متون عمومي

           
          
          

سامانه امور بازرسی و پاسخگویی به شکایات
بيشتر


اخبار
حجم بالای پروژه‌های گازرسانی نیازمند بازرسی فنی قوی است
 • 1398/1/27 سه‌شنبه حجم بالای پروژه‌های گازرسانی نیازمند بازرسی فنی قوی است
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به حجم بالای پروژه های گازرسانی در بخش های مختلف اظهار کرد: این تعداد پروژه نیازمند یک بازرسی فنی قوی است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به حجم بالای پروژه های گازرسانی در بخش های مختلف اظهار کرد: این تعداد پروژه نیازمند یک بازرسی فنی قوی است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی پیش از ظهر امروز سه شنبه 27 فروردین ماه 97 در نشست کمیته راهبردی بازرسین فنی شرکت ملی گاز ایران در مشهد اظهار کرد: خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از دو میلیون مشترک است و بعد از تهران رتبه دوم تعداد مشترکین گاز کشور را به خود اختصاص داده است. با اقدامات انجام شده طی سه سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست وصول مطالبات در بین همه شرکت های گاز استانی شده ایم.

  وی افزود: 32 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در خراسان رضوی وجود دارد و از این حیث رتبه اول شبکه گذاری گاز کشور به خراسان رضوی اختصاص دارد. نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری و 88 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند. هم اکنون 2009 روستا گازدار است و با اتمام طرح‌های در حال اجرا تا پایان سال 98 به ضریب 97 و نیم درصد خواهیم رسید. در بحث ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی از میانگین ضریب نفوذ کشوری بالاتر هستیم. خراسان رضوی توانسته در سال 95 هر دو روز یک روستا و در سال 96 نیز هر 12 ساعت یک روستا را گازدار و در 12 ساعت دیگر عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا را آغاز کند. امسال نیز حرکت بسیار خوبی را در حوزه گازرسانی به صنایع پیگیری خواهیم کرد.

  فانی گفت: در حوزه تعالی سازمانی چشم اندازی را برای شرکت گاز خراسان رضوی تعریف کرده ایم تا در افق 1403 قطب گازرسانی کشور با ارائه خدمات گسترده، پایدار، ایمن و بهره ور باشیم. منظور از قطب گازرسانی، اولا توزیع خدمات گسترده در استان و در ادامه ارائه خدمات فنی، مهندسی و اجرایی به دیگر استانها در سایه توانمندی شرکت گاز خراسان رضوی است. اولین قدم نیز با قبول گازرسانی به شهر زاهدان به طول 520 کیلومتر برداشته شده است. 17 فروردین ماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز و ان شاا.... در مدت زمان یکسال شاهد بهره برداری از این طرح خواهیم بود. البته خراسان رضوی سابقه قبلی در اجرای طرح های گازرسانی در کرمان، سیرجان و رفسنجان و همچنین طراحی شبکه اردیبل را دارا می باشد. با توجه به اتمام طرحهای اجرایی تا پایان امسال حتما خدمات فنی- مهندسی را به دیگر استانها ارائه خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: تفکر جمعی در شرکت گاز خراسان رضوی حاکم است و از کار فردی خودداری می کنیم. حتی در انتصابات نیز علی رغم اینکه این حق در اختیار شخص مدیرعامل است، اما تمام تصمیمات بصورت جمعی اتخاذ می شود. در بحث تعالی سازمانی در سال 97 موفق شدیم تنها طی یک سال از سطح حضور به تقدیرنامه چهارستاره برسیم.

کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی تشکیل شد
 • 1398/1/26 دوشنبه کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی تشکیل شد
  در پی شروع بارندگی های شدید در خراسان رضوی از شامگاه گذشته، کمیته بحران شرکت گاز استان در ساعت 21 شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ تشکیل جلسه داد.

  در پی شروع بارندگی های شدید در خراسان رضوی از شامگاه گذشته، کمیته بحران شرکت گاز استان در ساعت 21 شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ تشکیل جلسه داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمدعلوی با اشاره به آغاز بارش  شدید نزولات آسمانی در استان اظهار کرد: شب گذشته کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی با هدف بررسی مشکلات پیش رو و پیشگیری از حوادث احتمالی تشکیل شد.

