صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

قرائت کنتور‌های گاز از طریق خود اظهاری در حال انجام است

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن خیراندیش با بیان اینکه خوداظهاری میزان مصرف گاز مشترکان در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود، گفت: برای تسهیل در اجرای این طرح، ۳ روش الکترونیکی و از راه دور در نظر گرفته شده است و شهروندان می‌توانند پس از دریافت پیامک شرکت گاز استان که در زمان‌بندی تعیین‌شده برای آنان فرستاده می‌شود، به ثبت ارقام سیاه‌رنگ کنتور گاز خود از طریق درگاه اینترنتی http://egas.ir یا تماس با شماره تلفن ۱۸۹۴ یا فرستادن پیامک اقدام کنند. همچنین سامانه تلفنی ۳۷۰۷۴ نیز آماده راهنمایی شهروندان برای شیوه کنتورخوانی است.
وی با تأکید بر اینکه صورت‌حساب مشترکانی که عدد کنتور گاز خود را از طریق سامانه‌های موجود اعلام کنند، به‌صورت واقعی است و برای شهروندانی که در این طرح مشارکت نکنند، بر مبنای مصرف مشابه و به‌صورت علی‌الحساب محاسبه خواهد شد، گفت: با پیشنهاد شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت و تصویب هیئت‌دولت، برای رفاه حال مشترکان خانگی گاز، دوره سرد سال به‌جای نیمه فروردین‌ماه تا نیمه اردیبهشت‌ماه امسال لحاظ خواهد شد.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان‌رضوی ادامه داد: به‌این‌ترتیب بهای گاز مشترکان خانگی تا زمان اعلام‌شده برمبنای فصل سرد محاسبه خواهد شد که این امر موجب کاهش پلکان مورد محاسبه و در نتیجه کاهش گازبهای مشترکان خانگی می‌شود. برای نحوه کنتورخوانی هنوز دستورالعملی ابلاغ نشده و ممکن است با بهبود شرایط، کنتورخوانی را با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی با مراجعه حضوری به منازل انجام دهیم.
خیراندیش از شهروندانی که توانایی مالی دارند درخواست کرد تا با پرداخت بموقع صورت‌حساب قبوض، در پیشبرد اهداف و برنامه‌های شرکت ملی گاز مشارکت داشته باشند، درحالی که شرکت گاز نیز در ۲ ماه گذشته نهایت همکاری را با افراد کم‌بضاعت و کم‌برخوردار کرده است و در اردیبهشت‌ماه نیز این همکاری و تعامل را ادامه خواهد داد.
به گفته خیراندیش؛ خدمات غیرحضوری بهترین جایگزین مراجعه حضوری به ادارات گاز است و شهروندان می‌توانند با کاهش تردد‌های غیرضروری در اماکن عمومی، سهم بزرگی در حفظ سلامت خود و دیگران داشته باشند.


١٢:٠٥ - 1399/02/02    /    شماره : ٩٤٢٣    /    تعداد نمایش : ١٠٩٠خروج
تصاویر منتخب