صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

از انقلاب اسلامی57 تا انقلاب گازرسانی98؛

بهره مندی 95 درصد جمعیت خراسان رضوی از نعمت گاز طبیعی/ ضریب نفوذ گاز روستایی استان به 98 درصد می رسد

مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بیش از 95 درصد خانوار واجد شرایط خراسان رضوی از نعمت الهی گاز بهره‌مند شدند و این در حالی است که تا قبل از سال 57 فقط ساکنین بخش کوچکی از شهر مقدس مشهد از این نعمت استفاده می کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با تبریک چهل‌ و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره معمارکبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر این حماسه بزرگ اظهار کرد: در سایه انقلاب اسلامی اقدامات و فعالیت های گسترده ای در حوزه گازرسانی استان انجام شده که از آن با عنوان " انقلاب گازرسانی" یاد می شود.
وی با بیان این مطلب که تا پیش از انقلاب اسلامی در سال 57، فقط بخش کوچکی از شهر مشهد با 1234 مشترک از این نعمت بهره مند بودند افزود: هم اکنون 100 درصد خانوار شهری و 90 درصد خانوار روستایی واجد شرایط استان به شبکه سراسری گاز متصل هستند و با بهره برداری از طرحهای در حال اجرا در 413 روستای دیگر این رقم به 98 درصد ارتقا خواهد یافت.
فانی ادامه داد: در بخش شبکه‌گذاری تا قبل از سال57، 324 کیلومتر شبکه گازرسانی در بخش مرکزی مشهد اجرا شده بود که این رقم در 41 سالگی انقلاب مردمی ایران با یک جهش قابل ملاحظه به 34 هزار و 545 کیلومتر افزایش یافته و عنوان رکورددار شبکه گذاری گاز کشور را به این استان اختصاص داده است. در حوزه نصب انشعابات نیز در حال حاضر 973 هزار علمک گاز به متقاضیان واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به اثر مستقیم استفاده از انرژی گاز طبیعی در بخش تولید و حمل و نقل گفت: هم اکنون 13 هزار و 876 مورد صنعت جزء و عمده و 177 جایگاه سی ان جی استان از گاز طبیعی بهره مند هستند.
فانی در ادامه با اشاره به مصوبه بند "ق" ناظر بر اجرای طرح های گازرسانی یادآور شد: اجرای پروژه های گازرسانی استان از سال 92 به بعد شتاب ویژه ای به خود گرفت؛ به طوری که در شش سال گذشته هر دو روز یک روستای استان گازدار شد و ضریب نفوذ گاز در این بخش از 56 درصد در سال 92 به 90 درصد تا پایان دی ماه 98 ارتقا یافت.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی افزود: تا ابتدای سال 92 فقط 946 روستای استان گازدار بود که این رقم در شش سال گذشته و با یک جهش صعودی به 2163 روستا با ضریب تحت پوشش 90 درصد رسید و شاخص گازرسانی استان را سبز کرد.
وی با بیان این مطلب که ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی خراسان رضوی نسبت به میانگین کشوری بالاتر است تصریح کرد: این رقم در بخش شهری حدود سه درصد و در بخش روستایی نزدیک به 13 درصد بیشتر از ضریب نفوذ گاز در کل کشور می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، هدف از اجرای طرح انقلاب گازرسانی را بهره مندی همه اقشار مردم از نعمت گاز و محرومیت زدایی در مناطق کمتر برخوردار عنوان کرد و گفت: انرژی گرمایشی گاز می تواند به عنوان موتور محرک و پیشران توسعه اقتصادی مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.


١٤:١١ - 1398/11/14    /    شماره : ٨٣٩١    /    تعداد نمایش : ٣٣٠خروج
تصاویر منتخب