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی، بسترساز کاهش حوادث و صدمات پیش رو  باشند.

  فانی در پایان گفت: سامانه های تلفنی 194 امداد گاز و مرکز پاسخگویی شرکت گاز خراسان رضوی به شماره 37074 بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان هستند.

  تشکیل کارگروه های مرتبط با حوادث گاز طبیعی

  در ادامه این جلسه محمد مقدوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با قدردانی از اقدامات انجام شده توسط شرکت گاز در بحث آگاهی بخشیدن به شهروندان اظهار کرد: سهم بالایی از انفجارها و گازگرفتگی‌های مرتبط با گاز طبیعی معلول خطای انسانی است که این مهم ریشه در عدم رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان دارد.

  وی با اشاره به تاکید استاندار خراسان رضوی در بحث ارتقاء ایمنی شهروندان دستور داد: کارگروه های فرهنگ سازی با مدیریت صدا و سیما، ارائه راهکارهای مناسب در ساخت و سازمهای ایمن به مسئولیت سازمان نظام مهندسی و کارگروه تحلیل و بررسی مسائل مرتبط با بحران های ناشی از گاز طبیعی به ریاست مدیرکل امور بحران استانداری تشکیل و طی 20 روز آینده نتایج اقدامات انجام شده در این کارگروه ها به اطلاع استاندار خراسان رضوی برسد.

گلباران مزار شهدا توسط کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی
 • 1396/9/7 سه‌شنبه گلباران مزار شهدا توسط کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی
  همزمان با ششمین روز از هفته بسیج جمعی از بسیجیان شرکت گاز استان خراسان رضوی با حضور در گلزار شهدا یاد و خاطره شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرمین آل اا... را گرامی داشتند.

  همزمان با ششمین روز از هفته بسیج جمعی از بسیجیان شرکت گاز استان خراسان رضوی با حضور در گلزار شهدا یاد و خاطره شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرمین آل اا... را گرامی داشتند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، بسیجیان این شرکت ظهر روز گذشته با حضور چشمگیر در مراسم گل باران مزار شهدای بهشت رضا(ع) مشهد و ذکر صلوات و فاتحه رشادت ها و جانفشانی این بزرگ مردان تاریخ را زنده نگاه داشتند.

  بنابراین گزارش؛ قائم مقام فرمانده و جمعی از بسیجیان پایگاه بسیج شهید ارجمند، مسئول امور ایثارگران و همچنین نماینده رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی در این مراسم با نثار شاخه‌های گل بار دیگر با آرمان‌های والای شهدای دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم تجدید پیمان کرده و خاطره حماسه‌سازی‌ها و ایثارگری‌های شهدای والامقام را گرامی داشتند.

  یادآور می شود؛ پایگاه بسیج شهید ارجمند شرکت گاز ، 19 شهید سرافراز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

بازرسی 900 ایستگاه اندازه گیری مصرف گاز در خراسان رضوی
 • 1396/8/30 سه‌شنبه بازرسی 900 ایستگاه اندازه گیری مصرف گاز در خراسان رضوی
  رئیس توزیع و اندازه گیری گاز شرکت گاز استان از بازرسی 900 ایستگاه اندازه گیری مصرف گاز در خراسان رضوی طی سال گذشته خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال 94 ، 42 درصد افزایش داشته است.

  رئیس توزیع و اندازه گیری گاز شرکت گاز استان از بازرسی 900 ایستگاه اندازه گیری مصرف گاز در خراسان رضوی طی سال گذشته خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال 94 ، 42 درصد افزایش داشته است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید محمدجواد کوچک زاده در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: به همت و تلاش شبانه روزی کارکنان امور اندازه گیری و بهره برداری این شرکت، بازدید میدانی و بررسی سیستم های اندازه گیری 900 ایستگاه مشترکین صنعتی و عمده در سال گذشته با موفقیت انجام شد.

  وی افزود: مقایسه کمی تعداد بازدیدهای به عمل آمده از ایستگاه های اندازه گیری مصرف گاز استان در سال 1395 نسبت به مدت مشابه سال 94، نشان دهنده رشد 42 درصدی است.

   به گفته کوچک زاده، اصلاح و تعدیل برخی از قبوض گاز مشترکین صنعتی و عمده به میزان 9 میلیون متر مکعب و صدور بیش از 1000 اقدام اصلاحی برای بهبود عملکرد سیستم اندازه گیری ایستگاه های مشترکین عمده و صنعتی از نتایج این بازدید ها محسوب می شود.

