اخبار
با حضور فرمانداران خراسان رضوی؛ شریان های حیاتی گاز طبیعی در مواقع بحران تشریح شد
 • 1396/6/1 چهارشنبه با حضور فرمانداران خراسان رضوی؛ شریان های حیاتی گاز طبیعی در مواقع بحران تشریح شد
  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید بر لزوم هماهنگی هر چه بیشتر دستگاههای خدمت رسان در مواقع اضطراری گفت: آشنایی مدیران با گاز طبیعی به عنوان یکی از مهمترین شریان های حیاتی ساز مدیریت اثربخش در بحران است.

  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید بر لزوم هماهنگی هر چه بیشتر دستگاههای خدمت رسان در مواقع اضطراری گفت: آشنایی مدیران با گاز طبیعی به عنوان یکی از مهمترین شریان های حیاتی ساز مدیریت اثربخش در بحران است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری در کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران که با حضور فرمانداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان های خراسان رضوی برگزار شد گفت: آشنایی مدیران با شریان های حیاتی گاز طبیعی و مرور اقدامات در قبل، حین و بعد از بحران امری لازم و ضروری است.

  وی با بیان این مطلب که شرکت گاز استان آمادگی خوبی برای مواجهه با حوادث مرتبط با گاز طبیعی دارد افزود: انتظار داریم در مواقع بحرانی سایر دستگاها به وظایف ذاتی و تعاملی خود عمل کنند.

  مدرس ارشد کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران استان خراسان رضوی ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که در حوزه مدیریت بحران گاز نیازمند پیگیری جدی مدیران استانی است تجهیز مراکز حساس به سوخت دوم است. متاسفانه علی رغم تذکرات مکرر شرکت گاز این مهم هنوز از سوی بعضی مراکز مهم نادیده گرفته شده است.

  افتخاری ناهماهنگی بین دستگاههای اجرایی را زمینه ساز وقوع حوادث و بحران های کوچک و بزرگ عنوان کرد و گفت: حفاری های غیر مجاز و بدون هماهنگی یکی از موضوعاتی است که شرکت گاز همیشه با آن دست و پنجه نرم کرده است. در حال حاضر شبکه های گاز طبیعی در یکهزار و 536 روستا و 71 شهر خراسان رضوی وجود دارد و این مهم نیازمند استعلامات و هماهنگی قبل از حفاری توسط سازمان های خدماتی با ادارات گاز شهرستان ها است. انتظاری که ما داریم این است که کلیه ادارات و دستگاهها هماهنگی لازم با شرکت گاز داشته باشند.

  وی با بیان این مطلب که جای خالی این دوره‌ها آن هم بصورت نظام‌مند و ساختاریافته واقعا احساس می شد گفت: حضور فرمانداران و اعضای مدیریت بحران شهرستان های خراسان رضوی با یک طرح از پیش تعریف شده بی شک اثرات مثبتی با خود به همراه خواهد داشت. به سهم خود از شورای مدیریت بحران استان به دلیل اهتمام در امر اموزش تقدیر و تشکر می کنم.

  مدیر مهندسی و اجرای طرح های گاز خراسان رضوی در پایان پیشنهاد کرد: دوره های مدیریت بحران با یک ساختار علمی و فنی در بین شرکتهای گاز استانی معین برگزار شود.

آزادگان شرکت گاز خراسان رضوی تجلیل شدند
 • 1396/6/1 چهارشنبه آزادگان شرکت گاز خراسان رضوی تجلیل شدند
  هم‌زمان با سالروز ورود آزادگان به میهمن اسلامی، جمعی از کارکنان آزاده شرکت گاز خراسان رضوی مورد تجلیل قرار گرفتند.

  هم‌زمان با سالروز ورود آزادگان به میهمن اسلامی، جمعی از کارکنان آزاده شرکت گاز خراسان رضوی مورد تجلیل قرار گرفتند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این بازدیدها مدیر منابع انسانی و مسئول امور ایثارگران این شرکت با تنی چند از ایثارگران دیدار و از مقام شامخ آنان تجلیل به عمل آوردند.

  محمد مهدی باقری مدیر منابع انسانی شرکت گاز خراسان رضوی در حاشیه این دیدارها ولایت‌مداری، استقامت، طاقت و بی‌ادعا بودن را از خصوصیات بارز آزادگان و خانواده رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: امروز همه ما وظیفه داریم با پیروی از ولایت، تمسک به شهدا و با انسجام و وحدت رویه، راه آنها را ادامه داده و ارزش‌های متعالی انقلاب را سینه به سینه به نسل های بعدی منتقل کنیم.

