نماینده مردم مشهد و کلات: گسترش شبکه های گازرسانی موجب توسعه مناطق کمتر برخوردار استان می شود نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: گسترش شبکه های گازرسانی موجب توسعه مناطق کمتربرخوردار استان می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: گسترش شبکه های گازرسانی موجب توسعه مناطق کمتربرخوردار استان می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، رضا شیران درحاشیه بازدید از روند پروژه‌های گازرسانی شهرستان کلات اظهارکرد: مدل صحیح توسعه علمی و دینی، رشد یکنواخت کشور در حوزه های مختلف است.

وی خدمت به محرومان را هدف اصلی نظام عنوان کرد و افزود: اگر درآمدهای عمومی کشور عادلانه تقسیم شود بی شک شاهد رشد و توسعه متوازن تمام مناطق خواهیم بود.

وی با تقدیر از تلاش ها و پیگیری های انجام شده در بحث گازرسانی روستایی گفت: تلاش های زیادی توسط مدیران شرکت گاز در خصوص گازرسانی به روستاهای کلات انجام شده که این امر شایسته تقدیر و قدردانی است.

وی گاز را محور توسعه پایدار دانست و عنوان کرد: بخش هایی از کشور که کار گازرسانی در آن صورت گرفته تفاوت فاحشی با مناطق فاقد گاز وجود دارد.

شیران با بیان این مطلب که کشور ما 18درصد سهم گاز جهان را به خود اختصاص داده ادامه داد: بی شک مردم ما مستحق بهترین زندگی هستند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مردم را بازویی قدرتمند برای مسئولان معرفی کرد و گفت: همکاری مردم و مسئولان با یکدیگر موجب شتاب اجرای پروژه ها و طرح های عمرانی و زیربنایی می شود.

گازرسانی 120 میلیاردی به 16 روستای کلات

حسن افتخاری مدیر مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز خراسان رضوی نیز در ابتدای این بازدید با اشاره به تلاش های شبانه روزی کارکنان این شرکت در بحث رشد و توسعه خطوط گاز در مناطق کمتر برخوردار اظهار کرد: در تلاش هستیم تا درصورت اخذ مجوز‌های لازم پروژه گازرسانی به 16 روستای شهرستان کلات را آغاز کنیم.

وی افزود: اعتبار این پروژه 120 میلیارد ریال با گستره بهره مندی یکهزار و 843 خانوار خواهد بود.

افتخاری تصریح کرد: از مجموع 25 روستای واجد شرایط کلات هم اکنون 9 روستا با جمعیت دو هزار و 754 خانوار و ضریب نفوذ 37.5 گازدار هستند که با اتمام گازرسانی به 16 روستای دیگر منطقه این رقم به 59.9 درصد ارتقا خواهد یافت.

کلات در شمال شرقی استان خراسان رضوی و در فاصله 145 کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد.