صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی خبر داد:

17 میلیارد تومان برای گازرسانی به شهر بار و 28 روستای این محور هزینه شد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: برای گازرسانی به شهر بار و 28 روستای این محور رقمی بالغ بر 17 میلیارد تومان در بخش اجرای شبکه، احداث ایستگاه، نصب انشعابات و تحصیل اراضی هزینه شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: هم اکنون شهر بار با 1122 خانوار و 25 روستای این محور شامل سيدآباد اسداله خان، علي آباد، اندرآب، برگشاهي، برمهان، تلي، تنگه عليا، تيجان، چهارگوشلي، حيدرآباد نيشابور، خربره قاسميه، دهنه حيدري، زرنده بينالود، سرچاه، سرگريك، سيدآباد بار معدن، فارسيه، فاضل آباد، كارجي، كران، كلاته علي مراد، كلاته محمدجان، گردان قلعه نو، ماروسك و نصيرآباد تخت جلگه با 1544 خانوار گازرسانی شده و تا پایان امسال نیز سه روستای دیگر بجنو عليا، قرونه و بقيع تخت جلگه با 218 خانوار از این نعمت الهی بهره مند می شوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: برای گازرسانی به شهر بار و 28 روستای این محور، 154 کیلومتر شبکه پلی‌اتیلن، 21 کیلومتر خط تغذیه و چهار ایستگاه TBS با ظرفیت های 10000، 5000 و 2500 مترمکعب بر ساعت احداث شد.
فانی اضافه کرد: در کنار اجرای پروژه گازرسانی به شهر بار و روستاهای این محور، طرح خط انتقال همت آباد-بار نیز به طول 40 کیلومتر با هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد ریال توسط شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران احداث شد که با تکمیل قطعه سوم آن، امکان گازدار کردن شهر بار و 28 روستای دیگر ممکن گردید.
مدیرعامل شرکت گاز استان یادآور شد: هم اکنون 100 درصد جمعیت شهری و 90 درصد روستاهای واجدشرایط استان از نعمت گاز بهره مند هستند و خراسان رضوی به عنوان یکی از استان های سبز کشور در شاخص گازرسانی شناخته می شود.
خراسان رضوی؛ رتبه اول شبکه‌گذاری و رتبه دوم تعداد مشترکین گاز کشور را پس از استان تهران بزرگ دارد.


١١:٥٢ - 1398/11/02    /    شماره : ٨١٤٣    /    تعداد نمایش : ١٦٣٨خروج
تصاویر منتخب