آمادگی شرکت گاز خراسان رضوی برای مواجهه با روزهای سرد
 • 1396/8/23 سه‌شنبه آمادگی شرکت گاز خراسان رضوی برای مواجهه با روزهای سرد
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به ورود جبهه جدید هوای سرد گفت: آمادگی لازم به جهت تامین گاز مورد نیاز روزهای سرد سال را داریم.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به ورود جبهه جدید هوای سرد گفت: آمادگی لازم به جهت تامین گاز مورد نیاز روزهای سرد سال را داریم.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی سید حمید فانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی برودت هوا و کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دمای شهرها و روستاهای استان شاهد افزایش 14 درصدی مصرف گاز طی سه روز ابتدایی هفته جاری نسبت به مدت مشابه در هفته گذشته بودیم.

  وی با بیان این مطلب که در مدت زمان بیستم الی بیست و دوم آبان ماه 96، 100 میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف شد افزود: شرکت گاز خراسان رضوی آمادگی کامل برای مواجهه با روزهای سرد سال را دارد. 

  فانی گفت: با آغاز فصول سرد پاییز و زمستان در شش ماهه دوم سال شاهد مصرف 70 درصدی این نعمت الهی در سبد بخش خانگی و تجاری هستیم که این مهم نیازمند همکاری و تعامل شهروندان گرامی در بحث مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی است.

  وی با بیان این مطلب که تدابیر لازم برای گازرسانی به بخش های مختلف مصرفی استان پیش بینی شده خاطرنشان کرد: سرویس، تعمیر و نگهداری تاسیسات گازرسانی، تعویض قطعات و تجهیزات، مهیا کردن وسایل و تجهیزات مورد نیاز گازرسانی ازجمله اقداماتی است که از ماهها قبل توسط کارشناسان شرکت گاز خراسان رضوی در راستای خدمت رسانی بهتر به مشترکان صورت پذیرفته است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، گاز را نیاز امروز و فردای همگان دانست و از شهروندان درخواست کرد تا با مدیریت صحیح مصرف، زمینه ماندگاری این نعمت الهی را برای آیندگان فراهم آورند.

میزبانی شرکت گاز خراسان رضوی از تور تعالی باشگاه بهینه کاوی
 • 1396/8/22 دوشنبه میزبانی شرکت گاز خراسان رضوی از تور تعالی باشگاه بهینه کاوی
  تور تعالی باشگاه بهینه کاوری شرکت های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان خراسان رضوی برگزار شد.

  تور تعالی باشگاه بهینه کاوری شرکت های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان خراسان رضوی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این جلسه که با حضور بیش از 40 تن از مدیران و کارشناسان ارشد 14 شرکت گاز استانی برگزار شد، موضوعات بهینه کاوی شده در شرکت گاز خراسان رضوی همانند اندازه گیری میزان نشر گاز طبیعی، تدوین نظامنامه ارکان ثالث و باز طراحی ایستگاه های تقلیل فشار به جهت کاهش انتشار آلاینده های صوتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  در بخشی از این نشست جمعی از کارشناسان شرکت گاز خراسان رضوی برخی از موارد نمونه ، شاخص و بهینه این شرکت را جهت بهره برداری حاضرین ارائه نمودند.

  بازدید از ایستگاه های تقلیل فشار بازطراحی شده بخش پایانی تورتعالی باشگاه بهینه کاوی در شرکت گاز خراسان رضوی بود.

  کیفیت و بهره وری دو عامل بقای تولیدکنندگان

  این گزارش می افزاید: در شرایط رقابتی امروز، کیفیت و بهره وری دو عامل مهم و اساسی در بقای مؤسسات و تولیدکنندگان است و بهبود مستمر، ابزاری مطمئن جهت تداوم حضور در این بازار محسوب می شود. یکی از روش هایی که موجب پیشرفت سازمان ها در این عرصه رقابتی خواهد شد، الگوبرداری از نمونه های موفق است.

  فرآیند الگوبرداری با شناخت سازمان یا سازمان هایی که در نوع خود بهترین هستند، تکنیک هایی را معرفی می کند که بدان وسیله بتوان شکاف موجود در بین سازمان خودی تا سازمان پیشرو را به حداقل رساند. امروزه این ابزار با عنوان بهینه کاوی نامیده می شود.

بررسی راهکارهای افزایش تاب‌آوری درحوزه انرژی
 • 1396/8/22 دوشنبه بررسی راهکارهای افزایش تاب‌آوری درحوزه انرژی
  نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای افزایش تاب آوری حوزه انرژی در شمال شرق کشور با حضور جمعی از مقامات کشوری برگزار شد.

  نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای افزایش تاب آوری حوزه انرژی در شمال شرق کشور با حضور جمعی از مقامات کشوری برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این جلسه که با حضور مهندس زیدی فرد، معاونت پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اداره کل HSE وزارت نفت و مهندس حق بین رییس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی گاز ایران برگزار شد موضوعات مرتبط با راهکارهای افزایش تاب آوری در حوزه انرژی و تعیین مصادیق بحران‌زای مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  بنابراین گزارش؛ تبیین نحوه تعامل شرکتها و مناطق معین در شرایط اضطراری در حوزه شمال شرق کشور، نحوه جایگزینی سیستم های انرژی موازی برای زیر ساخت های حیاتی و حساس، رعایت ملاحظات پدافندی در پروژه ها، شناسایی آسیب پذیریها و برگزاری مانورهای مرتبط از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود.

