صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

راهکارهای مصرف صحیح گازطبیعی و استفاده از طرح گازبهای رایگان

سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مشارکت عمومی در مدیریت مصرف بهینه و صحیح گازطبیعی علاوه بر پایداری حداکثری جریان گاز، فرصت بهره مندی تعداد بیشتری از شهروندان را از مزایای طرح ملی گازبهای رایگان فراهم می کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن خیراندیش در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل زمستان و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی، مصرف صحیح و بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین امری لازم و ضروری است.
وی افزود: راهکارهای بسیار ساده ای برای مدیریت مصرف گازطبیعی در بخش خانگی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها علاوه بر حفظ منابع ملی، حفاظت از محیط زیست و کمک به پایداری حداکثری جریان گازطبیعی در اقصی نقاط استان، از مزایای طرح ملی گازبهای رایگان مشترکین کم مصرف هم بهره مند شد.
رییس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که برای اصلاح الگوی مصرف اولین قدم رعایت دمای رفاه محیط است گفت: دمای رفاه منزل در زمستان باید بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد تنظیم شود. استفاده از پوشش گرم، تنظیم دمای پکیج یا شعله بخاری، استحمام با کمترین میزان آبگرم مصرفی و بستن درب اتاقهای بلااستفاده از راهکارهای مناسب برای صرفه جویی است.
به گفته خیراندیش، استفاده از درزگیر، نصب پشت پرده ای، پنجره دو جداره، پوشاندن دریچه کولر، پوشاندن شومینه بلااستفاده، استفاده از فوم در زیر فرش و موکت برای طبقات اول و استفاده از درب های تمام چوبی یا دولایه یا پی وی سی از دیگر راهکارهای جلوگیری از اتلاف انرژی در بخش خانگی است.
وی گفت: مرکز خدمات الکترونیک و ارتباطات مردمی شرکت گاز خراسان رضوی با شماره تلفن 1894 آمادگی دارد تا نسبت به مشاوره و راهنمایی شهروندان در زمینه راهکارهای مدیریت مصرف بهینه و صحیح گاز طبیعی اقدام کند.


٠٩:٣٦ - 1399/10/13    /    شماره : ١٤٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٧خروج
تصاویر منتخب