  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به لغو مرخصی کارکنان این شرکت در چند روز آینده اعلام کرد: همه مدیران و روسای مناطق هشت گانه مشهد و نواحی شهرستانها بصورت آماده‌باش100درصدی می باشند. همچنین در پی وقوع سیلاب در شهرستان کلات و قطع گاز 150 مشترک از مجموع سه هزار مشترک، اکیپت ضربت با مدیریت رئیس بهره برداری گاز شهرستانهای استان از شب گذشته در محل حضور یافته و ان شاا... تا ساعاتی دیگر شاهد وصل مجدد جریان گاز این منطقه خواهیم بود.

  علوی تصریح کرد: تمام هماهنگی لازم با ستاد بحران استانداری خراسان رضوی در راستای عملکرد واحد و مطلوب انجام شده است. 

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی در ادامه گفت: با توجه به وجود تاسیسات و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و همچنین عبور لوله‌های گاز بصورت طولی در برخی از مسیرهای سیلاب، هماهنگی با شرکت گاز قبل از انجام هرگونه اقدامی ضروری است.

  وی افزود: بازگشایی مسیرها نباید به بصورتی انجام شود که موجب بروز خسارت بر روی تاسیسات گاز و یا قطع ارتباط دسترسی به شیرهای گاز شود.

  سخنگوی شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: آماده باش کامل به همه نیروهای امدادی در سطح شهرستانهای خراسان رضوی ابلاغ شده و عوامل این شرکت برای امدادرسانی حضور دارند.

  براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی، طی امروز و فردا شاهد بارش شدید باران در اکثر محورهای خراسان رضوی و احتمال وقوع آب گرفتگی و سیلاب خواهیم بود.

پایداری حداکثری جریان گاز در خراسان رضوی/هماهنگی با شرکت گاز قبل از لایروبی مسیرها ضروری است
 • 1398/1/17 شنبه پایداری حداکثری جریان گاز در خراسان رضوی/هماهنگی با شرکت گاز قبل از لایروبی مسیرها ضروری است
  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارش های نوروزی امسال گفت: با اقدامات انجام شده شاهد پایداری حداکثری جریان گاز بصورت ایمن در استان هستیم.

  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارش های نوروزی امسال گفت: با اقدامات انجام شده شاهد پایداری حداکثری جریان گاز بصورت ایمن در استان هستیم.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری در حاشیه بازدید از برخی از روستاهای شهرستان بینالود که در معرض سیل و روان آب  قرار گرفته اظهار کرد: علارغم وقوع بارندگی و جاری شدن سیلاب در برخی نقاط استان و همچنین مناطق نزدیک به شهر مقدس مشهد همانند طرقبه، شاندیز و زشک و آب ‌شستگی و آب بردگی که در پی این بارندگی ها به وجود آمده است، گاز مناطق و نواحی استان بصورت گسترده برقرار می باشد.

  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به آمادگی شرکت گاز برای مواجهه با بحران های احتمالی اظهار کرد: تاکنون قطع گاز گسترده‌ای در مقایسه با تعداد دو میلیون و 240 هزار مشترک گاز در استان وجود نداشته و نمونه های موردی نیز بلافاصله پس از ایمن سازی وصل خواهد شد.

  وی افزود: پیش بینی های سازمان هواشناسی استان حاکی از  وقوع بارندگی طی روزهای آینده و وقوع روان آب ها دارد. این مهم علاوه بر اثرات مخرب اولیه، از دیدگاه زمین شناسی نیز ممکن است تاثیراتی بر روی لوله های گاز داشته باشد که شرکت گاز استان پیش بینی لازم برای مواجه با این تاثیرات را تدارک دیده است.

  افتخاری خطاب به مشترکین اظهار کرد: در زمان وقوع بارش شدید باران، قطع موردی گاز به دلیل عملکرد تجهیزات حساس رگولاتور افزایش می‌یابد. در این هنگام مردم می توانند در روستاها طی تماس با گازبان و در شهرها نیز با شماره 194 ارتباط بگیرند. کارشناسان شرکت گاز بصورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

  مدیربهره برداری شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام  لای‌روبی، حفاری و بعضا تخریب پل‌ها در هنگام وقوع سیل, هشدار داد: با توجه به وجود تاسیسات و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و همچنین عبور لوله‌های گاز بصورت طولی در برخی از مسیرها، هماهنگی با شرکت گاز قبل از انجام هرگونه حفاری ضروری است.

  وی با بیان این مطلب که لای‌روبی در هنگام بحران بصورت فوری انجام می شود گفت: بازگشایی مسیرها نباید به بصورتی انجام شود که موجب بروز خسارت بر روی تاسیسات گاز و یا قطع ارتباط دسترسی به شیرهای گاز شود. چراکه خود این کار، خسارات و حوادث ثانویه را به دنبال خواهد داشت.

