صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

گازرسانی به 224 روستا و 670 واحد تولیدی و صنعتی استان در سال 99

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به بهره مندی 158 روستا و 496 واحد تولیدی و صنعتی خراسان رضوی در سال گذشته از نعمت گاز گفت: در سال 99 هم گازرسانی به 224 روستا و 670 مورد صنعت با هدف ادامه حرکت در مسیر تحقق شعار سال انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری با اعلام این خبر گفت: با گازرسانی به 224 روستای دیگر در سال جاری شاهد اضافه شدن 24 هزار و 373 خانوار جدید استان به تعداد مشترکین گاز و افزایش عملکرد خراسان رضوی در بخش روستایی نسبت به مدت مشابه سال قبل خواهیم بود.
وی افزود: در بخش صنایع هم بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، 670 واحد صنعتی که 560 واحد آن مشمول مصوبه شورای اقتصاد و 110 مورد آن هم از محل منابع داخلی و قراردادهای منعقد شده با خود صنایع است گازرسانی خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به نامگذاری سال 99 با عنوان سال "جهش تولید" تصریح کرد: مصمم هستیم در راستای منویات مقام معظم رهبری، صنایع را طی سال جاری پررنگ‌تر ببینیم. گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی یکی از راهکارهای مؤثر در جهش تولید است و آثار مثبت این جهش و تغییر برای صنعتگران و تولیدگران ملموس خواهد بود.
وی ادامه داد: تغییر سوخت مصرفی از فسیلی به گاز طبیعی در صنایع و واحدهای تولیدی موجب افزایش کیفیت محصول، کاهش هزینه‌ها و قیمت تمام‌شده و همچنین کمک به حفاظت از محیط زیست خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی اضافه کرد: در کنار اقدامات توسعه ای، موضوع نگهداشت و صیانت از تأسیسات و شبکه های گازرسانی استان به ویژه در شهر مقدس مشهد هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین علت از اهم فعالیت های سال جاری شرکت گاز خراسان رضوی محسوب می شود.
افتخاری یادآور شد: خراسان رضوی با 35 هزار کیلومتر شبکه گاز رتبه اول این بخش و از منظر تعداد مشترکین هم با دو میلیون و 379 هزار مشترک در رتبه دوم شرکت های گاز استانی کشور قرار دارد.


١٠:٠٤ - 1399/04/14    /    شماره : ١٠٥٩٧    /    تعداد نمایش : ٦٢٥خروج
تصاویر منتخب