صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

جامگ؛ رونمایی از اولین نرم افزار داده‌کاوی اطلاعات مکانی تاسیسات گاز در مشهد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از طراحی و رونمایی اولین نرم افزار جمع آوري اطلاعات مكاني گاز با عنوان اختصاری "جامگ" در مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری با بیان این مطلب که در حال حاضر پروژه برداشت اطلاعات مکانی دقیق تاسیسات گازی در سطح شرکت ملی گاز ایران هم در حال اجرا است گفت: با توجه به قیمت بالا و سختی کار دستگاه های کنترلر و نرم افزارهای استاندارد GPS نقشه برداری، کارشناسان واحد GIS امور خدمات و فروش عمده شرکت گاز استان با هدف تعالی سازمانی و بهبود فرآیندهای کاری اقدام به طراحی و تولید نرم افزار جامگ با قابلیت ویژه اتصال به GPS نقشه برداری نمودند.
وی افزود: نرم افزار جمع آوری اطلاعات مکانی گاز تهیه شده در شرکت گاز خراسان رضوی با عنوان اختصاصی "جامگ" برای کار با دستگاههای GPS چند کاناله GNSS تولید شده و قابلیت نصب بر روی تمام تلفن های همراه با سیستم عامل آندروید را دارد. این نرم افزار دارای محیطی کاملا فارسی بوده و منطبق با نیازهای سازمان در زمینه برداشت میدانی اطلاعات تاسیسات گاز طراحی و تولید شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: از امکانات این نرم افزار می‌توان به برداشت دو نقطه ای، استفاده از انواع سرویس نقشه (WMS,WMST,WFS)، نقشه های معابرOPEN STREET و همچنین امکان نمایش لایه های نقشه های ازبیلت، تفکیکی و سایر لایه های مورد نیاز با فرمت استاندارد همانند SHAPE FILE در پس زمینه اشاره کرد.
به گفته افتخاری، استفاده از نرم افزار جامگ موجب تسهیل و افزایش دقت کاربر در برداشت اطلاعات مکانی و برنامه ریزی صحیح در فعالیت های سازمانی خواهد شد.
یادآور می شود؛ شرکت گاز خراسان رضوی پیش از این نیز موفق به تهیه، جمع آوری و ثبت اطلاعات چندین هزار قطعه تجهیزات گاز در سامانهpm با هدف ارتقای خدمت رسانی به مشترکین شده است.


١٠:٥٣ - 1399/04/31    /    شماره : ١٠٩٥٢    /    تعداد نمایش : ٣٧٦خروج
تصاویر منتخب