صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی:

قطع گاز اتفاق بسیار سختی است/همه باید در مصرف صحیح گاز مشارکت کنند

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با حضور در برنامه های تلویزیونی صدا و سیمای مرکز استان از شهروندان درخواست کرد با مصرف بهینه و صحیح گاز طبیعی، موجب پایداری این نعمت الهی برای بخش های مختلف مصرفی استان شوند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی شب گذشته در "خبر 20:45" و صبح امروز در ارتباط زنده با مردم در برنامه "صبح خراسانی" از شبکه سیمای استانی اظهار کرد: در 10 روز گذشته سه عامل شدت، وسعت و مدت که موثر در افزایش میزان مصرف گاز طبیعی است به طور همزمان در استان وجود داشته و موجب ثبت رکود تاریخی مصرف روزانه 55 میلیون مترمکعب گاز طبیعی شده است.
وی با اشاره به تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت ملی گاز ایران در بخش های مختلف استخراج و پالایش، انتقال و توزیع گفت: افزایش میزان مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی موجب اعمال محدودیت برای صنایع شده است. این در حالی است که با مشارکت همگانی مردم در مصرف درست گاز طبیعی زمینه گازرسانی بهتر و بیشتر به صنایع ممکن می شود.
فانی ادامه داد: معمولا جریان هوای بسیار سرد در زمستان تا دو هفته یا کمی بیشتر ماندگار نیست، بهتر است در این مدت به جای زیاد کردن شعله های بخاری، از البسه گرم در منزل استفاده کنیم. همه مردم ایران خویشان و نزدیکان ما هستند. اگر درست مصرف کنیم، می توانیم همه با هم مصرف کنیم. در غیر این صورت شاهد قطع گاز و مشکلات عدیده بعدی آن خواهیم بود. فراموش نکنیم قطع گاز اتفاق بسیار سختی است.
وی گفت: باید درجه حرارت بخاری و پکیج را شبها تا دو درجه و در روزها کم کنیم. همچنین دمای رفاه برای ادارات و سازمان های دولتی نیز باید بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد تنظیم شود. گرمای زیاد خانه موجب بی حالی، رخوت و کسالت افراد می شود.
فانی گفت: در موضوع ایمنی گاز نیز باید نسبت به مسدود بودن دودکش بخاری، افتادن کلاهک H شکل آن در پشت بام، استفاده از بست فلزی مناسب برای مهار شیلنگ گاز توجه کرد. استفاده نکردن از بست استاندارد امکان گازگرفتگی یا انفجار را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.


١٢:٠١ - 1398/11/02    /    شماره : ٨١٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٩خروج
تصاویر منتخب