  وی آزادگان سرافراز را الگویی ارزشمند برای ملت ایران و به ویژه نسل جوان دانست و افزود: سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی برگ زرینی در تاریخ انقلاب ایران اسلامی بوده و هست که هرگز از یاد‌ها پاک نمی شود.

  فرمانده پایگاه بسیج شهید ارجمند شرکت گاز خراسان رضوی اضافه کرد: امروز ما وظیفه داریم از مجاهدت‌ها، مقاومت‌ها و ایستادگی وصف‌ناپذیر این رسولان انقلاب نسبت به ترویج فرهنگ آزادی و آزادگی تقدیر و‌ تشکر کنیم.

  لازم به ذکر است؛ در این دیدارها آقایان عسگری، علیزاده شهری، آشوری، میری و کردی با اهدا لوح و هدیه‌ای توسط مدیر منابع انسانی و مسئول امور ایثارگران شرکت گاز خراسان رضوی تجلیل شدند.

فرهنگ‌سازی مهمترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی
 • 1396/5/29 يكشنبه فرهنگ‌سازی مهمترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی
  رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی فرهنگ‌سازی را مهمترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی در کشور دانست.

  رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی فرهنگ‌سازی را مهمترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی در کشور دانست.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید ایمان پیش بین پیش در دوره آموزشی اصلاح الگوی مصرف انرژی با رویکرد ساختمان های دولتی ضمن بیان این مطلب که 48 درصد کل ذخایر نفت و 43 درصد ذخائر گاز دنیا در خاورمیانه وجود دارد اظهار کرد: ایران با مجموع نفت و گاز خود بیشترین حجم ذخائر فسیلی دنیا را در خود جای داده است.

  وی ایران را سرزمین انرژی نامید و افزود: این موضوع که ما بیشترین حجم ذخائر سوخت های فسیلی را در اختیار داریم خوشحال کننده است اما نکته نگران کننده بالا بودن شاخص شدت  مصرف انرژی در کشور ماست.

  وی با انتقاد از راندمان بالای مصرف انرژی در کشور گفت: امروزه فولاد، سیمان، بلور و شیشه حجم قابل توجهی از مصرف گاز در بخش صنعتی را به خود اختصاص داده اند.

  پیش بین ادامه داد: کشور ما بطور متوسط سالیانه 75 میلیون لیتر بنزین مصرف می کند که این رقم با هیچ خط کش و تراز جهانی قابل توجیح نیست.

  رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی ادامه داد: مصرف انرژی در کشور همچون زنجیره ای به هم پیوسته است. از این رو شاهد افزایش مصرف گاز به موازات رشد مصرف برق در تابستان هستیم.

  وی بهینه سازی مصرف سوخت را منجر به فراهم شدن امکان صادرات عنوان کرد و افزود:  برای مثال جایگزینی CNG زمینه ساز پایین آمدن مصرف بنزین و کاهش وابستگی شد.

  پیش بین حرکت به سمت استفاده از سوخت های تجدید پذیری همچون انرژی های خورشیدی و بادی را امری لازم و ضروری برشمرد و گفت: مدیریت مصرف انرژی به معنای کنترل و بکارگیری راهکارهای درست نگهداشت سرمایه های کشور است.

  این کارشناس ارشد حوزه انرژی مناقشات و سیاست گذاری کشورهای استعماری پیرامون وقوع جنگ های مستمر در خاورمیانه را بی‌ربط به موضوعات نفت و گاز ندانست و گفت: بهره برداری درست از منابع و ذخائر انرژی در داخل یکی از راهکارهای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی در جهان است.

  راهکارهای ساده موجب جلوگیری از هدرفت گاز می شود

  رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی در ادامه با بیان این مطلب که بکارگیری راهکارهای ساده منجر به جلوگیری از هدررفت گاز می شود گفت: طبق ارزیابی های انجام شده تنها روزنه های 15 ساختمان مسکونی در متراژ 155 مترمربع به اندازه یک پنجره 1x150 خروجی انرژی دارد.

  وی ساخت و سازهای منطبق با استاندارهای روز و دقت در هنگام خرید منزل را گامی مهم در مسیر جلوگیری از تلاف انرژی برشمرد و تصریح کرد: عایق کاری دیواره ها و سقف، استفاده از شیرهای آب استاندارد، لامپ های کم مصرف و پنجره های دوجداره سهم قابل توجهی در کاهش مصرف خواهد گذاشت.

  رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی بهترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی را فرهنگ سازی عنوان کرد و گفت: مسئولان انرژی ساختمانهای دولتی می توانند با نصب برچسب های هشدار دهنده و نظارت بر امر خرید کالاهای با کیفیت با رده های انرژی A  و B و C سهم قابل ملاحظه ای در حفظ سرمایه های ملی ایفا کنند.

