اخبار
پیشگامی گاز خراسان رضوی در طبقه بندی مراکز ثقل گاز استان
 • 1395/10/29 چهارشنبه پیشگامی گاز خراسان رضوی در طبقه بندی مراکز ثقل گاز استان
  رئیس امور HSE گاز خراسان رضوی گفت: در راستای تکمیل و تدوین شناسنامه پدافند غیرعامل این شرکت، جلسات متعددی در مشهد و نواحی شهرستانها با حضور واحدهای مختلف شرکت گاز استان تشکیل شده است.

  رئیس امور HSE گاز خراسان رضوی گفت: در راستای تکمیل و تدوین شناسنامه پدافند غیرعامل این شرکت، جلسات متعددی در مشهد و نواحی شهرستانها با حضور واحدهای مختلف شرکت گاز استان تشکیل شده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، کیهان مویدی با اعلام این مطلب اظهار کرد: بررسی و ارزیابی امنیتی مراکز ثقل گاز استان در راستای تکمیل شناسنامه پدافند غیرعامل انجام می شود.

  وی با اشاره به پیشگامی شرکت گاز خراسان رضوی در طبقه بندی مراکز حیاتی، حساس و مهم این شرکت افزود: به همت کارشناسان HSE و با همکاری حوزه بهره برداری گاز استان، طبقه بندی مراکز ثقل گاز از ابتدای سال جاری تاکنون با رویکرد مقابله با تهدیدات خارجی و کاهش آسیب پذیری ایستگاه های CGS انجام شد.

  مویدی ادامه داد: این مهم به جهت پایداری شبکه‌های گاز و شناسایی ریسکهای امنیتی و ارائه راهکارهای لازم انجام گردید.

  رئیس امورHSE  شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: ارزیابی ریسک های امنیتی در گام اول برای ایستگاههای CGS انجام شده و در ادامه برای TBS و ساختمانهای این شرکت نیز انجام خواهد شد.

  وی تصریح کرد: کوچک ترین سهل انگاری و بی توجهی به آسیب پذیری های امنیتی، صدمات جبران ناپذیر و خسارات زیادی را درپی خواهد داشت و به همین منظور کارشناسان HSE گاز خراسان رضوی در تلاشند تا با تدوین و ابلاغ دستورالعمل های به روز زمینه کاهش خطرات مرتبط با حوزه گاز طبیعی را فراهم کنند.

  به گفته مویدی، پیمان زائری پور به عنوان کارشناس پدافند غیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در کلیه مراحل ارزیابی های انجام شده در مناطق و نواحی گاز استان حاضر و راهنمایی لازم را ارائه نموده است.

  رئیس امورHSE  گاز خراسان رضوی در پایان از نگارش و توزیع جزوه راهنمای تکمیلی"بررسی مراکز ثقل گاز استان" جهت استفاده همکاران خبر داد.
در دهه فجر امسال؛ 10 روستای چناران به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل می شوند
 • 1395/10/27 دوشنبه در دهه فجر امسال؛ 10 روستای چناران به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل می شوند
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اتصال 10 روستای چناران به شبکه سراسری گاز طبیعی در دهه فجر امسال خبر داد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اتصال 10 روستای چناران به شبکه سراسری گاز طبیعی در دهه فجر امسال خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی عصر دیروز (25 دی ماه) در دیدار با فرماندار و جمعی از مقامات محلی چناران اظهار کرد: تمام تلاش همکاران بنده در مجموعه گاز استان توزیع متوازن و بهره‌مندی یکسان همه اقشار جامعه از نعمت گاز طبیعی است.

  وی ضریب نفوذ گاز چناران را در بخش شهری 100 درصد و در بخش روستایی 90.3 درصد عنوان کرد و افزود: بحمداا... شاهد وضعیت مطلوبی در حوزه گازرسانی شهرستان چناران هستیم.

  فانی با اشاره به اتصال 10 روستای چناران به شبکه سراسری گاز در دهه فجر امسال تصریح کرد: بزودی شاخص بهره مندی روستایی چناران از نعمت گاز طبیعی به 95.2 خواهد رسید.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع 123 روستای واجد شرایط چناران تعداد 95 روستا به شبکه سراسری گاز متصل هستند و هم اکنون عملیات گازرسانی به 21 روستا نیز در حال اجراست. همچنین مطالعات فنی مهندسی پیرامون گازرسانی به 7 روستا نیز در دست مطالعه است که امیدواریم طی شش ماهه نخست سال 96 گازرسانی به این تعداد روستا نیز آغاز شود.