آمادگی شرکت گاز برای خدمت رسانی به زائران رضوی در نوروز 98
 • 1397/12/28 سه‌شنبه آمادگی شرکت گاز برای خدمت رسانی به زائران رضوی در نوروز 98
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: آمادگی بالایی برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه رضوی در ایام نوروز امسال به جهت پایداری جریان گاز طبیعی در مشهد وجود دارد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: آمادگی بالایی برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه رضوی در ایام نوروز امسال به جهت پایداری جریان گاز طبیعی در مشهد وجود دارد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به پیش بینی ها مبنی بر حضور نزدیک به 10 میلیون زائر بارگاه مطهر رضوی در ایام نوروز امسال در مشهد مقدس، آمادگی لازم برای تامین انرژی گرمایشی این بخش انجام شده است.

  وی با بیان این مطلب که اداره گاز منطقه ثامن(هشت)مشهد، 137 هزار و 452 مشترک دارد افزود: با توجه به استقرار بیشتر هتل آپارتمانها و مراکز خدمات‌رسانی همانند رستوران ها و .... پیرامون حرم رضوی، شاهد سیر صعودی مصرف گاز در ایام نوروز خواهیم بود.

  فانی گفت: برای تامین رفاه و خدمت رسانی بهتر در ایام نوروز، تمام نیروهای امداد و کشیک شرکت گاز بصورت 24 ساعته آمده خدمت رسانی هستند. با برنامه ریزی های انجام شده هیچ محدودیتی برای مصرف گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرفی در روزهای پیش رو وجود نخواهد داشت. همچنین مرکز دیسپچینگ شرکت گاز استان نیز در این ایام میزان فشارگاز و مصارف ایستگاههای گاز شهری را بصورت لحظه ای رصد و اندازه گیری خواهد کرد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی یادآور شد: مشترکین گرامی می توانند برای ثبت نظرات و اعلام اتفاقات در حوزه گازطبیعی با تلفن امداد 194 شرکت گاز استان تماس حاصل فرمایند.

  خراسان رضوی رتبه اول شبکه گذاری گاز و رتبه دوم تعدادمشترکین در کل کشور را داراست.

لزوم رعایت نکات ایمنی گاز پیش از سفرهای نوروزی
 • 1397/12/28 سه‌شنبه لزوم رعایت نکات ایمنی گاز پیش از سفرهای نوروزی
  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از مشترکان درخواست کرد تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی مرتبط با گاز طبیعی توجه کنند.

  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از مشترکان درخواست کرد تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی  مرتبط با گاز طبیعی توجه کنند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمدعلوی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو اظهار کرد: تمام مشترکین گاز طبیعی به منظور جلوگیری از حوادث ناگوار لازم است تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی دقت کنند.

  وی افزود: در صورت ترک منزل برای مدت طولانی، حتماً شیر اصلی گاز مجاور کنتور را علاوه بر شیرهای داخلی منزل در حالت بسته نگه دارید. شیرهای بدون استفاده را حتماً با درپوش مسدود کنید تا چنانچه  شیر مصرف باز شد و یا دارای نشتی بود، گاز از لوله خارج نشده و حادثه‌ای به وجود نیاید.

  وی افزود: برای اطمینان ازنبود نشتی گاز، قطعات لوازم گازسوز و محل اتصالات به سیستم لوله‌کشی را به‌ وسیله اسفنج و کف مواد شوینده بازرسی کنید، چنانچه بر روی هر یک از آن‌ها حبابی تشکیل شود نشان‌دهنده نشت گاز است، اگر هنگام آزمایش متوجه نشت گاز شدید فوراً شیر مصرف آن وسیله گازسوز را ببندید و نسبت به بررسی و رفع علت اقدام کنید.

  علوی خاطرنشان کرد: در موقع برگشت از مسافرت و هنگامی‌ که قصد دارید شیر اصلی گاز مجاور کنتور را باز کنید، در ابتدا از بسته بودن همه شیرهای وسایل گازسوز اطمینان حاصل کنید، اگر شیر مصرف یک وسیله باز باشد امکان بروز خطر وجود دارد.

  وی گفت: پس از عزیمت از سفر نیز در صورت استشمام بوی گاز ضمن حفظ خونسردی خود ابتدا نفرات را از محل خارج و سپس شیر اصلی گاز را بسته و از ایجاد هرگونه شعله یا جرقه خودداری کنید و مراتب را سریعاً به نیروهای امداد گاز به شماره 194 و یا سازمان آتش‌نشانی به شماره 125 اطلاع دهید.

بيشتر