صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی:

95 درصد انرژی گرمایشی بخش خانگی استان با گاز طبیعی تامین می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به بهره مندی 100 درصدی جمعیت شهری و 90 درصدی خانوار روستایی واجد شرایط خراسان رضوی از گاز طبیعی گفت: به طور میانگین 95 درصد انرژی گرمایشی بخش خانگی استان با گاز طبیعی تامین می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با اشاره به برودت هوا در اکثر نقاط استان و ماندگاری آن در روزهای آینده اظهار کرد: تمهیدات لازم شامل تعمیرات اساسی ایستگاه ها، بررسی تاسیسات و خطوط شبکه گازرسانی استان به طور کامل انجام شده و تلاش می کنیم تا با همکاری و مشارکت مردم در مصرف صحیح و بهینه گاز طبیعی، روزهای زمستانی خوبی را پشت سر بگذاریم.
وی با اشاره به تامین 95 درصد انرژی گرمایشی بخش خانگی استان از طریق گاز طبیعی افزود: در حال حاضر میزان مصرف گاز طبیعی استان به 47 میلیون مترمکعب در روز رسیده و این در حالی است که این رقم در شش ماهه نخست امسال به طور میانگین 21 میلیون مترمکعب بود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تاکید کرد: در کنار برنامه ریزی‌های شرکت گاز، نیازمند مشارکت مردم در مصرف بهینه این نعمت الهی هستیم. نهادینه شدن فرهنگ مصرف صحیح و درست گاز، موجب کاهش هزینه های اقتصادی خانواده در پرداخت صورتحساب، ماندگاری این نعمت الهی برای آیندگان و از همه مهمتر پایداری جریان گاز کشور می شود.
وی با اشاره به استقرار همزمان جبهه هوای سرد در اکثر نقاط کشور افزود: شهروندان می توانند با بکارگیری نکات بسیار ساده همانند استفاه از لباس گرم در منزل، نصب پرده های ضخیم، رعایت دمای رفاه و خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق های بدون استفاده، سهم قابل توجه ای در مدیریت مصرف گاز طبیعی کشور داشته باشند.
خراسان رضوی بیشترین تعداد مشترک گاز کشور پس از استان تهران بزرگ را دارد.


١٠:٠٦ - 1398/10/23    /    شماره : ٧٩٧٧    /    تعداد نمایش : ٢١٩خروج
تصاویر منتخب