صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هم اندیشی مسئولیت های اجتماعی شرکت های تابعه وزارت نفت در خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدامیر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت در این نشست که با حضور سعید مومنی مشاور مدیرعامل در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از مدیران و کارشناسان این حوزه در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران و بصورت ویديوکنفرانس با مدیران شرکت های تابعه در خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: امروز خوشبختانه می‌توانم اعلام کنیم که بسیاری از شرکت‌های نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش، شرکت‌های وابسته و حتی شرکت‌های خصوصی، هلدینگ‌های انرژی، هلدینگ‌های مجتمع‌های پتروشیمی و حتی پیمانکاران خصوصی، بخش CSR Social (مسئولیت اجتماعی شرکت) را جزو کارهای اصلی خود قرار داده‌اند.
وی افزود: چشم انداز شرکت ملی گاز ایران را به گونه‌ای می بینم که ان شاء ا... بتواند با ارائه گزارش‌های پایداری، رنکینگ و درجه وزارت نفت را در این حوزه در کشور را بالا برده و در زمینه ارائه گزارش‌های سالیانه که بر مبنای استاندارد GRI(راهنمای گزارش‌دهی مسئولیت اجتماعی) تهیه شده به یک جایگاه مناسبی دست پیدا کند.
تدوین نظامنامه و ایجاد کارگروه مسئولیت اجتماعی در شرکت گاز خراسان رضوی
در ادامه این نشست، حسن افتخاری مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی نیز با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به بیان گوشه ای از اقدامات و عملکرد این شرکت در حوزه گازرسانی پرداخت و گفت: خراسان رضوی با 35 هزار و 504 کیلومتر شبکه گازرسانی، رتبه اول این بخش را در کشور به خود اختصاص داده است. در بخش تعداد مشترکین نیز وظیفه تامین گاز دو میلیون و 400هزار مشترک را بر عهده داریم که از این منظر هم در رتبه دوم کشور پس از استان تهران بزرگ ایستاده ایم.
وی افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز شهری استان 100درصد است و در بخش روستایی هم 92 درصد جمعیت واجد شرایط خراسان رضوی از این نعمت بهره‌مند بوده که با بهره برداری از طرح‌های در حال اجرا به رقم 98 و نیم درصد خواهیم رسید.
افتخاری با اشاره به برنامه وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران برای گازرسانی به یک میلیون خانوار شهری و روستایی، 7100 واحد تولیدی و صنعتی و تکمیل طرح گازرسانی به سیستان و بلوچستان در سال جاری گفت: مصمم هستیم تا 15 درصد این برنامه را در استان خراسان رضوی محقق کنیم.
وی ادامه داد: شرکت گاز خراسان رضوی در راستای ابلاغیه ستاد شرکت ملی گاز ایران در خصوص دستور العمل گزارش دهی مسؤولیت اجتماعی نسبت به ایجاد سمت کارشناس، تدوین نظامنامه و ایجاد کارگروه مسئولیت اجتماعی در زیر شاخه کمیته رهبری سیستم تعالی سازمانی اقدام نموده و همگام با سایر شرکتهای تابعه در صدد شناسایی نیازها و انتظارات ذینفعان اعم از درون و برون سازمانی است.
افتخاری گفت: فرهنگسازی مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در سطح استان برای گروههای دانش اموزی و نوجوانان، تدوین دو كتاب كار آموزشي مقاطع ابتدايي با عناوين تحقيق پرماجرا و نجات زمين، طرح سفیران ایمنی، تهيه بازي موبايلي راز متان، حضور مستمر در رسانه‌ها و ساخت مستند تلویزیونی ترش و شيرين از ارزنده‌ترین اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی در حوزه مسئولیت اجتماعی می باشد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: در موضوع گزارش دهی مسؤولیت اجتماعی بر اساس استاندارد GRI 2018 می توان به اقدامات سازمان در دو بعد محیط زیستی و اجتماعی و اقتصادی اشاره کرد. طرح ارتقای راندمان موتورخانه های استان، استفاده از سامانه های تجدیدپذیر در تامین برق ساختمانهای اداری، اندازه گیری پارامتری فیزیکی و شیمیایی در فاضلاب بهداشتی، استفاده از روش های جدید بو زدایی از بشکه های ادرانت (شست و شوی شیمیایی و استفاده از اُزن) و کاهش صوت محیط زیستی ایستگاههای تقلیل فشار (به کمک شرکتهای دانش بنیان) از اقدامات انجام شده در حوزه محیط زیستی است.
به گفته افتخاری، مشارکت در طرح ضربتی گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان، ایجاد نرم افزار مدیریت دانش برای اشتراک گذاری اطلاعات و ثبت اختراع با حمایت مالی و معنوی، ایجاد مناطق جدید در جهت تسریع خدمت رسانی و کاهش هزینه ها، واگذاری 73 هزار انشعاب رایگان به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، حضور در بیمارستانهای مشهد و خداقوت به پرسنل کادر درمان بخش کرونایی، ایجاد سامانه 1894و 37074 برای پرداخت گازبها مشترکین و تسویه حساب آنلاین، راه اندازی سامانه اینترنتی "اسناد هزینه "جهت پیگیری از راه دور اسناد ارسالی به امور مالی، حمایت فنی و مهندسی و مشاوره ای از پیمانکاران، تدوین تفاهم نامه با سازمان فنی حرفه ای کشور جهت تعریف آموزش و کد شغل های مربوطه جهت پیمانکاران، برگزاری دوره و سمینارهای مختلف در حوزه خانواده و سلامت با اساتید برجسته، پاسخگویی بی واسطه مدیر ارشد سازمان به در خواست های مردمی و استقرار در میز خدمت، تحهیز اتاق سلامت در شرکت حاصل از روش اجرایی ارتقای سلامت و اجرای روش اجرایی پالایش سلامت جسمی کارکنان با همکاری بهداشت و درمان صنعت نفت هم از اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی در بعد اجتماعی و اقتصادی محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در پایان گفت: برگزاری این جلسه و استفاده از سخنان دکتر طالبان و مهندس مومنی بی شک موجب رشد و بالندگی شرکت گاز خراسان رضوی در ادامه مسیر عمل به تکالیف سازمانی خواهد شد.


١٢:٣١ - 1399/07/06    /    شماره : ١٢٥١٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٨خروج
تصاویر منتخب