صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

آیین افتتاحیه ارزیابی جایزه تعالی شرکت گاز خراسان رضوی

آیین افتتاحیه ارزیابی شرکت گاز خراسان رضوی در جایزه سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت در حوزه گاز با حضور تیم مدیران و مسئولان این شرکت و تیم ارزیابی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در این مراسم که صبح امروز دو شنبه 15 دی ماه 98 در محل سالن تعالی اداره مرکزی برگزار شد، با تبریک و تسلیت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و یارانش اظهار کرد: شرکت گاز خراسان رضوی با هدف ارتقای سطح کیفیت خدمات خود و در راستای انجام هرچه بهتر ماموریت های محوله، چندین سال است که در مسیر تعالی گام برداشته و براساس ویژگی های یک سازمان متعالی اقدامات برجسته ای را انجام داده است.
وی افزود: چشم انداز این شرکت قطب گازرسانی کشور در افق 1403 به نیت امام هشتم و پنجاهمین سالگرد گازرسانی در این استان با ارایه خدمات گسترده، پایدار، پاک، ایمن و بهره ور با ماموریت توزیع سوخت پاک به مشترکين خانگي، عمومي و صنعتي استان و ارائه خدمات مرتبط در جهت تأمین رفاه جامعه و حفظ محیط زیست با پشتوانه سرمايه انساني دانش محور می باشد.
فانی ادامه داد: در این مسیر، نقشه استراتژی از چهار منظر ارزش، مشتری و جامعه، فرآیندها و رشد و یادگیری تعریف شده است.
به گفته فانی، نظم، انضباط و قانونمداری، تعهد و مسئولیت، یادگیری و بهبود مداوم، بهره وری، توجه به کرامت انسانی، توجه به ارزش های دینی، مشارکت جویی و ایمنی و مسئولیت های اجتماعی از ارزش های سازمانی این شرکت محسوب می شود.
وی گفت: در موضوع توجه به کرامت انسانی، تکریم ذینفعان به ویژه کارکنان و ایجاد بستر مناسب برای احترام متقابل و تکریم ارباب رجوع همواره مورد تاکید قرار گرفته است. همچنین مشارکت جویی نیز به عنوان یک ارزش با بکارگیری کارجمعی و گروهی هدفمند براي انجام امور محوله و داشتن روحیه همکاری در سازمان انجام می شود.
فانی، نتایج برجسته پایدار، ارزش افزایی برای مشتریان، رهبری با چشم انداز، الهام بخشی و درستی، مدیریت با چابکی، موفقیت از طریق استعداد کارکنان، بهره برداری از خلاقیت و نوآوری، توسعه قابلیت های سازمانی، خلق آینده پایدار را مفاهیم بنیادین تعالی در شرکت گاز خراسان رضوی برشمرد.
وی در ادامه به بیان گوشه ای از عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی پرداخت و افزود: این استان با 34 هزار کیلومتر رتبه اول شبکه گذاری گاز، رتبه دوم تعداد کل مشترکین و رتبه سوم میزان واگذاری انشعابات در کشور را دارد. هم اکنون 100 درصد جمعیت شهری و 90 درصد خانوار روستاهای واجد شرایط استان از نعمت گاز استفاده می کنند.
فانی تاکید کرد: تا قبل از سال 92 تعداد 946 روستا معادل 55 درصد خانوار روستایی استان گازدار بود که این رقم در دولت یازدهم به 74 درصد و در دولت دوازدهم تاکنون به 90درصد افزایش یافت.
