متون عمومي

           
          
          

سامانه امور بازرسی و پاسخگویی به شکایات
بيشتر


اخبار
توسعه گازرسانی موجب ایجاد امید و نشاط اجتماعی شده است
 • 1397/4/31 يكشنبه توسعه گازرسانی موجب ایجاد امید و نشاط اجتماعی شده است
  پیش از ظهر امروز، مدیرعامل و تنی چند از مدیران شرکت گاز خراسان رضوی بصورت برخط از طریق سامانه 111 سامد پاسخگوی سوالات شهروندان در حوزه های مختلف گاز طبیعی بودند.

  پیش از ظهر امروز، مدیرعامل و تنی چند از مدیران شرکت گاز خراسان رضوی بصورت برخط از طریق سامانه 111 "سامد" پاسخگوی سوالات شهروندان در حوزه های مختلف گاز طبیعی بودند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در حاشیه این برنامه که امروز(31 تیرماه) در محل استقرار سامانه سامد در استانداری خراسان رضوی صورت گرفت اظهار کرد: پاسخگویی فوری به مشکلات شهروندان و تسریع در حل مشکلات آنان در بحث استفاده از نعمت الهی گاز از سیاست های مورد تاکید وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران است.

  وی با بیان این مطلب که توسعه گازرسانی روستایی و شهری موجب ایجاد امید و نشاط اجتماعی شده است افزود: به موازات افزایش آمار مشترکین تلاش کرده ایم تا از طریق راه اندازی دو سامانه ارتباطات مردمی به شماره 37074 و امداد 194 زمینه مدیریت مدیریت یکپارچه رسیدگی به مشکلات شهروندان را ایجاد کنیم.

  فانی ادامه داد: راه اندازی میز خدمت در اداره مرکزی شرکت گاز استان واقع در خیابان خیام، مناطق 7 گانه مشهد و 18 ناحیه و 51 اداره تابعه نواحی شهرستانهای خراسان رضوی موجب گردیده تا مشکلات شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه رسیده و در نهایت شاهد رضایت اجتماعی بالایی از خدمات شرکت گاز باشیم.

  مدیرعامل گاز خراسان رضوی در ادامه با اشاره به تعهد شرکت گاز استان برای تامین گاز بیش از دو میلیون و 145 هزار مشترک گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرفی اظهار کرد: شرکت گاز خراسان رضوی به موازات موضوعات فنی پیگیر توسعه مباحث فرهنگی استفاده بهینه و ایمن گاز طبیعی و بحث تکریم ارباب رجوع است.

  به گفته فانی، درخواست توسعه شبکه گاز در خارج از طرح هادی و بافت های روستایی، انتقاد از تاخیر عملیات بانکی قبوض (پرداخت و نشست)، بازنگری در شیوه درخواست گازرسانی خانگی به دلیل طولانی بودن مسیر تقاضا،  درخواست تقسیط قبوض و تقاضای گازرسانی به برخی روستاهای دورافتاده و صعب العبور استان از مهمترین سوالات امروز مردم از طریق سامانه تلفنی 111 با مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی بود.

ارتباط مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با شهروندان از طریق سامانه سامد
 • 1397/4/27 چهارشنبه ارتباط مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با شهروندان از طریق سامانه سامد
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با حضور در سامانه الکترونیکی مردم و دولت سامد، بصورت تلفنی پاسخگوی مشکلات و درخواست های مردم استان خواهد بود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با حضور در سامانه الکترونیکی مردم و دولت "سامد"، بصورت تلفنی پاسخگوی مشکلات و درخواست های مردم استان خواهد بود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، این برنامه در راستای تاکید استاندار محترم در خصوص ارتباط بیشتر مدیران با مردم از طریق بستر سامانه ارتباط مردم و دولت انجام خواهد شد.

  طبق زمان بندی انجام شده مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در روز یکشنبه 31 تیرماه 97، از ساعت 10 الی 12 در محل سامانه سامد بصورت برخط پاسخگوی تماس هم استانی های عزیز خواهد بود.

  شهروندان گرامی می‌توانند از طریق تماس با تلفن 111 در ساعات اعلام شده نظرات، مشکلات و مسائل مختلف خود در حوزه گاز طبیعی را به بصورت مستقیم و بی واسطه با مدیرعامل شرکت گاز استان مطرح کنند. درخواست‌های مطرح شده از طریق کد رهگیری که سامانه در اختیار شهروندان قرار خواهد داد ظرف مدت زمان 20 تا 30 روز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  یادآور می شود؛  با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید نهضت بزرگ گازرسانی روستایی در خراسان رضوی آغاز شد. بصورتی که از ابتدای سال 92 تا پایان 96، 846 روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد و عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای واجد شرایط باقی مانده فاقد گاز استان نیز در اردیبهشت ماه سال جاری به دستور رئیس جمهوری آغاز شد.

آغاز گازرسانی به 16 روستای کلات با 130 میلیارد ریال اعتبار
 • 1397/4/20 چهارشنبه آغاز گازرسانی به 16 روستای کلات با 130 میلیارد ریال اعتبار
  طرح گازسانی به 16 روستای شهرستان کلات در خراسان رضوی با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان و تنی چند از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

  طرح گازسانی به 16 روستای شهرستان کلات در خراسان رضوی با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان و تنی چند از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در این مراسم که ظهر دیروز در محل روستای "ایده لیک" شهرستان کلات برگزار شد اظهار کرد: شرکت گاز خراسان رضوی رکورددار اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید در بحث گازرسانی روستای در کشور بوده است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی افزود: در سال 96 موفق شدیم به لطف خدا و تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت گاز استان، 365 روستا را گازرسانی و عملیات اجرایی 365 روستا را آغاز کنیم. به تعبیری در سال گذشته هر 12 ساعت یک روستا گازرسانی شد. امسال نیز عهد کرده‌ایم هر روز یک روستا و دو مورد صنعت را گازرسانی کنیم.