  وی با یادآوری لزوم تامین اعتبارات لازم به جهت تسریع در انجام پروژه های گازرسانی گفت: تمام تلاش بنده و همکارانم در شرکت گاز خراسان رضوی تکمیل پروژه‌های در دست اقدام در بیش از  628 روستای استان است.

  پیشرفت 85 درصدی  پروژه های گازرسانی روستایی در چناران

  محمد پرویزیان فرماندار چناران نیز در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات شرکت گاز استان در اجرای پروژه‌های گازرسانی گفت: اکثرا پروژه‌های گازرسانی روستایی چناران با پیشرفت بالای ۸۵ درصد در حال انجام است.

  وی با اشاره به رابطه معکوس بهره‌مندی روستاییان از امتیازاتی همچون آب و برق و گاز و مهاجرت به شهرها افزود: درصد بهره‌مندی روستایی چناران از نعمت گاز طبیعی بسیار قابل توجه است و بحمداا... در حال حاضر شاهد پیشرفت خوبی در انجام پروژه‌های گازرسانی چناران هستیم.

  پرویزیان در ادامه به وجود دومین شهرک صنعتی بزرگ استان در چناران اشاره کرد و افزود: بهره‌مندی صاحبان صنایع و مشاغل کوچک و بزرگ از گاز طبیعی زمینه رشد و شکوفایی استان را فراهم می‌کند.

  فرماندار چناران در پایان با تقدیر از اقدامات اداره گاز ناحیه چناران گفت: مجموعه گاز خراسان رضوی و اداره گاز شهرستان همکاری و تعامل بسیار مطلوبی را با سایر دستگاهها و سازمانهای دولتی در راستای خدذمتگذاری به مردم انجام می دهند.

  گفتنی است؛ در این جلسه موضوعاتی همچون گازرسانی به صاحبان صنایع، واحدهای تولیدی و روستاهای دارای طرح هادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مدیرعامل گاز خراسان رضوی: مردم را اعضای خانواده خود بدانیم
 • 1395/10/20 دوشنبه مدیرعامل گاز خراسان رضوی: مردم را اعضای خانواده خود بدانیم
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید مجدد بر لزوم رعایت تکریم ارباب رجوع، گفت: روسا و کارکنان ادارات گاز استان بایستی مردم را هم‌چون اعضای خانواده خود بدانند.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید مجدد بر لزوم رعایت "تکریم ارباب رجوع"، گفت: روسا و کارکنان ادارات گاز استان بایستی مردم را هم‌چون اعضای خانواده خود بدانند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در جلسه هماهنگی روسای نواحی شهرستانها که صبح دیروز در کاشمر برگزار شد، اظهار کرد: هدف نهایی از کلیه اقدامات و فعالیتهای گسترده شرکت گاز در اقصی نقاط کشور کسب رضایتمندی و آسایش شهروندان است.

  وی افزود: مردم همانند خانواده ما هستند و باید باور کنیم که وقتی شخصی برای طرح موضوعی نزد ما می آید به معنای واقعی در حال رسیدگی به مشکل یکی از اعضای خانواده خودمان هستیم.

  فانی در ادامه با تاکید بر بهره‌گیری مدیران و روسای گاز خراسان رضوی از خرد جمعی کارکنان در تصمیم‌گیری های شرکت خاطرنشان کرد: پیاده سازی و اجرای تصمیمات جمعی خطای نتایج را به حداقل رسانده و تایید و همراهی همگان را در پی خواهد داشت.

  مدیرعامل گاز خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری لزوم شفافیت و ارتباط گیری مطلوب روسای ادارات نواحی گاز استان با مدیران شهرستانها، تصریح کرد: تقویت ارتباطات و تعامل بیشتر با سازمانها منجر به پیشبرد اهداف شرکت می شود.

  فانی خدمت رسانی به مردم را هدف غایی کارکنان شرکت گاز استان عنوان کرد و افزود: تکریم ارباب رجوع و افزایش کمی و کیفی خدمات به شهروندان بی شک رضایت خداوند متعال را در پی خواهد داشت.

