اوقات شرعي

True

نظرسنجی

پژوهش محوری شاهراه توسعه پایدار سازمان سرپرست امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به تعریف مجموعه‌ای از پروژه های پژوهشی به منظور ثبت دانش و تجربیات خبرگان و بازنشستگان اظهار کرد: پژوهش محوری شاهراه توسعه پایدار سازمان ها است.

سرپرست امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به تعریف مجموعه‌ای از پروژه های پژوهشی به منظور ثبت دانش و تجربیات خبرگان و بازنشستگان اظهار کرد: پژوهش محوری شاهراه توسعه پایدار سازمان ها است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حمیدرضا افشون در گفتگو با خبرنگار ما گفت: امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان با هدف ثبت و انتقال تجربیات و توسعه سطح آگاهی کارکنان، نسبت به تعریف مجموعه ای از پروژه های پژوهشی به منظور تولید محتوای علمی- کاربردی در سرفصل های کاری صنعت گاز اقدام نموده است.

وی افزود: این مجموعه های آموزشی، در قالب بسته های نرم افزاری و کتب در سرفصل های مختلف ، با استفاده از دانش و تجربیات محققین خارج از سازمان و خبرگان درون سازمانی تولید و در حال استفاده است.

سرپرست امور پژ‍وهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی گفت: ارزیابی رفتار فیزیکی و مکانیکی قطعات و همچنین نحوه عملکرد آن‌ها بدون شناسایی ناپیوستگی‌ها و معایب موجود در آن‌ها میسر نیست. ناپیوستگی‌ها و معایب می‌توانند درون مواد اولیه وجود داشته باشند و یا در اثر فرآیند تولید ایجاد شوند. علاوه بر این، در هنگام استفاده و یا در فرآیندهای تعمیر و نگه‌داری نیز امکان تشکیل آن‌ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: با توسعه فناوری‌ و همچنین گسترش فرآیندهای تولید، لزوم به انجام بازرسی‌ها و آزمون‌های غیرمخرب به منظور شناسایی ناپیوستگی‌ها و معایب در قطعات مختلف حائز اهمیت است. آزمون‌های غیرمخرب شاخه‌های گوناگونی دارند که مهم‌ترین آن‌ها شامل بازرسی چشمی، بازرسی با مایعات نافذ، بازرسی با ذرات مغناطیس، آزمون امواج مافوق صوت، آزمون پرتونگاری و آزمون جریان گردابی است.

افشون در رابطه با کتاب و نرم افزار علمی کاربردی پرتونگاری صنعتی که موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت شد، اظهار کرد: در این مجموعه به روش‌های اجرایی، فرآیندهای ظهور و ثبوت، نحوه تفسیر فیلم‌های پرتونگاری و همچنین استاندارهای مرتبط با پرتونگاری و رعایت ایمنی پرداخته شده است.

وی گفت: هدف اصلی از انتشار این مجموعه، ارائه اطلاعات کاربردی در خصوص آشنایی بیشتر پرتونگاران با مباحث تخصصی و استفاده در رشته‌های مهندسی مکانیک، عمران، متالورژی و بازرسی غیرمخرب است که با توجه به نیاز صنایع گوناگون به ویژه صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، هواپیمایی و هوا- فضا، نظامی و خودروسازی به اجرای پرتونگاری صنعتی، پرداختن به مقوله پرتونگاری از اهمیت وی‍ژه ای برخوردار است.

گفتنی است، کتاب پرتونگاری صنعتی به نویسندگی آقایان جواد عبادی، حمید سازگاران و مصطفی مکارم و به ویراستاری آقایان ارژنگ حمدا... زاده، حسین معین و سمیه کاراندیش تهیه و به رشته تحریر درآمده است.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 352