صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی:

گازرسانی به نیروگاه‌های برق استان 23 درصد افزایش یافت/ رکوردشکنی مصرف گاز در نیروگاه‌های منطقه خراسان

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در چهار ماهه ابتدایی امسال رقمی بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون مترمکعب گازطبیعی تحویل نیروگاه های تولید برق استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد افزایش داشته است.

 

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در چهار ماهه ابتدایی امسال رقمی بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون مترمکعب گازطبیعی تحویل نیروگاه های تولید برق استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی افزایش دما و به تبع آن رشد مصرف برق در بخش خانگی، مصرف گاز در بخش نیروگاهی استان هم به بالاترین سطح خود رسید.

وی افزود: در چهار ماهه ابتدایی سال 1400، یک میلیارد و 700 میلیون مترمکعب گازطبیعی تحویل نیروگاه های تولید برق استان شده و این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال قبل از آن(99) یک میلیارد و 375 میلیون مترمکعب بود.

افتخاری، مجموع گاز مصرفی خراسان رضوی در مدت چهار ماهه اول سال 1400 را سه میلیارد و 838 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: از این آمار یک میلیارد و 700 میلیون مترمکعب در بخش نیروگاهی، یک میلیارد و 404 میلیون مترمکعب در بخش خانگی، تجاری و صنایع جزء و 741 میلیون مترمکعب هم در صنایع فولاد، سیمان و حمل و نقل استان مصرف شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: در روزهای پایانی تیر ماه و روزهای ابتدایی مردادماه امسال روزانه بالغ بر 26 میلیون مترمکعب گازطبیعی در نیروگاه‌های منطقه خراسان مصرف شد که این میزان به تنهایی بیشتر از تولید یک فاز پارس جنوبی و رکوردی بی سابقه در تاریخ مصرف گاز بخش نیروگاهی منطقه خراسان است.

وی تاکید کرد: کارکنان واحدهای تابعه شرکت ملی نفت و شرکت ملی گاز در خراسان رضوی در شرکت های بهره برداری نفت و گاز شرق، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد، منطقه چهار عملیات انتقال گاز و شرکت گاز استان علی رغم همه گیری و شیوع گسترده کرونا با مجاهدت، تلاش شبانه روزی و بدون وقفه حتی در ایام وضعیت قرمز کرونا و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال حمایت و پشتیبانی از تولید نام گذاری شده است در کنار تامین پایدار گازطبیعی بخش های خانگی، تولیدی، صنعتی و حمل و نقل (CNG)، در زمینه تامین حداکثری گاز مصرفی نیروگاه های تولید برق منطقه خراسان نیز اقدام کردند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به محدودیت منابع خدادادی گاز و این نکته که گاز امانتی از آیندگان نزد ما است از مصرف کنندگان عمده و شهروندان درخواست کرد با مدیریت درست مصرف، رعایت الگوها و روش های بهینه سازی گاز طبیعی و انرژی زمینه خدمت رسانی بهتر و مستمر در بخش های مختلف را فراهم آورند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/13 - ٠٧:٤٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 218
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصاویر منتخب