صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

استمرار فعالیت ایستگاهها و تاسیسات گاز در خراسان رضوی با استفاده از سامانه های تامین برق

سرپرست بهینه سازی مصرف در شرکت گاز خراسان رضوی گفت: قطعی برق در ساختمان ها، ایستگاهها و تاسیسات شرکت گاز خراسان رضوی هیچگونه خللی در تامین پایدار گاز طبیعی دو میلیون و 500 هزار مشترک و مصرف کننده گاز طبیعی در بخش های تولیدی، صنعتی و خانگی استان ایجاد ننموده و خدمات گازرسانی در سراسر خراسان رضوی به‌صورت مستمر و ۲۴ ساعته در حال انجام است.

 

سرپرست بهینه سازی مصرف در شرکت گاز خراسان رضوی گفت: سرپرست بهینه سازی مصرف در شرکت گاز خراسان رضوی گفت: قطع برق ساختمان ها، ایستگاهها و تاسیسات شرکت گاز خراسان رضوی هیچگونه خللی در تامین پایدار گاز طبیعی دو میلیون و 500 هزار مشترک و مصرف کننده گاز طبیعی در بخش های تولیدی، صنعتی و خانگی استان ایجاد ننموده و خدمات گازرسانی در سراسر خراسان رضوی به‌صورت مستمر و ۲۴ ساعته در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حمیدرضا افشون با اشاره به تجهیز ساختمان های اداری این شرکت به سامانه های تولید و تامین برق همانند دیزل ژنراتور، سامانه تولید برق اضطراری و پنل خورشیدی گفت: قطع برق ساختمان ها، ایستگاهها و تاسیسات گازرسانی، هیچگونه خللی در تامین پایدار گاز طبیعی دو میلیون و 500 هزار مشترک و مصرف کننده گاز طبیعی این استان ایجاد نکرده و خدمات گازرسانی به‌صورت مستمر و ۲۴ ساعته ارائه می گردد.

وی با بیان این مطلب که استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر موجب کاهش مصرف سوخت های فسیلی خواهد شد افزود: هم اکنون بخشی از برق مصرفی ساختمان مرکزی شرکت گاز خراسان رضوی و ادارت گاز نواحی نیشابور و گناباد از طریق پنل خورشیدی تامین می شود.

افشون با تاکید بر لزوم تعامل و هم افزایی سازمان ها و دستگاه های دولتی به ویژه در شرایط خاص افزود: با توجه به موضوعات مرتبط با بحث تامین برق بخش خانگی و عمومی، شرکت گاز خراسان رضوی در تیرماه امسال، نسبت به خرید یک دستگاه مولد برق اضطراری با ظرفیت 220 کیلو ولت آمپر اقدام کرد. با نصب و راه اندازی این دستگاه در ساختمان اداره مرکزی، بارهای اصلی شامل روشنایی، سیستم های کامپیوتری، شبکه فناوری اطلاعات، پمپ های آتش نشانی و آب مصرفی به برق اضطراری متصل شد.

این مقام مسئول به موضوع اهمیت استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیر در تاسیسات گازرسانی هم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد 28 ایستگاه  TBS،CGS و CNG گازرسانی در استان خراسان رضوی مجهز به پنل خورشیدی بوده و مراحل نصب و راه اندازی این سیستم در3 ایستکاه دیگر نیز در حال پیگیری است.

سرپرست بهینه سازی مصرف سوخت در شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: تمام ادارات گاز مشهد و نواحی گازرسانی در شهرستان ها به سامانه تولید برق اضطراری مجهز می باشد. این مهم قابلیت خدمت رسانی به شهروندان به ویژه در شرایط خاص را ممکن می کند.

به گفته افشون، محدودیت منابع انرژی و آلودگی های زیست محیطی از اصلی ترین ضرورت های جایگزینی انرژی های نو با سوخت های فسیلی است. شرایط خاص جغرافیایی در خراسان رضوی با گستره تابش مناسب خورشید شرایط مساعدی برای استفاده از پنل های خورشیدی را فراهم کرده است.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/11 - ٠٨:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 171
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصاویر منتخب