صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت گاز استان:

رکورد تاریخی مصرف گاز طبیعی در خراسان رضوی شکست

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: ثبت رقم 55 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در 24 ساعت گذشته باعث شکسته شدن تاریخی رکود مصرف گاز طبیعی استان شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با بیان این مطلب که مصرف گاز طبیعی استان در 24 ساعت گذشته نسبت به سال های قبل بی سابقه بوده است گفت: مصرف گاز طبیعی در شبانه روز گذشته به مرز 55 میلیون مترمکعب رسید که این رقم در نوع خود یک رکورد تاریخی جدید محسوب می شود.
وی با اشاره به افزایش 16 درصدی مصرف گاز استان از ابتدای هفته جاری تا روز سه شنبه 24 دی ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزود: از ابتدای هفته جاری تا روز سه شنبه رقمی بالغ بر 208 میلیون و 200 هزار مترمکعب گاز مصرف شد که این رقم در سال 97، 179 میلیون و 500 هزار مترمکعب بود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: پیش از این، بالاترین میزان مصرف گازطبیعی استان در بیستم آذر ماه سال 95 با رقمی بالغ بر 54 میلیون مترمکعب به ثبت رسید.
وی با بیان این مطلب که دمای هوای اکثر نقاط استان تا چند روز آینده همچنان زیر صفر خواهد بود و سرما در هفته آتی نیز ادامه خواهد داشت اظهار کرد: در کنار برنامه ریزی شرکت گاز برای تامین پایدار و مطمئن گاز طبیعی، نیازمند مشارکت مردم برای مصرف صحیح و بهینه این نعمت الهی هستیم. شهروندان می‌توانند با بکارگیری نکات بسیار ساده همانند استفاه از لباس گرم در منزل، نصب پرده های ضخیم، رعایت دمای رفاه و خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق های بدون استفاده، سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف گاز داشته باشند. همچنین مسئولان انرژی ادارات دولتی نیز باید به رعایت بخشنامه ابلاغی معاون اول رییس جمهوری مبنی بر مصرف بهینه و ایمن گاز توجه کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان اضافه کرد: نهادینه شدن فرهنگ مصرف صحیح و درست گاز، موجب کاهش هزینه‌های اقتصادی خانواده در پرداخت صورتحساب، ماندگاری این نعمت الهی برای آیندگان و از همه مهمتر پایداری جریان گاز برای همه مردم می شود.
خراسان رضوی پس از استان تهران بزرگ بیشترین تعداد مشترک گاز طبیعی کشور را دارد.


١٤:١٥ - 1398/10/25    /    شماره : ٨٠٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٢٩خروج
تصاویر منتخب