  به گفته پیش بین موضوعات پیشنهادی در بحث بهینه سازی مصرف انرژی در بخش های مختلف ساختمان اداره مرکزی شرکت گاز استان اجرایی شده و امروزه اثرات ان کاملا ملموس است.

  گفتنی است؛ دوره آموزشی اصلاح الگوی مصرف انرژی با رویکرد ساختمان های دولتی طی دو روز با حضور اساتید مختلف و با رویکرد بهینه سازی مصرف انرژی، اصول احتراق، تشریح تکنولوژی‌های نوین انرژی ساختمان، آشنایی تئوری با مشعل و یک دوره کارگاه عملی آشنایی با مشعل و نحوه تنظیم آن به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مرکز آموزش های تخصصی سازمان فنی حرفه ای برگزار خواهد شد.

قدردانی قائم مقام آستان قدس رضوی از تعامل خوب شرکت گاز استان
 • 1396/5/18 چهارشنبه قدردانی قائم مقام آستان قدس رضوی از تعامل خوب شرکت گاز استان
  قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از همکاری و حسن تعامل شرکت گاز استان در اتصال زائر شهر رضوی به شبکه سراسری گاز قدردانی کرد.

  قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از همکاری و حسن تعامل شرکت گاز استان در اتصال زائر شهر رضوی به شبکه سراسری گاز قدردانی کرد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید مرتضی بختیاری با اهدا لوحی به سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز استان نوشت:

  آستان قدس رضوی در اجرای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اوامر تولیت آستان محترم قدس رضوی، حضرت آیت الله رئیسی به ویژه در عرصه با برکت و پرثمر خدمات رسانی به زائران و مجاوران محروم و مستضعف اقدام به احداث زائر شهر رضوی نموده است. بدین وسیله از حسن تعامل، اهتمام و همکاری مجدانه جناب عالی و سایر همکاران محترمتان، صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم.

  امید است تلاش ها و مساعی به عمل آمده مورد قبول و مرضی خاطر حضرت ثامن الحجج، امام اباالحسن الرضا(علیه آلاف التحیه و الثناء) قرار گیرد. توفیقات روزافزون جناب عالی را از درگاه خداوند متعال آرزومندم.

  گفتنی است؛ شرکت گاز استان برای گازرسانی به پروژه زائرشهر رضوی بیش از 36 متر شبکه، یک ایستگاه گازرسانی با ظرفیت 400 مترمکعب بر ساعت احداث و راه اندازی نموده است. با افتتاح هر سه فاز این پروژه ظرفیت اسکان ۲۰ هزار زائر حضرت رضا(ع) در این مکان فراهم خواهد شد.

  زائر شهر رضوی در حاشیه شهرک طرق واقع در حاشیه اتوبان مشهد-باغچه قرار دارد.

شیوه انتقال خبر سهم بسزایی در ایجاد نشاط در جامعه دارد
 • 1396/5/18 چهارشنبه شیوه انتقال خبر سهم بسزایی در ایجاد نشاط در جامعه دارد
  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در بحث امید بخشی به جامعه اظهار کرد: شیوه انتقال اخبار سهم بسزایی در امیدبخشی به مردم دارد.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در بحث امید بخشی به جامعه اظهار کرد: شیوه انتقال اخبار سهم بسزایی در امیدبخشی به مردم دارد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با گرامیداشت سالگرد شهادت محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش و تجربه در کنار سرعت و  دقت است.

  وی حرکت در جهت تأمین منافع شخصى و کوشش براى پیش بردن مقاصد خصوصى که با مصلحت جامعه سازگار نباشد را خلاف اصول و آئین‌ اخلاقى خبرنگاری عنوان کرد و افزود: خبرنگاران باید مایه نشاط و امید در بین مردم باشند.

  علوی با یادآوری جمله مقام معظم رهبری که فرمودند: "القای ناامیدی برای کندکردن حرکت کشور، گناهی بزرگ است" گفت: معتقدم رسانه ها باید در انعکاس فعالیت مجموعه های دولتی همچون شرکت گاز پیام رهبری در زمینه امیدبخشی به جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهند. در حال حاضر شرکت گاز با اقدامات زیربنایی خود در بحث توسعه شبکه های گاز در اقصی نقاط استان توانسته زمینه امیدبخشی در بین روستاییان را فراهم کند.

  وی با بیان این مطلب که اتصال 72 شهر و  یکهزار و 538 روستای خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز کشور هدیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم محسوب می شود ادامه داد: وظیفه اصلی خبرگزاری های انقلابی اطلاع رسانی این اقدامات است.

بيشتر