صفحه اصلی > خبرها > نمایش اخبار پر بازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

1100 مشترک از خراسان رضوی در طرح رایگان اصلاح موتورخانه‌ها ثبت نام کردند

سرپرست بهينه سازي مصرف گاز شرکت گاز خراسان رضوی رضوی با قدردانی از مشارکت فعالانه و استقبال قابل توجه مردم از طرح اصلاح و بهینه سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری گفت: تاکنون 1100 مشترک از خراسان رضوی در این طرح ملی ثبت نام کردند.

سرپرست بهينه سازي مصرف گاز شرکت گاز خراسان رضوی رضوی با قدردانی از مشارکت فعالانه و استقبال قابل توجه مردم از طرح اصلاح و بهینه سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری گفت: تاکنون 1100 مشترک از خراسان رضوی در این طرح ملی ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حمیدرضا افشون با اعلام این مطلب اظهار کرد: این طرح از مهرماه سال 1399 با اعتباری معادل 150 میلیارد تومان آغاز شده که شامل سه اقدام سرویس و تنظیم مشعل، عایق کاری تاسیسات و نصب دستگاه ضد رسوب مغناطیسی به صورت رایگان در واحدهای مسکونی و تجاری است.

وی افزود: تاکنون 1100 مشترک از خراسان رضوی در این طرح ثبت نام کردند و موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری اعلام شده طی قراداد سه جانبه بین مشترک، شرکت گاز و شرکت مجری با هزینه شرکت گاز به صورت رایگان برای مردم بهینه سازی می شود.

سرپرست بهينه سازي مصرف گاز شرکت گاز استان ادامه داد: مشترکین مشمول این طرح می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه سازی موتورخانه‌ها نسبت به ثبت شماره اشتراک و دریافت خدمات اقدام کنند. شرکت گاز به ازای میانگین هر مترمکعب مصرف دو سال قبل مشترکین مشمول تا سقف ۸۰۰ تومان برای بهینه سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری هزینه خواهد کرد که این هزینه صرفا شامل تنظیم مشعل، عایقکاری و نصب رسوب گیر مغناطیسی است.

وی با بیان این مطلب که بر اساس آیین نامه اجرایی قانون هوای پاک تمام دستگاه دولتی و واحدهای مسکونی و تجاری که دارای موتورخانه مرکزی هستند باید نسبت به بهینه سازی موتورخانه ها و دریافت گواهینامه استاندارد اقدام کنند افزود: دستگاه‌های غیراداری و غیرمسکونی تا پایان امسال و واحدهای مسکونی نیز تا پایان سال ۱۴۰۱ فرصت دارند تا از خدمات این طرح به صورت رایگان استفاده کرده و پس از تاریخ اعلام شده باید با هزینه شخصی نسبت به بهینه سازی اقدام کنند.

افشون خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با مشارکت در این طرح ملی تقریبا 10 تا 15 درصد هزینه گازبهای هر مشترک کاهش پیدا کرده و علاوه بر کاهش هزینه های اقتصادی خانوار، به پایداری جریان گاز کشور هم کمک شود.

این مقام مسئول افزود: اعتبار درنظر گرفته شده برای اجرای این طرح در خراسان رضوی ۱۵۰ میلیارد تومان است که از محل منابع داخلی شرکت گاز پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: شهروندان محترم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه اجرای طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی رایگان موتورخانه واحد‌های مسکونی و تجاری با تلفن 1894 مرکز خدمات الکترونیک و ارتباطات مردمی شرکت گاز خراسان رضوی تماس بگیرند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/06 - ٠٨:٥١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 427
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصاویر منتخب