انقلاب گازرسانی در استان خراسان رضوی بهره مندی از سوخت گاز و دغدغه تمام شدن کپسول گاز مایع در حین پخت و پز یا اتمام نفت بخاری در سرمای شدید زمستان از جمله مشکلات نبود گازرسانی به مناطق مختلف به خصوص روستاهای خراسان رضوی بود. اما در دولت تدبیر و امید به لطف حمایت های وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به ارتقای ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی این استان توجه ویژه شده است.

بهره مندی از سوخت گاز و دغدغه تمام شدن کپسول گاز مایع در حین پخت و پز یا اتمام نفت بخاری در سرمای شدید زمستان از جمله مشکلات نبود گازرسانی به مناطق مختلف به خصوص روستاهای خراسان رضوی بود. اما در دولت تدبیر و امید به لطف حمایت های وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به ارتقای ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی این استان توجه ویژه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، ارتقای شاخص گازرسانی و بهره مندی مناطق محروم و کم برخوردار از این نعمت الهی از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید بود که با شتاب بسیار مطلوبی دنبال شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در همین باره به خبرنگار ما گفت: یکی از هدفگذاریهای مهم ابتدای سال 96، گازرسانی هر 12 ساعت به یک روستا بود که با موفقیت انجام شد.

سیدحمید فانی افزود: هم اکنون در خراسان رضوی ضریب گاز شهری 99،9 و روستایی 83 درصد است. پارسال گازرسانی به 365 روستا و شهر همت آباد در شهرستان فیروزه با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید و کلنگ گازرسانی به 365 روستا و یک شهر دیگر در خراسان رضوی به زمین زده شد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرحها 53 هزار و 619 خانوار از مزایای شبکه گازرسانی بهره مند شدند و با بهره برداری از طرحهای در دست اجرا نیز 45 هزار و 361 خانوار دیگر به شبکه گازرسانی دسترسی می یابند.

* پنج هزار میلیارد ریال اعتبار گازرسانی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای روستاهایی بهره برداری شده دو هزار و 741 میلیارد و 100 میلیون ریال و اعتبار منظور شده برای روستاهای در دست اجرا سه هزار و 213 میلیارد و 953 میلیون ریال است.

فانی افزود: از دو هزار و 530 روستای واجد شرایط بهره مندی از شبکه گازرسانی یکهزار و 799 روستا گازدار شده اند و تعداد مشترکان گاز روستایی و شهری در خراسان رضوی به دو میلیون و 141 هزار مورد رسیده است. از این تعداد یک میلیون و 727 هزار مشترک شهری و 414 هزار مشترک روستایی هستند.

گفتنی است؛ به لطف اقدامات انجام شده در سال 96، ارتقای قابل ملاحظه‌ای در شاخص گازرسانی روستایی استان ایجاد شد.