صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

3 سال حبس مجازات سارق گاز در مشهد

رئیس امور حقوقی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: عامل دستکاری در تاسیسات گازرسانی و تخریب شبکه اصلی گاز در مشهد به سه سال حبس محکوم شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید کمال ابن الرضا با اعلام این مطلب اظهار کرد: جرم متهم مذکور، دستکاری در تاسیسات گازرسانی و تخریب شبکه اصلی گاز به عنوان خط اصلی گاز برای تغذیه سایر مشترکین بوده که دادگاه با توجه گزارش مامورین انتظامی و لوایح تقدیمی، فرد متخلف را به سه سال حبس تعزیری و جبران ضرر و زیان وارده به شرکت گاز استان محکوم کرد.
وی افرود: مطابق ماده 687قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات و مجازاتهای بازدارنده، هر فردی در وسایل و تاسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبکه های آب و فاضلاب، برق، نفت، گاز و غیره مرتکب تخریب یا حریق و ازکارانداختن و یا هرنوع خرابکاری دیگر شود، بدون آنکه منظور وی اخلال در نظم و امنیت عمومی باشد به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهد شد.
ابن الرضا با قدردانی از حمایت دستگاه قضایی در برخورد با متخلفین و تضیع کنندگان حقوق مردم افزود: همچنین براساس ماده 1 قانون مجازات استفاده کنندگان غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز، هر شخصی که بدون دریافت انشعاب قانونی مبادرت به استفاده از خدمات فوق کرده و یا با داشتن انشعاب مبادرت به استفاده غیرمجاز نماید، علاوه بر الزام به پرداخت بهای خدمات مصرفی به جبران خسارت و سایر حقوق مربوطه شامل پرداخت جریمه نقدی تا درجه ۶ در مصارف خانگی و در مصارف غیرخانگی به یک تا دو برابر بهای خدمات مصرفی محکوم می گردد.
این مقام مسئول ادامه داد: در قانون تاکید شده که در صورت تکرار جرم توسط فرد خاطی، وی به حداکثر جریمه مقرر و قطع انشعاب به مدت سه تا شش ماه محکوم خواهد شد.
رئیس امور حقوقی شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: تلاش‌ها و اقدام‌های بسیار زیادی برای مدیریت شبکه گازرسانی در سطح شهرها و روستاهای خراسان رضوی در حال انجام است و گروه‌های سیار این شرکت با هرگونه انشعاب غیرمجازگاز برخورد می‌کنند.
وی با بیان این مطلب که استفاده غیرمجاز از گاز طبیعی علاوه بر اینکه موجب اخلال در نظم گازرسانی و تضیع حقوق دیگر مشترکین شده و از منظر قانونی و شرعی نیز واجد وصف مجرمانه افزود: همچنین استفاده غیرمجاز از گاز طبیعی مخاطرات جانی، مالی و حوادث جبران ناپذیر را به دنبال دارد.
این مقام مسئول خواستار همکاری شهروندان در معرفی تضیع کنندگان حقوق عامه با نگاه به حفظ ایمنی در جامعه شد و افزود: سامانه های تلفنی 194 و 37074 آماده ثبت و پیگیری گزارش های مردمی است.


١٤:٣٢ - 1398/08/18    /    شماره : ٦٧٢٠    /    تعداد نمایش : ٧١٨خروج
تصاویر منتخب