صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

ساخت دستگاه بوسنج داخلی گازطبیعی در شرکت گاز خراسان رضوی

سرپرست شرکت گاز خراسان رضوی از طراحی و ساخت نمونه بومی دستگاه بوسنج گازطبیعی با تکیه بر دانش پژوهشگران داخلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری با اعلام این مطلب گفت: ساخت دستگاه بوسنج گاز طبیعی در راستای بومی سازی اقلام راهبردی صنعت گاز و با توجه به لزوم جایگزینی ماده بودار کننده وارداتی با تولیدات داخلی انجام شده است.
وی افزود: این دستگاه دارای ویژگی هایی همانند امکان کالیبره دیجیتال، مشاهده فلوی هوا و گاز، دستیار هوشمند اندازه گیری، بی نیاز از تصحیح نتایج، پورت ارتباط صنعتی و باتری قابل شارژ است که از نمونه بوسنج آمریکایی ODARATOR بسیار پیشرفته تر بوده و 30 درصد در قیمت تمام شده نیز ارزان تر می باشد.
سرپرست شرکت گاز خراسان رضوی اضافه کرد: با تجاری سازی و تولید انبوه نمونه داخلی این دستگاه، عملا وابستگی شرکت های گاز استانی به نمونه امریکایی آن به صورت کامل مرتفع خواهد شد.
به گفته افتخاری، این محصول، دستاورد گام اول پروژه پژوهشی "ساخت دستگاه هوشمند گاز طبیعی ( بینی الکترونیکی) " است که با تمهیدات در نظر گرفته شده نمونه ارتقا یافته آن (بینی الکترونیکی) در فازهای بعدی با قابلیت هایی همانند تشخیص و تعیین شدت بو بدون نیاز به دخالت اپراتور و با استفاده از هوش مصنوعی، ثبت اطلاعات، مانیتورینگ پیوسته و ارسال آلارم انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است؛ نمونه بومی سازی شده دستگاه بوسنج گاز طبیعی در شرکت گاز استان خراسان رضوی با همکاری واحد خدمات فنی و فروش عمده و امور HSE این شرکت و مشارکت شرکت دانش بنیان پویا پردازش جام به مرحله ساخت رسیده است.


١٣:١٢ - 1399/02/07    /    شماره : ٩٤٩٠    /    تعداد نمایش : ٨٣٤خروج
تصاویر منتخب