صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

گازرسانی به نیروگاه‌های برق خراسان رضوی 77 درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در دو ماهه ابتدایی امسال رقمی بالغ بر 889 میلیون مترمکعب گاز طبیعی تحویل بخش نیروگاهی استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 77 درصد افزایش دارد.

 

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در دو ماهه ابتدایی امسال رقمی بالغ بر 889 میلیون مترمکعب گاز طبیعی تحویل بخش نیروگاهی استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 77 درصد افزایش دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری با اشاره به تلاش و کوشش شبانه روزی کارکنان شرکت گاز برای ایجاد رفاه و آرامش مردم اظهار کرد: از مجموع 889 میلیون و 437 هزار مترمکعب گاز طبیعی گفته شده، 413 میلیون و 682 هزار مترمکعب در فروردین ماه و 475 میلیون و 755 هزار مترمکعب نیز در اردیبهشت امسال تحویل شش نیروگاه تولید برق استان شد.

وی افزود: مجموع گاز مصرفی خراسان رضوی در تمام بخش های مصرفی طی دو ماهه ابتدایی سال 1400، دو میلیارد و 141 هزار مترمکعب بوده که بیش از 40 درصد این رقم در بخش نیروگاهی و برای تولید برق مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: گاز تحویلی به بخش نیروگاهی خراسان رضوی در فروردین ماه 1400، 120 درصد و در اردیبهشت ماه نیز 51 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته که این مهم نشان دهنده رشد گازرسانی به این بخش می باشد.

افتخاری گفت: شرکت گاز در روزهای گرم تابستانی هیچ محدودیتی برای گازرسانی به نیروگاه‌ها نداشته و گازرسانی به این بخش به صورت منظم انجام می شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، افزایش سهم نیروگاه‌ها از گاز طبیعی را موجب کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، مشارکت مستقیم در توسعه پایدار و از مسئولیت های اجتماعی این شرکت عنوان کرد و گفت: مصرف کنندگان انرژی در دو بخش گاز و برق نیز می‌توانند با صرفه جویی سهم بزرگی در بهره مندی صنایع و واحدهای تولیدی صنعتی از انرژی را فراهم کنند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/09 - ١٣:٤٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 199
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصاویر منتخب