صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مجمع سالیانه شرکت گاز خراسان رضوی در تهران

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گاز خراسان رضوی با ارزیابی مطلوب رئیس و دیگر حاضرین از اقدامات و فعالیت های یک ساله این شرکت در تهران به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن منتظر تربتی معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این نشست که صبح روز 23تیرماه امسال در محل سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد گفت: از مدیران و کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی برای انجام اقدامات و فعالیت های برجسته انجام شده تشکر و قدردانی می کنم.
وی افزود: شرکت گاز خراسان رضوی علاوه بر انجام تکالیف و فعالیتهای خود در سال گذشته، در زمینه اجرای خط انتقال ۳۶ سنگ بست مشهد و اجرای ۴۲۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در شهر زاهدان مطابق تصمیمات و مصوبات هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران نیز که خارج از وظایف معمول بوده، اقدامات مطلوب و قابل تقدیری را انجام داده است.
گازرسانی به 158 روستا و 490 مورد صنعت در سال 98
حسن افتخاری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی نیز در ابتدای این جلسه به تشریح اقدامات و فعالیت های این شرکت پرداخت و گفت: در سال گذشته 490 مورد صنعت در این استان گازدار شده که 397 واحد مشمول مصوبه شورای اقتصاد و 99 مورد هم از محل منابع داخلی شرکت تکمیل شد.
وی افزود: در سال 98، 158 روستای استان گازرسانی شد که با این تعداد مجموع روستاهای بهره مند از نعمت الهی گاز به 2216 روستا رسید. علاوه بر آن، شهر بار نیز به شبکه سراسری گاز کشور متصل گردید و آمار شهرهای بهره مند از نعمت گاز این استان را به 79 شهر ارتقا داد.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: هم اکنون ضریب نفوذ گاز روستایی استان 90 درصد و ضریب نفوذ گاز شهری 100 است.
افتخاری در خصوص میزان شبکه‌گذاری و اشتراک‌پذیری جدید در سال گذشته هم گفت: مجموعاً با احتساب شبکه‌گذاری در سال قبل، در شهر و روستا 2759 کیلومتر شبکه شهری و روستایی و در خصوص اشتراک‌پذیری نیز 106563 مشترک جدید در شهر و روستا داشتیم.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی زمستان سال گذشته را زمستان بسیار سختی توصیف کرد و عنوان کرد: در سال گذشته مصرف گاز این استان با افزایشی نسبی، به حدود 12 میلیارد و 400 میلیون مترمکعب رسید که بخشی از این افزایش مربوط به رشد واحدهای انرژی بر در این استان است.
افتخاری یکی از پروژه‌های شاخص سال گذشته را تعمیرات ایستگاه‌های تقلیل فشار عنوان کرد و گفت: سال قبل 1055 مورد تعمیرات روی ایستگاه‌های گازدار در سطح استان داشتیم که بسیار برای ما مهم بود؛ چراکه می‌خواستیم پایداری و تاب‌آوری گاز را با حفظ و صیانت از تأسیسات گاز که جزو سرمایه‌های شرکت گاز است، داشته باشیم. در کنار این موضوع، یک‌سری پروژه‌هایی را نیز برای افزایش کیفیت خدمات داشتیم.
وی در پایان با اشاره به سال جهش تولید تصریح کرد: تلاش کردیم تا در سال جاری صنایع را پررنگ‌تر ببینیم؛ چون به نظر می‌رسد گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی، یکی از راهکارهای مؤثر در جهش تولید باشد؛ با این اقدام صنعتگران و تولیدگران جهش و تغییر را حس خواهند کرد.
وی یادآور شد: تغییر سوخت مصرفی از سوخت فسیلی به گاز طبیعی در افزایش کیفیت محصول، کاهش هزینه‌ها، قیمت تمام‌شده و ملاحظات زیست‌محیطی مؤثر است.
تشریح اقدامات شاخص شرکت گاز خراسان رضوی در سال 98، ارائه برنامه های سال جاری و گزارش عملکرد واحدهای مختلف این شرکت از موضوعات مورد بحث در این نشست بود که با ارزیابی مطلوب حاضرین همراه شد.


٠٧:٤٧ - 1399/04/25    /    شماره : ١٠٨٣٧    /    تعداد نمایش : ٧٦٢خروج
تصاویر منتخب