وی در ادامه به نتایج برجسته شرکت گاز استان اشاره کرد و گفت: کسب تقدیرنامه 4 ستاره جایزه تعالی شرکت ملی گاز، رتبه نخست در شرکت ملی گاز ایران در ارایه خدمات از طریق دفاتر پیشخوان دولت، رتبه اول گازرسانی به روستاها از لحاظ تعداد و حجم سرمایه گذاری از سال 95، کسب رتبه برتر در مسابقات امداد شرکت های گاز استانی، تقدیرنامه ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی، کسب نشان سه ستاره تعالی HSE، رتبه اول وصول مطالبات، رتبه نخست در هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت در سال 96 و شرکت برتر اولین دوره جایزه مدیریت انرژی صنعت نفت در سال 97 بخشی از عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی محسوب می شود.
فانی ادامه داد: در بحث ارزش افزایی برای مشتریان نیز اتخاذ راهکارهای مدیریتی جهت امکان گازرسانی به روستاها، حذف قبوض كاغذي، الکترونیکي شدن 12 خدمت به صورت غیر حضوري، پايداري گاز در بخش خانگي در تمام سال مخصوصا فصل سرد، برقراري ارتباط كامل الكترونيكي با سازمان نظام مهندسي و ايجاد درگاه ها مشترك، استقرار هات بیلینگ از طریق 1894، بهره برداري از مركز ارتباطات مردمي با شماره تماس 37074 بعنوان اولين مركز رسيدگي به شكايات مردمي در سطح شركت ملي گاز از دستاوردهای این حوزه محسوب است.
مدیرعامل شرکت گاز استان در ادامه به بیان دیگر مفاهیم بنیادن تعالی این شرکت شامل رهبری با چشم انداز، الهام بخشی و درستی، مدیریت با چابکی، موفقیت از طریق استعداد کارکنان، توسعه قابلیت های سازمانی و خلق آینده پایدار پرداخت.
ارزیابی؛ تبادل تجربیات و یادگیری است
در ادامه این برنامه، مقصود بیگی سرارزیاب جایزه تعالی با تشکر از میزبانی شرکت گاز استان اظهار کرد: ارزیابی تعالی سازمانی یک فرآیند یادگیری چند سویه است. امیدواریم در این ارزیابی بتوانیم در انتقال و ثبت تجربیات موفق شما و همچنین ارایه نکات و نقاط بهبود حرکت کنیم.
وی افزود: در مفاهیم بنیادین تعالی سازمانی، نکته بسیار مهم میزان جاری سازی این مفاهیم ارزشی است. چراکه این موضوع حتما و الزاما در ساختار یک منشور نیست. بلکه باید جاری شده و اثرات آن نیز قابل مشاهده باشد. در الگوی تعالی سازمانی باید آنچه را که در توانمندسازها کاشته ایم در نتایج برداشت کنیم.
سرارزیاب تعالی سازمانی شرکت گاز استان ادامه داد: ابزار ما برای سنجش میزان تعالی سازمان شما منطق رادار است. تمام سوالات با زیرساخت این منطق مطرح می شود. سوالاتی همانند رویکرد چیست؟ چگونه جاری شده است؟ چطور ارزیابی کرده اید و چه نتایجی به دست آمده است؟
وی گفت: در وهله اول اظهارنامه شما مورد مطالعه دقیق قرار گرفته و هدف از حضور در سازمان شما تصدیق این اطلاعات است. چراکه اظهارنامه محدودیت و ظرفیت خاصی دارد. در این ارزیابی حتما به صحبت های شما خوب گوش خواهیم کرد.
لازم به ذکر است؛ مقصود بیگی دارای دکترای کسب و کار استراتژی با 16 سال سابقه ارزیابی جایزه تعالی در سطوح مختلف به عنوان سرارزیاب و آقایان نمازی از شرکت مدیریت طراحی های صنعتی، مهرابی از شرکت گاز خوزستان، رحمت نژاد از منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران و خانمها فلاحی از شرکت گاز تهران و صفرنژاد از گاز کرمان به عنوان تیم ارزیابی تعالی شرکت گاز خراسان رضوی می باشند.


١١:٢١ - 1398/10/16    /    شماره : ٧٨٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٧٥خروج
تصاویر منتخب