  فانی در ادامه به تشریح وضعیت گازرسانی روستایی کلات مطابق با آخرین تقسیم بندی های کشوری پرداخت و گفت: در حال حاضر 9 روستای کلات با ضریب نفوذ 59.6 گازدار هستند و ان شاا... با بهره برداری از این 16 روستا با جمعیت 1800 خانوار به ضریب 94.4 خواهیم رسید.

  وی اضافه کرد: 130 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است و ان شاا.. با تعامل و همکاری مردم و مسئولان در مدت زمان 365 روز موفق به بهره برداری از آن خواهیم شد.

  فانی همچنین از آمادگی شرکت گاز خراسان رضوی برای گازرسانی به دو روستای فاقد گاز "حمام قلعه" و "جلیل آباد" در کلات خبر داد و گفت: در صورت مساعدت مسئولان برای صدور مجوزهای لازم این دو روستا نیز گازرسانی شده و به ضریب 100 درصد خواهیم رسید.

  در این جلسه، حجت‌‌الاسلام والمسلمین نصراله پژمان‌فر، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و حجت‌‌الاسلام والمسلمین حسین زاده بحرینی از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

  کلات در شمال شرقی استان خراسان رضوی و در فاصله 145 کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد.

آئین تودیع و معارفه رئیس اداره گاز قوچان برگزار شد
 • 1397/4/20 چهارشنبه آئین تودیع و معارفه رئیس اداره گاز قوچان برگزار شد
  با حضور سرپرست بهره‌برداری گاز شهرستانهای خراسان رضوی، مراسم تودیع محسن هادیزاده رئیس سابق و غلامعلی مظفری رئیس جدید اداره گاز قوچان برگزار شد.

  با حضور سرپرست بهره‌برداری گاز شهرستانهای خراسان رضوی، مراسم تودیع محسن هادیزاده رئیس سابق و غلامعلی مظفری رئیس جدید اداره گاز قوچان برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدرضا غفاریان در این مراسم اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم در راستای اهداف سازمان قدم برداریم و برای رشد و توسعه فعالیت های مجموعه از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.

  سرپرست بهره‌برداری گاز شهرستانهای خراسان رضوی با یادآوری تاکیدات مدیرعامل محترم شرکت گاز استان مبنی بر لزوم توجه به بحث تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی فوری به مشترکان افزود: تسریع در پیگیری و حل مشکلات مردم رضایت آنان و در نهایت موجب کسب رضایت خداوند متعال می شود.

  غفاریان در ادامه از زحمات و تلاش های انجام شده توسط محسن هادیزاده در پیگیری و تحقق کامل اهداف سازمان در ناحیه قوچان قدردانی کرد.

  در پایان این مراسم، حکم انتصاب غلامعلی مظفری به عنوان رئیس جدید اداره گاز قوچان به وی اهدا شد.

  مظفری پیش از این به مدت 10 سال در سمت رئیس اداره گاز گلبهار مشغول به خدمت بوده است.

تلاش شرکت گازخراسان رضوی برای تسهیل در تولید بخاری هایی با راندمان بالا
 • 1397/4/16 شنبه تلاش شرکت گازخراسان رضوی برای تسهیل در تولید بخاری هایی با راندمان بالا
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اهتمام این شرکت برای تسهیل در جهت تولید بخاری هایی با رده انرژی A و B خبر داد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اهتمام این شرکت برای تسهیل در جهت تولید بخاری هایی با رده انرژی A و  B خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این خبر گفت: باید از استفاده اشتباه و بی رویه بخاری هایی با رده انرژی F و G جلوگیری و استفاده از بخاری با رده A و B را ترویج کنیم؛ چراکه استفاده از محصولاتی که در رده انرژی پایین قرار دارند نه تنها هزینه های خانوار را افزایش داده بلکه میزان هدر رفت انرژی را نیز بیشتر می‌کنند.

  وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در کشور افزود: باید به سمتی حرکت کنیم تا کارکرد وسایل گازسوز بهبود و مصرف انرژی در آنها بهینه شود. از جمله این وسایل بخاریها هستند. هم اکنون بخاریهای مورد استفاده مردم عمدتا دارای رده انرژی پایینی هستند و این در حالی است که شرکت های تولید کننده بخاری در خراسان رضوی آمادگی تولید نمونه هایی با کیفیت A و  Bرا دارند.

  فانی با بیان این مطلب که در حال حاضر آزمایشگاهی برای تست و آزمون عملکرد بخاری هایی در رده A و  B که دارای فن در مسیر احتراق باشند وجود ندارد گفت: بزودی با راه اندازی یک آزمایشگاه تخصصی توسط شرکت گاز خراسان رضوی برای اولین بار در کشور بستر آزمون بخاری های فن دار بر اساس استاندارد ملی 19940 محقق خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: طبق تحقیقات انجام شده مابه التفاوت هزینه جایگزینی بخاری های رده انرژی A و B با رده‌های F و G  در کمتر از دو سال برای مصرف کننده بازگشت سرمایه خواهد داشت.

  فانی با بیان این مطلب که در سال گذشته تصمیمات بسیار خوبی در این زمینه گرفته شده است تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با یک برنامه ریزی درست و اصولی، موانع موجود برای جایگزینی بخاری هایی با رده انرژی A و  B با مدل های قدیمی را در کشور برطرف کنیم.

  به گفته مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، تلاش در جهت کاهش مصرف گاز در بخش های مختلف کشور زمینه ساز ماندگاری این نعمت الهی برای آیندگان است.

بيشتر