  وی گفت: همه کسانی که در مجموعه شرکت گاز وظیفه‌ای را بر دوش گرفته اند باید بدانند که ارائه خدمت بی منت به مردم جزء اصلی ترین وظایف ماست.

  فانی در پایان خواستار نوآوری و خلاقیت در واحدهای مختلف شرکت گاز خراسان رضوی شد.

  گفتنی است؛ در ابتدای این جلسه روسای ادارت گاز نواحی خراسان رضوی به بیان گوشه ای از گزارش عملکرد و فعالیتهای مجموعه متبوع خود پرداختند.

فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در مدارس بردسکن
 • 1395/10/20 دوشنبه فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در مدارس بردسکن
  رییس اداره گاز ناحیه بردسکن از برگزاری دوره های آموزشی فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سطح مدارس این شهرستان خبر داد.

  رییس اداره گاز ناحیه بردسکن از برگزاری دوره های آموزشی "فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی" در سطح مدارس این شهرستان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، ناصر ایمانی با اعلام این خبر گفت: دوره‌های آموزشی"فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی" در سطح مدارس شهرستان بردسکن به منظور آشنایی و ارتقا اطلاعات دانش آموزان پیرامون موضوع مهم استفاده از گاز طبیعی برگزار می شود.

  وی افزایش رعایت نکات ایمنی و کاهش حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در سطح جامعه را از مهمترین اهداف برگزاری این دوره‌ها عنوان کرد و افزود: ارائه آموزش‌های مرتبط با موضوع گازطبیعی به دانش آموزان موجب نهادینه شدن فرهنگ صحیح مصرف این نعمت الهی در جامعه و خانواده‌ها می شود.

  ایمانی، آموزش رعایت نکات ایمنی و طریقه مواجهه با خطرات احتمالی گاز طبیعی را برای کودکان ضروری دانست و خواستار توجه مدیران و دبیران مدارس و والدین دانش آموزان به این موضوع مهم شد.

  رییس اداره گاز ناحیه بردسکن، برگزاری دوره های متعدد آموزشی" مصرف بهینه و ایمن گاز"، توزیع کتابهای داستانی با محوریت "صرفه جویی و ایمنی"، نصب پوسترهای استفتائات مراجع در مورد اسراف در مصرف گاز در سطح ادارات و مدارس شهرستان و توزیع سایر اقلام فرهنگی را از مهمترین اقدامات اداره گاز ناحیه بردسکن عنوان کرد.
تاکید مدیرعامل گاز خراسان رضوی بر افزایش میزان همکاری شهروندان پیرامون مصرف گاز
 • 1395/10/19 يكشنبه تاکید مدیرعامل گاز خراسان رضوی بر افزایش میزان همکاری شهروندان پیرامون مصرف گاز
  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: افزایش میزان همکاری شهروندان درمورد بهینه سازی مصرف گاز طبیعی نقش بسزایی در پایداری و توزیع متوازن این نعمت الهی دارد.

  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: افزایش میزان همکاری شهروندان درمورد بهینه سازی مصرف گاز طبیعی نقش بسزایی در پایداری و توزیع متوازن این نعمت الهی دارد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با بیان این مطلب که متاسفانه در حال حاضر دمای اکثر منازل در حدود ۲۵ تا ۲۷ درجه است، اظهار کرد: شهروندان تنها با کاهش یک درجه‌ای دمای منزل می توانند موجبات کاهش مصرف گاز در حدود 6 درصد را فراهم آورند.

  وی افزود: کاهش 6 درصدی مصرف گاز در بخش خانگی معادل تولید یک پالایشگاه است که این حجم صرفه‌جویی زمینه پایداری گاز طبیعی را در روزهای سرد سال برای دورافتاده ترین روستاهای کشور فراهم می‌کند.

  مدیرعامل شرکت گاز استان تاکید کرد: مشارکت مردم در مصرف بهینه گازطبیعی از ضروریاتی است که باید همه نسبت به آن حساسیت داشته باشند.

  فانی با اشاره به لزوم مشارکت مردم و مسئولان در پیشبرد اهداف کشور خاطرنشان کرد: به امید خدا و همکاری مردم زمستان گرم و دلنشینی را پشت سرخواهیم گذاشت.

  وی در پایان یادآور شد: تمام تلاش کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی پایداری جریان گاز در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی به جهت بهره مندی همگان از این نعمت الهی است.
بيشتر