صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت گاز استان:

در6 سال گذشته هر 2 روز یک روستای خراسان رضوی گازدار شد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در شش سال گذشته هر دو روز یک روستای استان گازدار شد و ضریب نفوذ گاز روستایی از 56 درصد به 90 درصد افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی در مورد آخرین گزارش عملکرد این شرکت اظهار کرد: مطابق مصوبه بند "ق" ناظر بر اجرای طرح های گازرسانی، 2673 روستای واجدشرایط بهره مندی از گاز طبیعی در استان وجود دارد که از این تعداد تا پایان آبان ماه امسال، 2157 روستا با بیش از 473 هزار خانوار گازدار شده است.
وی با اشاره به ضریب نفوذ 100 درصدی گاز در بخش شهری استان افزود: هم اکنون 90 درصد خانوار واجدشرایط روستایی خراسان رضوی نیز گازدار هستند و با بهره برداری و تکمیل پروژه های در حال اجرا در 402 روستای دیگر با جمعیت 44 هزار و 749 خانوار، ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی استان به 98 درصد افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی استان نسبت به میانگین کشور بالاتر است تصریح کرد: این رقم در بخش شهری حدود سه درصد و در بخش روستایی نزدیک به 14 درصد بیشتر از ضریب نفوذ گاز در کل کشور می باشد.
فانی یادآور شد: تا ابتدای سال 92 فقط 946 روستای استان با ضریب نفوذ 56 درصد گازدار بود که این رقم در شش سال گذشته با یک جهش قابل ملاحظه به 2157 روستا با ضریب تحت پوشش 90 درصد ارتقا یافت.
وی ادامه داد: از سال 92 تاکنون به طور متوسط هر دو روز یک روستای استان گازرسانی شده است که از این نظر خراسان رضوی به عنوان رکوردار گازرسانی در بین همه استان های کشور شناخته می شود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، هدف از اجرای طرح انقلاب گازرسانی را بهره مندی همه اقشار مردم از نعمت گاز و محرومیت زدایی در مناطق کمتربرخوردار عنوان کرد و گفت: انرژی گرمایشی گاز می تواند به عنوان موتور محرک و پیشران توسعه اقتصادی مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.


١٠:٥٧ - 1398/09/20    /    شماره : ٧٣٩٣    /    تعداد نمایش : ١٤٧٢خروج
تصاویر منتخب