  گفتنی است؛ در ادامه برگزاری این نشست نیز جلسه ای تخصصی با حضور نمایندگان شرکتهای گاز استان های خراسان شمالی و جنوبی، شرکت پخش فرآورده های نفتی مناطق خراسان رضوی ، شمالی، جنوبی، تربت حیدریه و سبزوار، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد، نفت و گاز شرق و منطقه چهار عملیات انتقال گاز با هدف تدوین یک سناریو جامع و برگزاری مانور مشترک برگزار گردید .

بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از مراحل تزریق گاز روستای خیرآباد
 • 1396/8/22 دوشنبه بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از مراحل تزریق گاز روستای خیرآباد
  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز با حضور در مراسم تزریق گاز روستای خیرآباد شهرستان تایباد از روند این پروژه بازدید کرد.

  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز با حضور در مراسم تزریق گاز روستای خیرآباد شهرستان تایباد از روند این پروژه بازدید کرد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جلیل رحیمی جهان آبادی در این بازدید ضمن خداقوت به رئیس و کارکنان اداره گاز ناحیه تایباد اظهار کرد: گازرسانی روستایی موجب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و پدیده ای به نام حاشیه نشینی می شود.

  وی با ارزیابی مطلوب از خدمات ارائه شده توسط شرکت گاز استان خراسان رضوی در بحث توسعه شبکه های گازرسانی افزود: تسریع در انجام پروژه های گازرسانی روستایی ارتباط مستقیمی با افزایش رضایتمندی مردم دارد. طبق روایات متعدد معصومین رضایت خداوند متعال  در گرو همین رضایت مردم است که باید به آن توجه ویژه ای مبذول داشت.

  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در پایان با اشاره به آغاز زود هنگام فصل سرما در شهرها و روستاهای خراسان رضوی خواستار سرعت بخشیدن به امر نصب انشعابات و اشتراک پذیری در روستای خیرآباد شد.

  توسعه گازرسانی روستایی هدف نهایی شرکت گاز

  در ادامه این بازدید؛ جواد علی یاری رئیس اداره گاز ناحیه تایباد توسعه گازرسانی به روستاهای واجد شرایط را هدف نهایی شرکت گاز عنوان کرد و گفت: به لطف خدا و حمایت مدیرعامل محترم شرکت گاز استان شاهد روند صعودی در پیمان سپاری روستاهای واجد شرایط گازرسانی استان هستیم.

  وی افزود:ان شاا... در سال 97 پرونده گازرسانی به روستاهای واجد شرایط شهرستان تایباد  مختومه خواهد شد.

  شهرستان تایباد در جنوب شرقی استان خراسان رضوی قرار دارد.

شرکت گاز مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم
 • 1396/8/20 شنبه شرکت گاز مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم
  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت گاز مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم است.

  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت گاز مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، هادی شوشتری در حاشیه نشست سه جانبه‌ای که با حضور فرماندار قوچان و مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی برگزار شد گفت: ارزیابی و جمع بندی نهایی از وضعیت پروژه های گازرسانی در سطح روستاهای شهرستان قوچان و فاروج از اهداف مهم برگزاری این جلسه بود.

  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که گازرسانی در دولت تدبیر و امید رشد قابل ملاحظه ای داشته گفت: دولت یازدهم با معرفی مهندس زنگنه به عنوان وزیر نفت گام مهمی در توسعه فعالیت های گازی کشور برداشت.

  وی با اشاره به کارنامه قابل قبول وزرات نفت در دولت یازدهم اضافه کرد: طی چهار سال گذشته برنامه ریزی  خوبی برای گازرسانی به روستاهای کشور انجام شده که قوچان نیز تابع این تغییر قرار گرفت و بحمد الله ضریب نفوذ خوبی در حوزه روستایی را به خود اختصاص داد.

  شوشتری گفت: جمع بندی های نهایی حکایت از جهش مطلوب و یا به نوعی "نهضت گازرسانی روستایی" در خراسان رضوی حکایت دارد که این مهم شایسته قدردانی است.

  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مجموع وزرات نفت و شرکت ملی گاز ایران مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم هستند.

  بنابراین گزارش؛ 155 روستای واجد شرایط در سطح شهرستان قوچان وجود دارد که از این تعداد 88 روستا گازدار و عملیات اجرایی گازرسانی به 33 روستا با جمعیتی بالغ بر دو هزار و 307 خانوار در حال انجام شد. هم اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای واجد شرایط قوچان 72.4 است که با اتمام پروژه های در حال اجرا و برنامه های آتی این رقم به 83.1 ارتقا خواهد یافت.  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
تعداد بازديد اين صفحه: 42170