صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی خبر داد:

افزایش 14 درصدی مصرف گاز طبیعی استان در ماه گذشته

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در دی ماه 98، یک میلیارد و 516 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، 14 درصد افزایش داشت.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با اعلام این خبر افزود: میزان گاز تحویلی استان در دی‌ماه سال 97، یک میلیارد و 322 میلیون مترمکعب بود که در سال جاری 194 میلیون مترمکعب افزایش داشت.
وی با اشاره به برودت هوا و ماندگاری موج سرما در روزهای گذشته افزود: میزان گاز مصرفی استان در هفته پایانی دی ماه 98 به مرز 55 میلیون مترمکعب در روز رسید که این رقم یک رکورد تاریخی جدید محسوب می شود.
فانی تصریح کرد: شدت سرمای روزهای پایانی دی ماه امسال موجب شد تا در 10 روز اخیر 570 میلیون مترمکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شود که این رقم معادل 38 درصد کل گاز تحویلی دی ماه است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان یادآور شد: هم اکنون 95 درصد خانوار استان در غالب 79 شهر و 2163 روستا با جمعیت بیش از دو میلیون و 300 هزار مشترک از گاز طبیعی به عنوان انرژی پایه استفاده می کنند.
فانی در ادامه از شهروندان درخواست کرد با کاهش دو درجه‌ای وسایل گرمایشی همانند بخاری، پکیج، رادیاتور و ... سهم قابل توجهی در پایداری جریان گاز کشور داشته باشند. همچنین مسئولان انرژی ادارات دولتی نیز با رعایت بخشنامه ابلاغی معاون اول رییس جمهوری مبنی بر مصرف بهینه و ایمن گازطبیعی موجب کاهش میزان مصرف شوند.
خراسان رضوی پس از استان تهران بیشترین تعداد مشترک گاز طبیعی کشور را دارد.


١١:٥٤ - 1398/11/02    /    شماره : ٨١٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٣خروج
تصاویر منتخب